[Odpolední zprávy] • Uzbekistán se k těžbě bitcoinů staví vstřícně, ale má to háček • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po masakru v polovině měsíce, kdy se bitcoin minulou neděli propadl o více než 12 000 USD na 18měsíční minimum 17 500 USD, byl uplynulý týden pro toto aktivum pozitivnější, když se zotavilo o více než 4 000 USD.

Poté přišel víkend, ve kterém BTC zůstal relativně klidný a pevně stál na úrovni kolem 21 000 USD. Ve skutečnosti se dokonce vyšplhal na desetidenní maximum těsně nad 21 800 USD, ale tam se zastavil.

V následujících hodinách začala kryptoměna postupně ztrácet hodnotu a nakonec se ocitla pod hranicí 21 000 USD. Denního minima dosáhla na úrovni kolem 20 500 USD, ale obavy komunity, že se propadne k 20 000 USD, se nenaplnily. Právě naopak, bitcoin se odrazil a v současné době se nachází v blízkosti 21 000 USD.

Většina altcoinů následovala BTC na jih s poklesy v denním měřítku. Ethereum během víkendu rovněž dosáhlo několikadenního maxima, ale nedokázalo dále růst. Za poslední den ETH kleslo o něco málo přes 1,5 %, ale stále se obchoduje nad 1 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Prozatím klid před bouří?

Kryptoměny

Uzbekistán se k těžbě bitcoinů staví vstřícně, ale má to háček

Národní agentura pro perspektivní projekty (NAPP) v 34milionovém Uzbekistánu vyhlásila své požadavky vůči provozovatelům těžby kryptoměn. Těžit bitcoin (BTC) nebo jiné kryptoměny by povolila pouze společnostem, které využívají solární energii.

Normativní akt na vládní stránce z 24. června předepisuje potvrzení “Směrnice o registraci těžby kryptoaktiv” a stanovuje datum dokončení na 9. července. Druhý článek dokumentu nabízí nekompromisní znění:

“Těžbu provádí pouze právnická osoba s využitím elektrické energie, kterou poskytuje solární fotovoltaická elektrárna.”

Další komplikací je, že těžaři by měli vlastnit solární fotovoltaickou elektrárnu, jejíž energii budou využívat. [2a]

Tým Shiba Inu oznamuje výsledky ohledně BONE

Podle nedávného oznámení se komunita Shiba Inu drtivou většinou vyslovila pro zastavení veškerého farmaření BONE po dosažení 230 milionů tokenů. Zbývajících 20 milionů tokenů bude uloženo pro validátory.

Pro návrh hlasovalo téměř 98 % členů komunity prostřednictvím decentralizované autonomní organizace Doggy DAO. Alternativně mohli hlasující zvýšit nabídku v oběhu na 270 milionů tokenů. Hlasování, které trvalo zhruba týden, bude hrát klíčovou roli ve vývoji Shibarium.card.

BONE, token pro správu ekosystému, bude využíván jako nativní gas token tolik očekávaným řešením pro škálování na 2. vrstvě, což znamená, že bude vyžadován k provádění transakcí. [2b]

Banky, burzy, firmy

Huobi údajně propustí nejméně 30 % zaměstnanců s odkazem na prudký pokles příjmů

Současný pokles kryptoměn si vybírá svou daň a zdá se, že další burza čelí vážným problémům. Huobi, platforma, která bývala v Číně velmi významná, údajně propustí nejméně 30 % svých zaměstnanců.

Podle známého kryptoměnového reportéra Colina Wu začne Huobi snižovat počet zaměstnanců. Důvodem má být “prudký pokles příjmů po odstranění všech čínských uživatelů”.

V době psaní tohoto článku nebylo ze strany burzy vydáno žádné oficiální potvrzení. Stojí také za zmínku, že Huobi není zdaleka jediná, která snižuje počet svých zaměstnanců. [3a]

Crypto.com nyní umožní uživatelům nakupovat krypto pomocí Apple Pay

Společnost Crypto.com nedávno oznámila integraci služby Apple Pay do své aplikace a webových stránek. Společnost Apple nepodporuje krypto platby přímo, ale uživatelé Crypto.com budou mít možnost provádět nákupy v aplikaci.

Tyto nákupy lze provádět pomocí kreditních i debetních karet prostřednictvím Apple Pay. Prostřednictvím této novinky burza zlepší a zvýší uživatelský komfort. Apple Pay pomůže usnadnit bezproblémovou a bezpečnou platební metodu, kterou by bylo možné na platformě burzy používat k nákupu kryptoměn.

Burza konkrétně souhlasila s rozhodnutím začlenit tuto funkci pro své zákazníky, protože by mohla zajistit pohodlné transakce, ale zároveň by zajistila, že nebude ohrožena bezpečnost. Uživatelé, kteří vlastní Apple Card jako platební metodu při nákupu kryptoměn, budou mít navíc nárok na 2 % v denní hotovosti ze svých nákupů. [3b]

CBDC, Regulace

Komunita reaguje na to, že Gensler ze SEC označil BTC za komoditu

Předseda Komise pro cenné papíry Spojených států Gary Gensler v pondělí rozbouřil krypto Twitter poté, co potvrdil, že bitcoin (BTC) je komodita. Objevily se otázky ohledně jeho dopadu na navrhovaný burzovně obchodovaný fond (ETF) Bitcoin společnosti Grayscales a proč nebyl zmíněn ETH.

V pondělním rozhovoru s Jimem Cramerem v pořadu Squawk Box na CNBC předseda SEC uvedl, že zatímco mnoho kryptoaktiv má klíčový atribut cenného papíru, bitcoin je “jediný”, který mu vyhovuje k označení za komoditu:

“Některé, jako Bitcoin – a to je jediný, který řeknu, protože nebudu mluvit o žádném z těchto tokenů, ale moji předchůdci a další řekli, že jsou komoditou.”

Tyto poznámky odstartovaly povídání o žádosti společnosti Grayscale o přeměnu jejího fondu Bitcoin Trust na spotový ETF. Očekává se, že 6. července SEC vydá rozhodnutí “ano” nebo “ne”. [4a]

Marocká centrální banka představí návrh zákona o regulaci bitcoinů a kryptoměn

Maroko se připojuje k seznamu zemí, které usilují o formální kontrolu kryptosektoru, a údajně pracuje na konečném regulačním rámci, jímž se má trh řídit.

Centrální banka země, Bank Al-Maghrib (BAM), navrhuje výhled kryptoregulace po konzultaci s globální finanční institucí, informovaly 27. června Bitcoin News. Podle guvernéra BAM Abdellatifa Jouahriho instituce spolupracuje s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) a Světovou bankou na konkrétních kritériích.

Pozoruhodné je, že MMF hraje ústřední roli ve výzvách zemím, aby regulovaly kryptosektor, a zároveň vydává varování před nebezpečím legalizace aktiv, jako je bitcoin. Instituce například vyzvala Salvador, aby se vzdal bitcoinu jako zákonného platidla, a uvedla, že tento krok ohrožuje ekonomiku země. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img