[Odpolední zprávy] • Trh vykazuje známky oživení a velryby nakupují Bitcoin • a další články

5
(3)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulý týden byl pro Bitcoin poměrně volatilní. Minulé pondělí se poprvé po více než třech měsících vyšplhala jeho cena nad 50 000 USD. Ve chvíli, kdy se býci chystali na další vzestup a znovudobytí dalších úrovní, se situace změnila a BTC začal ztrácet na hodnotě. To mělo za následek výrazný pokles na úroveň kolem 46 300 USD ve čtvrtek a v pátek.

Po tomto poklesu o 4 000 USD však Bitcoin opět zamířil na sever a v neděli se přiblížil k hranici 50 000 USD. Avšak marně, protože dostat se skrz se mu to ve dvou případech nepodařilo. Následné odmítnutí druhého pokusu jej vyhnalo na jih na současnou úroveň kolem 48 000 USD.

Většina altcoinů je v červených číslech i ve 24hodinovém měřítku. Ethereum se nedokázalo udržet nad 3 200 USD a po 1% poklesu se propadlo pod tuto úroveň. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní svíce značí zaváhání, objemy opětovně klesly

Kryptoměny

Rus dostal tříletý trest za krádež kamarádova mining rigu

Úřady z ruského Zavolžského okresu shledaly 34letého místního muže vinným z krádeže zařízení na těžbu kryptoměn v hodnotě více než 1,6 milionu rublů (téměř 22 000 USD).

Podle zprávy, kterou sdílela prokuratura Jaroslavské oblasti, státní zastupitelství potvrdilo, že obyvatel Jaroslavle byl v únoru 2021 přistižen, jak neoprávněně vnikl do garáže svého přítele a odcizil jeho těžební zařízení, které bylo určeno k vydělávání kryptoměn.

Úřady shledaly ruského muže vinným ze spáchání trestného činu, přičemž jako důvod uvedly krádež majetku ve velkém rozsahu a nezákonné vniknutí a viník si od soudu odnesl tříletý trest odnětí svobody. [2a]

Velryby nakupují Bitcoin jak trh vykazuje známky oživení

Bitcoinové velryby hltají BTC a plní své peněženky, protože trh dává určité náznaky možného odrazu od svého dřívějšího cenového poklesu.

Podle zprávy deníku Independent nové údaje ukazují, že BTC velryby se zásobují, což vede analytiky ke spekulacím, že se “blíží” další významná cenová rally. Velryby (ti, kteří drží peněženky s nejméně 50 miliony dolarů) zvyšovaly své podíly v bitcoinech v průběhu června, července a první poloviny srpna.

Zpráva tvrdí, že velryby naposledy vykazovaly podobnou aktivitu v období před dosažením posledního historického cenového maxima Bitcoinu ve výši 64 000 USD v polovině dubna, což mnohé vede k podezření, že další cenový nárůst je na obzoru. [2b]

Banky, burzy, firmy

Jack Dorsey ze Square vybuduje decentralizovanou BTC burzu

Jack Dorsey, generální ředitel technologických gigantů Square a Twitter, v pátek oznámil, že nová decentralizovaná finanční divize Square, TBD, plánuje vybudovat decentralizovanou burzu Bitcoinů.

“Určili jsme směr TBD: pomozte nám vybudovat otevřenou platformu pro vytvoření decentralizované burzy pro Bitcoin”

uvedl na Twitteru. Vedoucí projektu TBD Mike Brock o projektu rovněž na Twitteru informoval.

I když byl projekt  původně oznámen již v červenci, až dosud bylo o něm známo jen velmi málo nad rámec toho, že se chystá zapojit BTC a DeFi. Toto je první náznak směru, kterým se projekt bude ubírat nad tento rámec. V červnu vůdce sociální platformy také navrhl integraci plateb Bitcoin Lightning Network. [3a]

Binance Australia přijímá bývalého výkonného ředitele DigitalX jako nového generálního ředitele

Společnost Binance Australia oznámila jmenování Leigha Traverse, bývalého výkonného ředitele pro místní blockchainové technologie a platební společnosti DigitalX, novým generálním ředitelem společnosti.

Travers pracoval ve společnosti DigitalX sedm let a předtím působil v představenstvu předního místního průmyslového subjektu v oblasti blockchainu, společnosti Blockchain Australia. V červnu 2014 se společnost DigitalX stala první veřejně kótovanou blockchainovou firmou na světě poté, co dokončila zpětné převzetí společnosti Macro Energy Ltd. kótované na australské burze.

V oznámení společnosti Binance z 28. srpna Travers zdůrazňuje, že jeho prioritou bude budování vztahů společnosti Binance Australia s regulačními orgány a rozvoj značky společnosti. [3b]

CBDC, Regulace

Tři státní banky v Číně zveřejňují údaje o používání e-CNY

Tři velké státní banky zveřejnily spolu s pololetními zprávami údaje o používání e-CNY, přičemž v jejich systémech obíhají dohromady desítky miliard jüanů.

China Construction Bank uvedla, že ke konci června pomohla zřídit 7,23 milionu osobních peněženek e-CNY a téměř 1,2 milionu firemních peněženek, které podle její průběžné zprávy provedly transakce v celkové hodnotě 18,9 miliardy digitálních jüanů (2,9 miliardy USD).

Bank of Communications, další státní banka, zřídila 1,16 milionu osobních digitálních peněženek v jüanech a 130 000 firemních peněženek, přičemž celkový objem transakcí e-CNY dosáhl 2,5 miliardy jüanů (390 milionů USD), uvedl v pátek po zveřejnění pololetních výsledků banky Qian Bin, výkonný viceprezident banky. [4a]

Singapurská centrální banka vyhlásila 15 finalistů soutěže Global CBDC Challenge

Singapurský měnový úřad (MAS) dnes oznámil 15 finalistů soutěže “Global CBDC Challenge”, jejímž cílem je vyvinout retailová řešení digitální měny centrální banky (CBDC) pro zlepšení platebních služeb a podporu finanční inkluze.

Podle MAS se do soutěže Global CBDC Challenge přihlásilo více než 300 projektů z více než 50 zemí, z toho více než polovina z Asie. Finalisté, mezi něž patří finanční instituce, fintech a poskytovatelé technologických řešení, nyní projdou “akcelerační fází”, v níž budou svá řešení rozvíjet a představí je na singapurském FinTech festivalu, který se koná v listopadu.

Finalisty jsou: Bitt, barbadoská blockchainová platební společnost, která ve spolupráci s Východoafrickou centrální bankou uvedla na trh digitální měnu DCash; Citibank v Singapuru; cLabs; Consensys; Extolabs; Giesecke+Devrient advance52; HSBC Bank; IBM; IDEMIA; Criteo; IOG Singapore; Soramitsu; Standard Chartered Bank; a singapurský platební start-up Xfers. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img