[Odpolední zprávy] • Transakce DOGE velryb skočily o 148 % • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Situace kolem BTC se zhoršila poté, co se aktivu nepodařilo překonat 49 000 USD. V následujících hodinách pokračoval Bitcoin v poklesu a podruhé během tří dnů sklouzl pod 47 000 USD.

Všechny oči se upíraly na zasedání FOMC v USA, protože se očekávalo, že Federální rezervní systém učiní prohlášení ohledně své měnové politiky a, což je možná nejdůležitější, svých plánů, jak se vypořádat s rostoucí inflací.

Centrální banka uvedla, že úrokové sazby měnit nebude, což vyvolalo okamžitou reakci pro primární kryptoměny a další finanční trhy. BTC vyskočil o téměř 4 000 USD a přiblížil se k 50 000 USD, ale nedokázal opět tuto hranici překonat jako při většině předchozích pokusů. K dnešnímu dni aktivum ustoupilo o několik set dolarů a nachází se těsně kolem hranice 49 000 dolarů.

Altcoiny v poslední době také trpěly, ale zprávy z Fedu měly na většinu z nich pozitivní dopad. Ethereum ještě před několika dny kleslo pod 3 800 USD, ale 4% denní nárůst ho k dnešnímu dni vyhnal nad 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – support zase ubráněn, půjdeme konečně nahoru?

Kryptoměny

Transakce DOGE velryb skočily o 148 %

Velké transakce kryptoměny Dogecoin ($DOGE) vyskočily o 148 % krátce poté, co generální ředitel výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk oznámil, že firma bude přijímat platby DOGE za zboží.

Jak jako první informovala společnost Benzinga, údaje společnosti Into The Block ukazují, že Dogecoin zaznamenal 148% nárůst “velkých transakcí”, definovaných jako transakce na blockchainu, jejichž hodnota přesahuje 100 000 USD. Transakce začaly prudce růst krátce poté, co cena DOGE na základě Muskova oznámení vyskočila.

Zpráva společnosti Benzinga také uvádí, že účastníci trhu rychle sdíleli pozitivní nálady na sociálních sítích ohledně této kryptoměny, což pomohlo sociální dominanci DOGE napříč platformami posunout se o 54 % za posledních 24 hodin. [2a]

Anonymní převod akcií Doge v hodnotě 850 milionů dolarů před oznámením Elona Muska

Služba pro sledování velryb WhaleStats sdílela podezřelou transakci Dogecoinů v hodnotě 850 milionů dolarů, která by mohla být potenciálně spojena s oznámením Elona Muska o tom, že Tesla přijímá Dogecoiny pro platby za zboží.

Transakce, která se objevila na blockchainu Dogecoin, naznačuje, že anonym “Jzi13k” provedl velkou transakci v hodnotě téměř 1 miliardy dolarů na dvě adresy. První adresa, “y3PvN”, obdržela větší část transakce a v současné době drží 5,3 miliardy Dogecoinů.

Peněženka odesílatele měla ve své historii mnoho transakcí a mohla být napojena na kryptoměnovou burzu, zatímco příjemce měl na svých listech pouze jednu příchozí transakci. [2b]

Tento velrybí indikátor naznačuje, že Bitcoin by mohl zažít zářijovou rally

Velrybí indikátor od analytické firmy Santiment, která se zabývá on-chain analýzou, naznačuje, že Bitcoin by mohl kopírovat svou rally z přelomu září a listopadu.

Podle společnosti Santiment “počet velrybích BTC adres, které drží 100 až 1 000 BTC, má v tomto prestižním klubu o 193 adres více než před pouhými 10 týdny. Počet velryb v této úrovni vykazuje historicky nápadně působivé paralely s cenou BTC.”

To je pro trh dobré znamení, protože tyto adresy mají tendenci růst spolu s cenou Bitcoinu. Je třeba připomenout, že Bitcoin zahájil vzestup z minima blízko 40 800 USD na konci září a 10. listopadu dosáhl historických maxim 69 000 USD.

Ačkoli se v současnosti obchoduje za 49 122 USD, Bitcoin má za sebou zatím silný rok, který podle údajů CoinGecko v roce 2021 vzrostl o 153,9 %. [2c]

Banky, burzy, firmy

Coinbase spouští maloobchodní podporu pro altcoin, který za pouhé dva dny vzrostl o 74 %

Coinbase zavádí podporu pro kryptonováčka v celé své sadě maloobchodních obchodních aplikací. Přední americká kryptoburza uvádí, že přidává Decentralized Social (DESO) na Coinbase.com a také do aplikací platformy pro iOS a Android.

Začátkem tohoto týdne přidala Coinbase DESO do své profesionální obchodní platformy Coinbase Pro.

Náhlá podpora ze strany kryptoobchodního giganta podnítila 74% nárůst ceny altcoinu během pouhých dvou dnů – z 94,12 USD na maximum 164,20 USD. Decentralized Social se popisuje jako blockchain 1. vrstvy, který má vývojářům umožnit snadné vytváření rychlých a vlastních aplikací pro sociální média. [3a]

Společnost Reddit podala žádost o vstup na burzu, SEC žádost přezkoumává

Společnost Reddit má v úmyslu vstoupit na burzu, jak vyplývá z důvěrného podání návrhu registračního prohlášení týkajícího se navrhované veřejné nabídky. Formulář S-1 byl předložen Komisi pro cenné papíry Spojených států (SEC) 15. prosince.

Počet nabízených akcií a cenové rozpětí navrhované nabídky zatím nebyly stanoveny a IPO se uskuteční až poté, co SEC dokončí přezkum. Žádné další podrobnosti nebyly nabídnuty.

Pro Reddit, který se stal domovem obchodníků s kryptoměnami a burzou, je to velký krok. Dalo by se tvrdit, že Reddit je domovem memů a mnoho jeho uživatelů hraje na trzích významnou roli. [3b]

CBDC, Regulace

Thajsko příští rok představí podrobnou regulaci kryptoměn

Během nedávného rozhovoru pro The Bangkok Post Sethaput Suthiwartnarueput, guvernér thajské centrální banky, uvedl, že instituce vydá konzultační dokument na téma “Finanční krajina” v lednu 2022. Tento dokument vytyčí červené linie pro ty, kteří obchodují s bitcoinem a altcoiny, dodal šéf.

Navzdory rostoucímu zájmu o digitální měny skrývá investování do nich určitá rizika. Proto se navrhovaná pravidla budou snažit nabídnout lepší ochranu těm, kteří se touto třídou aktiv zabývají.

Thajská centrální banka bude spolupracovat s národní komisí pro cenné papíry a ministerstvem financí. Cílem této trojice bude zakázat, aby se digitální aktiva stala platebním prostředkem uvnitř hranic země. Guvernér Suthiwartnarueput rovněž varoval, že digitální aktiva jsou v současné době vysoce volatilní, přestože mají potenciál prosperovat v měnovém systému. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img