[Odpolední zprávy] • Těžba kryptoměn je podle odborníka stále dlouhodobě zisková • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po relativně klidném víkendu, kdy se cena bitcoinu pohybovala především kolem 23 000 USD, začal pracovní týden několika výraznými poklesy ceny. První přišel hned brzy v pondělí a znamenal ztrátu 1 000 USD. Druhý přišel o 24 hodin později a napodobil ten předchozí.

BTC jako takový klesl pod 21 000 USD na týdenní minimum. Aktivum se sice zotavilo a zůstalo stát kolem 21 000 USD, ale komunita očekávala další volatilní den po posledním zasedání amerického Federálního rezervního systému, které se konalo včera večer.

Cenové výkyvy skutečně přišly, ale na rozdíl od některých předchozích příkladů skutečně přinesly primární kryptoměně zisky. Bitcoin téměř okamžitě vyskočil na 22 000 USD a pokračoval vzhůru až na šestidenní maximum přes 23 000 USD zaznamenané před několika hodinami. Od tohoto lokálního vrcholu však BTC poněkud ztratil a nyní se obchoduje těsně pod 23 000 USD.

Jak už to během vysoce volatilních obchodních dnů pro bitcoin bývá, většina altcoinů reagovala ještě většími výkyvy. Ethereum je lídrem, pokud jde o denní zisky z altcoinů s větší kapitalizací. Možná poháněn nejnovějším vývojem na frontě Merge, ETH vzrostl o více než 10 % a nachází se nad 1 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Fed a pumpa, co nyní?

Kryptoměny

Ethereum dosáhlo nového důležitého milníku před Merge Event

Ethereum, druhá největší kryptoměna, dosáhla podle údajů analytické společnosti IntoTheBlock nového historického maxima v počtu denních aktivních adres. Včera provedlo transakce s ETH více než 1,1 milionu adres, což je o neuvěřitelných 48 % více než předchozí rekord. Přesná příčina náhlého nárůstu aktivity zůstává neznámá.

Jak poznamenal výzkumník společnosti CoinMetrics Kyle Waters, masivní nárůst byl připsán odesílání adres. Počet přijímajících adres zůstal v podstatě stejný. Kromě toho prudce vzrostl počet malých převodů etherea v hodnotě od 100 do 1 000 USD. Společnost Binance přijala zhruba 621 691 příchozích převodů ETH. Podle Conora Grogana, vedoucího strategie americké kryptoburzy Coinbase, lze náhlý skok přičíst tomu, že Binance místo rostoucího přijetí provádí udržovací sweep. [2a]

Těžba kryptoměn je podle odborníka stále dlouhodobě zisková

Od velké migrace až po medvědí trh, těžaři kryptoměn prošli v průběhu roku mnoha výzvami včetně změny ziskovosti. Podle Steva Bassiho, odborníka na těžbu bitcoinů (BTC) a etherea (ETH), však může být těžba kryptoměn stále zisková, pokud se podíváme na její dlouhodobé vyhlídky.

Vzhledem k tomu, že náklady na těžaře s aplikačně specifickými integrovanými obvody (ASIC) se pohybují kolem 8 000 až 12 000 USD a náklady na elektřinu zabírají více než polovinu předpokládaných příjmů, je současný odhadovaný časový rámec, kdy by těžař mohl pokrýt náklady na jedno zařízení, pět až šest let. V komentáři k tomuto tématu Bassi uvedl, že ačkoli příjmy z těžby v krátkodobém horizontu jistě vypadají chmurně, postupem času se to změní. Řekl:

“Z dlouhodobého hlediska očekáváme v roce 2024 další BTC halving. Takže dlouhodobý držitel by mohl dobře těžit v krátkodobém horizontu a možná prodat, když odměna za blok v roce 2024 klesne.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Federální rezervní systém opět zvyšuje úrokové sazby, tentokrát o 0,75 %

Federální rezervní systém Spojených států opět zvýšil úrokové sazby, tentokrát o 0,75 % bodu. Centrální banka jako důvod zvýšení uvedla oslabující ekonomické údaje a její představitel prohlásil, že bude i nadále bojovat proti znepokojivému vývoji inflace.

Spojené státy se v současné době potýkají s nejhorším inflačním vývojem za poslední desetiletí, protože globální makroekonomický vývoj nevypadá pro mnoho zemí pozitivně. Spojené státy nejsou jedinou zemí, která se potýká s vysokou inflací, a země po celém světě se snaží udržet tento problém na uzdě.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell prohlásil, že “nedává smysl, aby USA byly v recesi”, a přímo řekl, že si nemyslí, že by USA byly v recesi. Výpůjční sazby se nyní pohybují v rozmezí 2,25 % až 2,50 %. [3a]

Odvětví GameFi dosáhne za šest let zhodnocení 2,8 miliardy dolarů

Nedávná zpráva společnosti Absolute Reports předpovídá masivní růst odvětví GameFi v příštích šesti letech.

Podle průzkumu má herní průmysl s nezaměnitelnými tokeny (NFT) v letech 2022-2028 odhadovanou hodnotu 2,8 miliardy dolarů. Složená roční míra růstu tohoto odvětví navíc ve stejném šestiletém období činí 20,4 %.

Tato prognóza přichází uprostřed zuřícího medvědího trhu, který ponechává málo prostoru pro projekty a odvětví bez obsahu. Zpráva vyzdvihuje lídry v této oblasti vývoje her typu play-to-earn, mezi které patří Sky Mavis, Dapper Labs, Decentraland, Immutable a The Sandbox. [3b]

Austrálie získává první nekótovaný kryptoměnový fond chráněný společností Gemini

Společnost Holon, která se zabývá rizikovým kapitálem v oblasti digitálních aktiv a spravuje fondy, ve čtvrtek uvedla, že se stala prvním nekótovaným maloobchodním fondem bitcoinů (BTC), etherea (ETH) a filecoinů (FIL) na základě partnerství s burzou Gemini.

Fondy budou podle prohlášení využívat tradiční investiční nástroj známý na místní úrovni jako retailové řízené investiční schéma a investovat přímo do BTC, ETH a FIL. Řízená investiční schémata zahrnují více investorů, kteří přispívají, aby získali podíl na úrocích, a obvykle je řídí správce fondu.

Australský regulátor cenných papírů Australian Securities and Investments Comission dohlíží na podnikové a finanční služby a také na fondy, jako je ten Holonův, s cílem prosazovat zákony a chránit spotřebitele. [3c]

CBDC, Regulace

Úplná anonymita nikdy nepřipadala u CBDC v úvahu

Úřady mohou v případě podezřelých transakcí zjišťovat a používat osobní údaje uživatelů v souladu se zákonem, uvedli v neděli představitelé Čínské lidové banky v odpovědi na otázky týkající se soukromí digitálního jüanu.

Digitální jüan může poskytnout pouze omezenou anonymitu kvůli požadavkům proti praní špinavých peněz a financování terorismu, uvedl Mu Čchang-čchun, ředitel Institutu digitálních měn centrální banky.

Od loňského listopadu začala čínská policie sledovat tok digitálních jüanů, aby rozlouskla případy praní špinavých peněz a podvodů ve Vnitřním Mongolsku, Ťiang-su a Che-nanu.

Čína v současné době nemá žádný zvláštní zákon pro digitální jüany a Mu uvedl, že Čína musí vytvořit zákony, které vyjasní podmínky pro zjišťování informací o digitálních jüanech, zmrazování a odečítání peněženek a tresty za nezákonný přístup k informacím o digitálních jüanech. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Když si negramotna opice, tak to nikdy nepochopis. Mám 20 Asicu 2200 th/s cca za 2,8 – 3 mega investice. Při odečtení energii atd.. kde pouze beru v potaz průměr btc 20k za minci tak aktuálně generuji 160-190 litru měsíčně bez práce. Až btc vyskočí výš, tak to bude ještě více. Ale to ty a ten druhej dement co tu chodíte nikdy nepoberete protože mate IQ 10.

spot_img