[Odpolední zprávy] • Těžaři sledují, s blížícím se The Merge, aktivitu etherea classic • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že uplynulý týden byl pro primární kryptoměnu poměrně klidný, na rozdíl od toho předchozího, kdy se aktivum během několika dní propadlo o více než 4 000 USD.

S příchodem soboty se již BTC po výše zmíněném poklesu potýkal s problémy a klesl pod 21 000 USD. Kolem této úrovně se držel i v následujících dnech, kromě několika pump, které jej vyhnaly až na téměř 22 000 USD.

Poslední takový příklad přišel včera, kdy bitcoin vyskočil na 21 900 USD. Avšak bezvýsledně, protože se tam téměř okamžitě zastavil. Následný retracement ho vyhnal na jih o několik set dolarů. BTC se tak nyní nachází na známé půdě – přesně uprostřed mezi rozmezím 21 000 a 22 000 USD.

Altcoiny se včera také snažily dostat dopředu, ale podobně jako bitcoin byly zastaveny a většina z nich je nyní v červených číslech. Například ethereum vyskočilo na více než 1 700 USD, což bylo šestidenní maximum. Nyní však 3% retracement srazil druhou největší kryptoměnu na 1 650 USD. [1]

Kryptoměny

Eminem a Snoop Dogg vystoupí se skladbou Bored Apes na předávání hudebních cen MTV

Rapové ikony Eminem a Snoop Dogg společně vystoupí v neděli na předávání cen MTV Video Music Awards (VMA), a to ve skladbě inspirované metaverse Otherside a NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Otherside je projekt spolupráce BAYC společnosti Yuga Labs a NFT investičního a herního gigantu Animoca Brands.

Ve spolupráci s tvůrcem Otherside, společností Yuga Labs, se globální rapové ikony postarají o významné mainstreamové zviditelnění Otherside tím, že promění scénu VMA v jejím stylu pro svůj nejnovější společný singl “From the D 2 the LBC”. Konkrétní podrobnosti o vystoupení jsou však zatím skoupé na slovo. [2a]

Těžaři sledují aktivitu etherea classic s blížícím se The Merge

Držitelé ethereum classic (ETC) opatrně sledují těžební aktivitu jeho blockchainu, protože blížící se The Merge etherea (ETH) a jeho přechod na konsensuální mechanismus proof-of-stake přitahuje k této šest let staré kryptoměně více pozornosti.

Drastický skok v aktivitě může signalizovat změnu zaměření těžařů kryptoměn. Mohlo by to také snížit rizika takzvaného “51% útoku” na ETC, která byla v minulosti proti blockchainu vyvozena.

Hash rate sítě, měřítko výpočetního výkonu za sekundu použitého při těžbě kryptoměny, dosáhl ve čtvrtek historického maxima. Podle údajů společnosti Messari, která se zabývá průzkumem krypto trhu, činil hash rate ETC 42 terahashů, tedy 42 bilionů hashů za sekundu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Japonská dceřiná společnost Animoca Brand získala 45 milionů dolarů na investice do NFT

Animoca Brands KK, japonská pobočka hongkongské blockchainové investiční společnosti Animoca Brands, v pátek oznámila, že získala 45 milionů USD od druhé největší finanční skupiny na světě Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) a mateřské společnosti Animoca Brands.

MUFG a Animoca Brands investovaly každá 22,5 milionu USD, čímž ocenily japonskou společnost Animoca Brands na hodnotu před vyplacením peněz ve výši 500 milionů USD, uvádí se v tiskové zprávě.

Společnost Animoca Brands Japan uvedla, že nový kapitál bude použit na investice do licencí populárních duševních vlastností, rozvoj společnosti, podporu přijetí NFT a budování sítě pro NFT. [3a]

Indičtí bojovníci proti finanční kriminalitě prohledávají kryptoburzu CoinSwitch

Indický úřad pro vymáhání práva (Enforcement Directorate, ED) podle médií prohledal pět prostor spojených s krypto společností CoinSwitch kvůli údajnému praní špinavých peněz.

Ústřední orgán země bojující proti finanční kriminalitě provedl ve čtvrtek prohlídky v rezidencích ředitelů společnosti CoinSwitch a v oficiálních prostorách burzy, protože se mu od úředníků nedostalo požadované spolupráce, citoval CoinDesk nejmenovaného úředníka bangalorské buňky ED.

Úředník sdělil CoinDesku, že prověřují několik možných porušení zákona o řízení devizového trhu (FEMA) a dalších subjektů s ním spojených. Mluvčí společnosti CoinSwitch při kontaktu prohlídky nepotvrdil ani nevyvrátil. [3b]

Společnost Coinbase, jejíž generální ředitel označil většinu politiků za “rozptýlení”, spouští nástroj pro registraci voličů

Coinbase, kryptoburza, jejíž generální ředitel dříve uvedl, že “interně nepropaguje žádné konkrétní příčiny nebo kandidáty, kteří nesouvisejí s naším posláním”, spustila v rámci vzdělávací iniciativy v oblasti kryptopolitiky portál pro registraci voličů.

Ve čtvrtečním příspěvku na blogu hlavní politický ředitel společnosti Coinbase Faryar Shirzad uvedl, že kryptoburza nabídne uživatelům možnost zaregistrovat se k volbám ve Spojených státech prostřednictvím webové stránky Capitol Canary. Podle vedoucího politiky je nástroj pro registraci voličů součástí iniciativy, jejímž cílem je poskytnout kryptografické komunitě “nástroje k účasti na kritických politických diskusích probíhajících napříč Spojenými státy”.

Shirzad uvedl, že být informován a zapojit se do otázek kolem amerických voleb v polovině volebního období v roce 2022 je “pro budoucnost krypta kriticky důležité” vzhledem k tomu, že zákonodárci “budou přijímat klíčová rozhodnutí o tom, jak budou krypto, blockchain a web3 regulovány”. [3c]

CBDC, Regulace

Komise pro cenné papíry a burzy odkládá rozhodnutí o poslední žádosti společnosti VanEck o ETF na BTC

Globální investiční manažer VanEck byl opět nucen déle čekat na rozhodnutí americké Komise pro cenné papíry (SEC) o nejnovější žádosti společnosti o burzovně obchodovaný produkt (ETF) na BTC.

Dohledový orgán odmítá v zemi schválit spotový ETF na bitcoin, zatímco několika ETF založeným na futures již vyhověl. SEC to oznámila v podání, v němž se uvádí, že odloží své rozhodnutí o navrhované změně pravidel pro uvedení spotového ETF na burzu společnosti VanEck do 11. října 2022.

Podle dokumentu Komise od výzvy k podání připomínek ze dne 13. července 2022 nedostala k žádosti společnosti žádné připomínky ani zpětnou vazbu. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Na kryptotrhu právě dochází k drsné likvidaci pákových obchodníků a to jak na long tak na short. Krásný příklad toho, jak burzy likvidují vlastní klienty a ukázka manipulace trhu.

an onym

A to je skvělá věc tahle manipulace, každý na ní může vydělat.

Lhts

Přesně tak! Musíte to vedet a počítat s tim. Včera to bylo docela dobre poznat co se deje. Rozhodne takto nevypadá běžný obchodní den.

Martin Burdik

Přesně tak fantome,ty burzy vědí,jaké mají jejich klienti nastavené příkazy k nákupu,stop lossy a take profity.Kdyby jsem měl přístup k těmto informacím tak by to pro mě byla win-win situace.Na tom nemohu prodělat…
P.S.Jestli mě tady dá nekdo mínus,tak do roka zemře na RAKOVINU!!!

Mr Yoda

Fuck off yourself you must

spot_img