[Odpolední zprávy] • Texaský guvernér žádá těžaře bitcoinů o pomoc • a další články

5
(3)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena bitcoinu se v uplynulém týdnu pohybovala jako na horské dráze, a to od chvíle, kdy se začala propadat z úrovně nad 43 000 USD. To před několika dny vyvrcholilo poklesem pod 33 000 USD, který se stal nejnižší cenovkou od konce července 2021.

V tu chvíli však aktivum zareagovalo dobře a začalo získávat zpět část svých ztracených pozic. To vyústilo v rychlý nárůst ceny na 37 000 USD, než býci zahájili další etapu růstu, při níž se kryptoměna dotkla 39 000 USD.

Po zasedání Fedu ohledně jeho úrokových sazeb se však BTC opět propadl o několik tisíc dolarů na úroveň kolem 35 500 USD. Další podobný pokles ceny se odehrál v uplynulých 24 hodinách, než bitcoin vystřelil na 37 500 USD. Medvědi tuto etapu růstu zastavili a srazili aktivum na jeho současnou pozici kolem 36 500 USD.

Většina altcoinů je dnes netypicky stabilní s menšími ztrátami. Ethereu se nepodařilo překonat hranici 2 500 USD a následné odmítnutí ho srazilo na úroveň těsně pod 2 400 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin index – otestujeme low z minulého roku?

Přehled trhu: Jak se připravuje Bitcoin a Binance Coin na velký pohyb?!

Kryptoměny

Chytré kontrakty na platformě cardano dosáhly tisícového milníku

V září 2021 prošla síť cardano (ADA) významnou aktualizací, která zahrnovala i funkce chytrých smluv, čímž se zvýšila škálovatelnost a rychlost ADA.

Od té doby zaznamenala platforma Plutus (platforma pro chytré kontrakty na platformě cardano) výrazný růst a za pouhé čtyři měsíce dosáhla milníku 1 000 kontraktů. K 27. lednu totiž celkový počet skriptů Plutus v síti cardano činí 1003. [2a]

Velryby za poslední dva měsíce nakoupily 60 tisíc bitcoinů a za posledních pět let přidaly 1,7 milionu BTC

Jak uvedl populární dodavatel on-chain dat Santiment, velké BTC velryby pokračují v hromadění této vlajkové kryptoměny. Tentokrát se společnost podělila o zprávu o BTC velrybách, které ve svých peněženkách drží minimálně 100 BTC.

Podle jiného zdroje tyto peněženky s více než 100 BTC v sobě drží ohromujících 3,9 milionu bitcoinů (téměř 21 % všech BTC v oběhu).

Během posledních dvou měsíců, kdy bitcoin poměrně rychle klesal, majitelé peněženek s více než 100 mincemi BTC pokračovali v hromadění přední kryptoměny. Od prosince přidali přibližně 60 000 bitcoinů, což při současném kurzu 36 592 USD odpovídá částce 2 200 026 000 USD. Celkově za posledních pět let od roku 2017 tyto velryby podle zprávy společnosti Santiment získaly 1,7 milionu BTC, včetně zmíněných 60 000 mincí. [2b]

Texaský guvernér žádá těžaře bitcoinů o pomoc

Texaský guvernér Greg Abbott tlačí na těžaře bitcoinů, aby stabilizovali elektrickou síť, protože bojuje o své znovuzvolení. Domnívá se, že těžaři bitcoinů by mohli pomoci řešit další energetickou krizi ve státě. Není to poprvé, co texaský guvernér mluví pozitivně o bitcoinu. V posledních letech se Texas stal jedním z kryptocenter ve Spojených státech a v příštích letech by mohl tímto směrem pokračovat.

Guvernér Abbott věří, že pozváním bitcoinu do státu by bylo možné, aby poskytovatelé elektrické energie investovali do nových infrastrukturních projektů. To je něco, co by prospělo nejen těžařům bitcoinu ve státě, ale také jeho obyvatelům. Nezapomínejme, že v posledních letech došlo k několika výpadkům elektrické energie kvůli nedostatečným investicím ze strany společností. [2c]

Banky, burzy, firmy

Společnost Qubit Finance utrpěla po hackerském útoku ztrátu 80 milionů dolarů

Na kryptotrhu se stále častěji objevují hackerské útoky a Qubit Finance je jedním z nejnovějších protokolů decentralizovaných financí (DeFi), který byl hackery zneužit.

Hackeři byli schopni získat přístup a ukrást více než 80 milionů dolarů z Qubit Finance, který je založen na Binance Smart Chain. Protokol to potvrdil prostřednictvím tweetu v pátek. Adresy spojené s útokem ukradly 206 809 BNB z protokolu QBridge společnosti Qubit. Hodnota aktiv je více než 80 milionů dolarů.

Podle společnosti PeckShield, která analyzovala chytré kontrakty Qubit, byl QBridge hacknut za účelem vytvoření “obrovského množství kolaterálu xETH”, který byl následně použit k odčerpání celého množství BNB uloženého na QBridge. [3a]

Spuštění prvního DEX na Internet Computer, další přijdou brzy

První decentralizovaná burza na blockchainu Internet Computer nadace Dfinity Foundation byla spuštěna tento týden v návaznosti na nedávno vydaný nový whitepaper. A podle informací se již pracuje na dalších dvou burzách.

První verze nové DEX s názvem Sonic byla v neděli spuštěna do mainnetu. Zpočátku jsou k dispozici pouze tři pooly pro výměnu tokenů využívající její nativní token Internet Computer Protocol (ICP): ICP/WICP (wraped ICP), ICP/XTC (Cycles Token) a WICP/XTC. Uživatelé mohou také získávat odměny za poskytování likvidity.

Vedoucí komunikace společnosti Dfinity Michael Less řekl, že Sonic plánuje nově definovat, co to skutečně znamená být příkladem DeFi. Sonic má finalizaci transakcí pod jednu sekundu a je zcela provozován na veřejné blockchainové síti IC bez jakýchkoli poplatků za gas. [3b]

CBDC, Regulace

Čínský gigant dodávající jídlo se připojuje k úsilí CBDC

Čínský gigant v oblasti doručování jídla Meituan se stal nejnovější firmou, která integruje platby v digitální měně centrální banky (CBDC) pro své služby.

Uživatelé Meituan mohou digitální peněženku v jüanech propojit s aplikací své služby a používat ji pro řadu každodenních služeb, jako je rezervace hotelů, taxíků a placení v restauracích. Aplikace pro rozvoz jídla a každodenní služby zaznamenala v loňském roce 660 milionů transakcí a integrace plateb e-CNY by jen pomohla pekingské vládě v širším testování její digitální měny.

V posledních několika měsících se k masovému testování e-CNY v maloobchodě připojili významní technologičtí giganti v zemi, jako jsou WeChat a JD.com. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img