[Odpolední zprávy] • Spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel říká, že “nedostatečně investoval” do Bitcoinu • a další články

4.8
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Když minulý týden začaly sílit zprávy, že americká Komise pro cenné papíry a burzy konečně povolí v zemi ETF na bitcoiny, nezněla otázka, zda aktivum prolomí své dubnové historické maximum, ale kdy. Po zprávě, že ETF společnosti ProShares bude spuštěno 19. října, se BTC poprvé za šest měsíců dostal nad 60 000 USD.

Když se s burzovně obchodovaným fondem v úterý skutečně začalo obchodovat, Bitcoin opět zapumpoval a přiblížil se na pouhých 500 USD od svého rekordu. Vše se však změnilo včera, kdy kryptoměna vystřelila vysoko nad 65 000 USD.

V následujících hodinách se skutečně dostala až na 67 000 USD, což se stalo novým rekordem.

Alternativním mincím se v minulých dnech nedařilo následovat svého lídra na sever, nyní je však situace zcela jiná. Ethereum patří po 8% nárůstu mezi vítěze s nejvýznamnějšími zisky. Díky tomu se druhá největší kryptoměna obchoduje těsně pod hranicí 4 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – původní ATH jako odrazový můstek?

Kryptoměny

Bitcoin dosáhl nového historického cenového maxima, ale na zcela jiném trhu než minule

Poté, co celý krypto průmysl držel minulý týden v napětí, dosáhl Bitcoin podle údajů společnosti CoinGecko v noci asijského času nového historického maxima, když za necelé tři hodiny vyskočil o více než 5 % a dosáhl rekordní hodnoty 67 276 USD.

Jedná se o nejvyšší hodnotu, na které se největší světová kryptoměna obchodovala od svého předchozího ATH ve výši 64 804 USD v dubnu, těsně před krachem v polovině roku.

“Sakra, to je dobrý pocit,” řekl Justin d’Anethan, vedoucí burzovního prodeje ve společnosti EQONEX, a zopakoval tak pocity mnoha lidí z oboru. “Žádné překvapení se nekoná. Už několik dní mluvíme a očekáváme nová historická maxima. Jestli něco, tak cenová akce si hrála, možná odstraňovala převis prodejců před, aby později lépe prorazila.” [2a]

Proč ELON po umlčení Dogecoinu a Shiba Inu “štěká” nejhlasitěji?

Meme-coiny nikdy nepřestanou překvapovat lidi z krypto prostoru svými mimoděčnými exponenciálními pumpami. Uprostřed širší ságy vzestupných trendů se několika takovým joke-coinům v poslední době mimořádně daří. A mezi nimi v poslední době krade hromy ELON.

Od 1. října se tento altcoin zhodnotil o více než 1200 %. To znamená, že pokud byste na začátku měsíce investovali do ELONu 100 dolarů, měli byste v této fázi nerealizovaný zisk v hodnotě 1200 dolarů. Docela nehorázné, že?

S tržní kapitalizací přes 330 milionů dolarů se ELON stal třetím největším meme-coinem. V současné době se nachází pouze za DOGE a SHIB. A co víc, podle údajů společnosti CoinGecko byl ELON za posledních 24 hodin nejobchodovanější mincí na trhu Uniswap v2. [2b]

Spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel říká, že “nedostatečně investoval” do Bitcoinu

Spoluzakladatel společnosti PayPal a miliardář a investor rizikového kapitálu Peter Thiel prohlásil, že měl nakoupit více bitcoinů, když Bitcoin (BTC) zaznamenal nové historické maximum nad 67 000 USD.

Thiel hovořil o kryptoměnách, centrálních bankách a umělé inteligenci (AI) během rozhovoru v Miami, který pořádal politický think tank Lincoln Network, uvedla 20. října agentura Bloomberg.

Technologický investor poznamenal, že jeho jedinou obavou při nákupu Bitcoinu bylo, že toto investiční “tajemství už všichni znají”. [2c]

Banky, burzy, firmy

JPMorgan jmenuje spouštěč nového Bitcoin ATH a není to spuštění BITO ETF

Podle nedávného článku agentury Bloomberg se investiční bankovní gigant JPMorgan domnívá, že to nebylo ETF BITO Bitcoin, které bylo v úterý spuštěno na newyorské burze, co posunulo vlajkovou kryptoměnu na nové historické maximum.

Stratégové společnosti JPMorgan se domnívají, že nejpravděpodobnějším důvodem masivního středečního vzestupu Bitcoinu na nové historické maximum byla inflace, a nikoli ETF BITO Bitcoin, který 19. října uvedla společnost ProShares na newyorské burze Fidelity. To znamená, že BTC roste v důsledku měnového přístupu, komentuje hlavní ekonom společnosti Tressis Daniel Lacalle. [3a]

Objem obchodů Binance dosáhl 100 miliard dolarů za jediný den

Přední kryptoburza zaznamenala tento zásadní milník v den, kdy největší kryptoměna bitcoin dosáhla nového historického maxima. Podle údajů společnosti CoinMarketCap má Binance i přes zavedení přísnějších opatření pro uživatele kvůli přísné regulační kontrole pohodlný náskok před ostatními kryptoburzami jak ve spotovém obchodování, tak v obchodování s deriváty.

Dříve tento měsíc tato obchodní platforma také oznámila vytvoření ekosystémového fondu v hodnotě 1 miliardy dolarů. Mezitím decentralizovaný finanční sektor dohání centralizované giganty. Celková hodnota uzamčená v protokolech DeFi poprvé dosáhla 100 miliard dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

Thajské regulační orgány zmírnily zákaz NFT, protože místní banky investují do ekosystému

Thajský regulátor trhu zaujímá nový přístup ke kryptoměnám v zemi úsměvů a ustupuje od svého původního tvrdého postoje k NFT a zároveň se volněji staví ke GameFi.

Začátkem roku thajská Komise pro cenné papíry a burzy zakázala NFT na místních burzách a také poskytla pokyny, které odrazovaly veřejně kótované společnosti od toho, aby se staly bitcoinovými makrodaty (jako MicroStrategy). Nyní SEC změnila svůj názor na první z nich a místní instituce ji přijaly. Ve skutečnosti thajská Kasikorn Bank, druhá největší banka v zemi, otevřela trh NFT. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img