[Odpolední zprávy] • Shiba Inu přišla o první místo v dominanci mezi ETH velrybami • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V uplynulých 24 hodinách opět udeřila Nemesis na hodnotě 50 000 USD. Bitcoin se obchodoval kolem 49 000 USD a zahájil působivý vzestup, který vyústil v proražení nad kýženou hranici.

Kromě toho BTC dále stoupal a poprvé po několika dnech se téměř dotkl 51 000 USD. Přesto se kryptoměna nad ní neudržela a v následujících hodinách se propadla o 2 000 USD na současnou pozici kolem 49 000 USD.

Druhá největší kryptoměna má za sebou také lepší časy. Minulý týden prošla horskou dráhou z 4 650 USD na 3 500 USD během několika hodin, než se poměrně dobře odrazila a vyšplhala se nad 4 400 USD. Vrátili se však také ETH medvědi a zatlačili aktivum na jih. Od této chvíle se po dalším menším denním poklesu obchoduje kolem 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – neutrální týdenní close, rozhodne tento týden?

Přehled trhu: Signalizuje kurz ETH/USD pád na 3 980 USD?

Kryptoměny

Shiba Inu přišla o první místo v dominanci mezi ETH velrybami

Po náhlém 8% nárůstu na trhu se Shiba Inu vrátila zpět a dosáhla nového minima na trhu, což ji podle WhaleStats vyneslo na druhé místo mezi velkými Ethereum peněženkami.

Poté, co ztratila větší část své hodnoty, se čistá hodnota držby SHIB mezi velrybami snížila a dostala se na druhé místo. První místo nyní patří kategorii “Ostatní tokeny”, což znamená, že velryby se nesoustředí na jeden konkrétní token a přerozdělují své prostředky.

Celkové procento dominance SHIB je na úrovni 7,2 %, zatímco ostatní tokeny jsou zodpovědné za 7,5 % všech podílů mezi velrybami. I když Shiba Inu ztratila vedoucí pozici, stále se pohybuje s 2% náskokem před tokenem FTX na třetím místě. [2a]

Solana trpí zpomalením sítě, což vyvolává otázky ohledně prokázání historie

O víkendu obklopil komunitu blockchainu Solana zmatek, protože náhlý pokles rychlosti transakcí byl původně považován za útok DDoS (distributed denial of service), což vedlo k dlouhé debatě o příčině zpoždění.

Platforma Blockasset založená na Solaně, která se zabývá NFT, byla jednou z prvních, která na problém upozornila koncem minulého týdne na Twitteru:

“Jsme si vědomi toho, že distribuce tokenů trvá dlouho. Řetězec Solana je přetížen útoky DDoS, které zahltily síť a způsobily zpoždění.”

Od té doby tentýž účet opravil kurz a přiznal, že síť nepadá, ale pouze dochází ke zpoždění transakcí.

Jeden z pozorovatelů odvětví, Tomáš Eminger z Rockway Blockchain Fund, vysvětlil, že od minulého čtvrtka došlo čtyřikrát k poklesu transakcí až na 1 000 transakcí za sekundu, což bylo způsobeno pokusy botů nacpat velké transakce do bloků, které vyžadovaly větší výpočetní výkon, než byla síť schopna unést. Eminger také upozornil, že tento problém je řešen v dosud nevydané aktualizaci softwaru pro blockchain. Solana je schopna pracovat rychlostí 65 000 transakcí za sekundu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Robinhood spolupracuje se společností Chainalysis před spuštěním kryptopeněženky

Blockchainová analytická společnost Chainalysis bude spolupracovat s Robinhoodem na poskytování dat a nástrojů pro obchodování před spuštěním kryptopeněženky.

V pondělním oznámení společnost Chainalysis uvedla, že integrované partnerství se společností Robinhood Crypto pomůže obchodní aplikaci splnit požadavky na dodržování předpisů před spuštěním její kryptopeněženky, která by měla být pro všechny uživatele zavedena na začátku roku 2022.

Podle společnosti Robinhood platforma přijme kromě Chainalysis Reactor, svého vyšetřovacího softwaru, také řešení společnosti Chainalysis Know-Your-Transaction, které monitoruje dodržování předpisů. Obchodní aplikace rovněž uvedla, že její týmy budou k dosažení shody využívat certifikační programy společnosti Chainalysis. [3a]

Binance Singapore stahuje žádost o kryptolicenci

Kryptoburza Binance stáhla svou žádost o licenci na poskytování služeb digitálních platebních tokenů (DPT), kterou podala u Singapurského měnového úřadu (MAS).

Od 13. prosince přestala Binance.sg přijímat nové uživatele a neumožní Singapurcům vkládat na burzu kryptoměny ani fiat.

Do 13. února 2022 plánuje Binance “ukončit” všechny služby, které se týkají obchodování s kryptotokeny. Burza však oznámila, že po uplynutí samovolně stanoveného termínu nepřebírá žádnou odpovědnost za aktiva uživatelů. [3b]

CBDC, Regulace

Čínská provincie Jün-nan likviduje nelegální dodávky energie pro BTC těžbu

Energetický úřad v jihozápadní čínské provincii Jün-nan uvedl, že odstranil nelegální dodávky energie z malých a středně velkých vodních elektráren pro BTC těžbu, protože Čína pokračuje ve zintenzivňování represí proti těžbě kryptoměn.

V pátečním příspěvku na Weibo, čínské mikroblogovací platformě podobné Twitteru, úřad v provincii Jün-nan uvedl, že od konce září identifikoval 246 malých a středně velkých vodních elektráren a požádal je, aby přestaly dodávat elektřinu těžařům, což je krok, který by mohl ušetřit až asi 2 miliardy kilowatthodin energie v průběhu celého roku. [4a]

Výkonný ředitel ECB se obává, že digitální euro může poškodit zahraniční měny

Kryptoinvestoři už dobře vědí, že instituce jako Evropská centrální banka (ECB) jsou vůči stablecoinům podezřívavé a často varují před jejich riziky. Fabio Panetta, člen Výkonné rady ECB, přednesl 10. prosince projev, ve kterém tyto známé teze zopakoval. Panetta však také odhalil některé nové a zajímavé poznatky o tom, co by digitální euro mohlo způsobit ekonomikám mimo EU.

Po přehledu potřeby CBDC Panetta vyjádřil obavu, že digitální euro, které by mohli používat obyvatelé zemí mimo EU, by mohlo oslabit slabší zahraniční měny a mohlo by dojít ke zhoršení situace v eurozóně. Také dodal, že by digitální euro mohlo v některých třetích zemích, kde by se rozšířilo, kompletně vytlačit místní měny.

Panetta se dále obává, že centrální banky v těchto zemích by mohly v důsledku rozšíření digitálního eura ztratit svou autonomii. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img