[Odpolední zprávy] • SHIB by mohl sesadit DOGE z trůnu dříve, než se očekávalo • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně krutých. Už na konci srpna ztratila kýžených 20 000 USD a začátek nového měsíce přinesl ještě více bolesti.

Ta vyvrcholila ve středu, kdy se aktivum během několika hodin propadlo o 1 500 USD na šestitýdenní minimum 18 500 USD. Tuto úroveň se mu podařilo uhájit a odrazilo se až na 19 000 USD. Zajímavé je, že BTC se ani nezachvěl, když Evropská centrální banka oznámila nejvyšší zvýšení úrokových sazeb ve své historii (75 bazických bodů), a zůstal na této úrovni.

Před několika hodinami však přešel do ofenzivy. Býci hnali kryptoměnu tvrdě na sever a bitcoin přidal více než 1 000 USD na dvoutýdenní maximum těsně nad 20 700 dolarů.

Altcoiny včera překonaly BTC a nyní je většina z nich v zelených číslech, v čele s tím největším. Ethereum se během retracementu v polovině týdne ponořilo pod 1 500 USD, ale včera se v souvislosti s rostoucím očekáváním sloučení vyšplhalo na 1 650 USD. Od této chvíle se druhá největší kryptoměna obchoduje na několikadenním maximu nad 1 700 USD po dalším působivém denním růstu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Likvidita otestována, výsledkem je odraz nad 20K

Kryptoměny, metaverse, NFT

Zakladatel cardana říká, že nemůže vynutit hard fork vasila

Charles Hoskinson, zakladatel cardana, v nedávném tweetu v reakci na kritiku vysvětlil, že není schopen prosadit hard fork vasil, a zdůraznil decentralizaci blockchainu. Očekávaný upgrade by měl proběhnout 22. září.

Bitcoinový maximalista, který vystupuje pod přezdívkou @btc_bryan_21, prohlásil, že Hoskinson může z rozmaru změnit celkovou nabídku tokenů ADA kvůli její údajné centralizaci.

Maximální nabídka cardana je omezena na 45 milionů tokenů ADA, ale kritik tvrdil, že krypto magnátovi nic nebrání v tom, aby ji změnil, a tvrdil, že měnová politika blockchainu je velmi tvárná. [2a]

SHIB by mohl sesadit DOGE z trůnu dříve, než se očekávalo

Shiba inu (SHIB) si v posledních několika měsících vedla lépe ze dvou hlavních meme kryptoměn. Jeho nejbližší konkurent dogecoin (DOGE), který má stále větší tržní hodnotu, se mu ve stejném časovém horizontu nedokázal vyrovnat. Přestože se mu dostalo podpory nejbohatšího muže světa Elona Muska, zdá se, že DOGE ztratil klid.

Tento neuspokojivý výkon je jedním z důvodů, proč SHIB zůstává ve své snaze převrátit 11. kryptoměnu v žebříčku neoblomný.

Zatímco tržní kapitalizace SHIB činila v době tisku 6,73 miliardy dolarů, mince si mohla vzít pozitivum, že se podle stejné metriky přiblížila DOGE. Podle společnosti Santiment dělí SHIB od dosažení tržní hodnoty DOGE ve výši 8,05 USD pouze 1,32 miliardy USD.

O možném flipu se samozřejmě hovořilo, ale výkonnost za posledních 365 dní prozrazuje více. V roce 2021 obě kryptoměny zaznamenaly masivní pokles cen. Zdálo se však, že DOGE ve výše uvedeném období vyhrála boj týkající se oběhu. Přesto SHIB vzrostl o více než 100 %, zatímco DOGE ztratil 75 % své hodnoty. [2b]

Banky, burzy, firmy

Delphi Labs přesouvá výzkumné zaměření na nový kryptosystém

Krypto výzkumná společnost Delphi Digital přesunula zaměření své výzkumné a vývojové (R&D) odnože Delphi Labs na protokolový ekosystém cosmos.

Delphi Labs je protokolová výzkumná a vývojová odnož společnosti Delphi Digital s týmem přibližně 50 lidí, jehož cílem je inkubace “primitiv Web3”. Oddělení výzkumu a vývoje se dříve zaměřovalo na výzkum a vývoj protokolů na platformě eerra, ale po jejím květnovém krachu bylo nuceno se poohlédnout po jiných ekosystémech.

V obsáhlé zprávě zveřejněné 8. září společnost Delphi Digital uvedla, že její tým analyzoval řadu různých blockchainových ekosystémů, aby určil, který je nejvhodnější pro jeho potřeby, zejména ve vztahu k decentralizovaným financím (DeFi), ale nakonec se rozhodl pro ekosystém cosmos. [3a]

GameStop si po oznámení výsledků za 2. čtvrtletí podává ruku s FTX US

Maloobchodní herní gigant GameStop uvedl, že uzavřel partnerství s americkou značkou populární kryptoburzy FTX. Ten v průběhu dohody začne ve vybraných obchodech prodávat dárkové karty FTX.

Kromě toho společnost GameStop odhalila, že její čtvrtletní tržby klesly na 1,14 miliardy dolarů ve srovnání s 1,18 miliardy dolarů ve 2. čtvrtletí roku 2021. Její veřejně obchodované akcie se v poslední době rovněž pohybují v klesajícím trendu. V průběhu odpoledního obchodování však vzrostly o zhruba 12 %.

V nedávném oznámení americký prodejce videoher GameStop uvedl, že cílem dohody bude představit svým zákazníkům komunitu FTX US a krypto služby, které poskytuje. GameStop se stane preferovaným maloobchodním partnerem platformy ve Spojených státech. Ve vybraných obchodech po celé zemi také zavede dárkové karty FTX. Finanční aspekty dohody však nebyly zveřejněny. [3b]

Asijský bankovní gigant DBS vstupuje do metaverse The Sandbox

DBS Bank Ltd., největší věřitel v jihovýchodní Asii, oznámila, že navázala partnerství s The Sandbox, herní platformou metaverse založenou na blockchainu, aby vytvořila nové služby pro klienty v 3D virtuálním světě, který využívá digitální avatary.

DBS je první společností v Singapuru, která uzavřela partnerství s The Sandbox, jednotkou hongkongské společnosti Animoca Brands, a první bankou v městském státě, která vstoupila do metaverse, uvedla DBS v prohlášení.

Dodala, že v rámci zkoumání příležitostí, které Web3 nabízí zákazníkům, bude v The Sandbox vyvíjet “DBS BetterWorld”.

“V posledním desetiletí byly největší změny ve světě financí katalyzovány digitálním pokrokem,”

– uvedl v prohlášení Piyush Gupta, generální ředitel DBS. [3c]

CBDC, regulace

Indická ministryně zahraničí Sitharamanová bude diskutovat o regulaci kryptoměn s šéfem MMF

Indická ministryně financí Nirmala Sitharaman jednala s výkonnou ředitelkou Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalinou Georgievou o významu regulace kryptoměn.

Indie se dlouhodobě zaměřuje na potřebu regulace spolu s globální koordinací se vzájemně dohodnutým přístupem k této problematice. Sitharaman rovněž zmínila, že MMF by se měl ujmout vedení, pokud jde o zajištění řádné regulace v tomto odvětví.

Výkonná ředitelka MMF Kristalian Georgiev a indický ministryně financí diskutovali o široké škále otázek, které zahrnovaly nadcházející předsednictví Indie ve skupině G20 a podporu MMF. Jak uvedla ředitelka MMF, Indie si i nadále udržuje světlé místo ve světové ekonomice, přestože panuje globální geopolitická nejistota. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

Kdyby cardana bylo 45 milonů, tak jsem dávno v důchodu.😋
btc maxíkům nevěřte ani nos mezi očima.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
David

Sesadit DOGE z trůnu? Dogecoin na žádném trůnu nesedí ani sedět nebude. A SHIB už vůbec ne

spot_img