[Odpolední zprávy] • Salvadorská Bitcoin peněženka bude spuštěna 7. září • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od pátečního poklesu na 46 000 USD mají bitcoinoví býci trh pevně v rukou. Během víkendu tlačili kryptoměnu na sever a BTC se přiblížil na méně než 200 dolarů od dosažení kýžené cenové hranice 50 000 USD.

I když se to zpočátku nedařilo, býci iniciativu udrželi a 50 000 USD nakonec padlo. Bitcoin tuto úroveň získal zpět a vystoupal na nové tříměsíční maximum více než 50 400 dolarů. Tam se chvíli udržel, ale během několika hodin ztratil BTC přibližně 1 600 USD ze své hodnoty a propadl se pod 49 000 USD.

Nicméně se zde poměrně slušně odrazil a v současné době se opět nachází těsně nad 50 000 USD.

Altcoiny se i včera vezly na vysoké úrovni. Většina z nich se však nyní uklidnila. Cena ETH zůstala na 24hodinovém měřítku spíše stagnovat na úrovni přesahující 3 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – padající hvězda a čtyřnásobná divergence

Kryptoměny

Cena měny Monero vzrostla o 20 % po implementaci Atomic Swapu

Monero (XMR), největší kryptoměna zaměřená na ochranu soukromí podle tržní kapitalizace, zaznamenala 20% nárůst ceny po spuštění programu implementace Atomic Swap minulý týden.

V pátek projekt Monero oficiálně oznámil zavedení implementace programu Atomic Swap vyvinutého v rámci cross-blockchain protokolu COMIT, jehož cílem je zjednodušit obchody mezi XMR a BTC.

Po spuštění Monero Atomic Swaps zaznamenal XMR pozoruhodný nárůst, přičemž jeho cena vzrostla z přibližně 265 USD v den spuštění na intratýdenní high 331 USD. V době psaní tohoto článku se pak XMR obchoduje kolem 318 USD. V návaznosti na solidní býčí trend na hlavních kryptoměnových trzích si XMR za posledních 30 dní připsalo více než 50 %. [2a]

Salvadorská Bitcoin peněženka bude spuštěna 7. září

Salvadorský prezident Nayib Bukele odhalil datum vydání oficiální bitcoinové peněženky Chivo. Bukele 23. srpna na Twitteru uvedl, že peněženka bude spuštěna 7. září a že používání BTC není povinné.

Země také nainstaluje 200 bankomatů a připraví bankovní pobočky na zpracování bitcoinových transakcí. Bukele také zmínil, že transakce v aplikaci nebudou mít poplatky a že úspora nákladů by mohla činit až 400 milionů dolarů ročně.

Prezident oznámil peněženku Chivo v červnu s tím, že občané při první registraci obdrží 30 USD v BTC. Chivo má sloužit jako každodenní peněženka, podobně jako aplikace mobilního platebního systému. [2b]

Banky, burzy, firmy

Švýcarská B2B banka InCore spouští nový tokenizační nástroj využívající Tezos

Společnost Crypto Finance AG, která se zabývá digitálními aktivy, a je podporována Deutsche Boerse, a švýcarská transakční banka InCore spouštějí nový nástroj pro tokenizaci založený na blockchainu Tezos.

Banka InCore v úterý oficiálně oznámila novou spolupráci se společností Crypto Finance AG a švýcarskou poradenskou firmou v oblasti IT Inacta, jejímž cílem je představit nové digitální finanční produkty založené na decentralizované open-source blockchainové síti Tezos (proof-of-stake, PoS).

Zúčastněné společnosti vyvinuly nový standard tokenů Tezos pro tokenizaci aktiv postavený na standardu Tezos FA2, což je rozhraní pro více aktiv pro Tezos umožňující vývojářům vymýšlet typy tokenů, jako jsou například nezaměnitelné tokeny (NFT). [3a]

CBDC, Regulace

Japonský finanční regulátor zvažuje zavedení přísnějších pravidel pro kryptoměny

Japonský finanční regulátor, Agentura pro finanční služby (FSA), zahájil diskusi o zavedení přísnějších pravidel pro kryptoměny ve snaze zajistit lepší ochranu japonských investorů.

Již v červenci FSA zřídila speciální sekci a také panel finančních expertů, kteří mají vládě pomoci dohlížet na digitální a decentralizované finance. Agentura bude také zodpovědná za sledování vývoje v oblasti kryptoměn a iniciativ digitálních měn centrální banky (CBDC), jak informoval deník Jiji Press.

Finanční regulátor má v úmyslu nahradit a zavést nové krypto předpisy do poloviny roku 2022. FSA doufá, že s novými předpisy přinese stabilitu na trh s kryptoměnami a zároveň zajistí, aby nedošlo k poškození vývoje a inovací v rámci ekosystému. [4a]

Filipíny chtějí zdanit příjmy společnosti i hráčů Axie Infinity

Vzhledem k tomu, že kryptohry typu “play-to-earn”, jako je Axie Infinity, stále přitahují uživatele, daňové úřady na Filipínách se podle zprávy deníku Manila Bulletin zabývají zdaněním těchto herních společností založených na blockchainu a také příjmů, které uživatelé na těchto platformách vydělávají.

Filipínská náměstkyně ministra financí Antonette C. Tionko uvedla, že příjmy z těchto herních platforem podléhají dani z příjmu a uživatelé jsou povinni své příjmy nahlásit ke zdanění.

Úřady se rovněž snaží tyto herní platformy zdanit. Konkrétně Tionko uvedla, že ministerstvo financí a Úřad pro vnitřní příjmy se zabývají společností Axie Infinity, která není na Filipínách registrována. [4b]

Futures burza platí společnosti e-CNY za skladovací poplatky

Dalian Commodity Exchange zaplatila skladovací poplatky dodacímu skladu ve formě e-CNY, což je první případ použití digitální měny centrální banky (CBDC) při obchodování s futures.

Podle zprávy skupina Dalian Liangyun, která obdržela poplatky za skladování e-CNY, uvedla, že převod e-CNY nemá žádné poplatky za mezibankovní převody a nebude omezen dobou běhu systému plateb vysokých hodnot Čínské lidové banky, který se zastaví mezi 17:30 a 8:00 následujícího dne ráno.

Dalian Commodity Exchange je jednou ze čtyř čínských burz s futures a obchoduje především s opcemi na koks, uhlí, železnou rudu, kukuřici a sójové produkty. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img