[Odpolední zprávy] • Ripple chce do XRP Ledgeru přenést chytré smlouvy Etherea • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého týdne, který začal zprávou o zaměstnanosti v USA a který bitcoin vyhnal z 19 000 na 18 200 USD (než se vyšplhal na 20 000 USD), byl na primární kryptoměně relativní klid.

S blížícím se koncem pracovního týdne se situace ještě více uklidnila a víkend přinesl jen malou až nulovou volatilitu. BTC po pozdně pátečním odmítnutí na úrovni 20 000 USD klesl na 19 000 USD a sobotu a neděli strávil obchodováním do strany kolem prvně jmenované hodnoty.

Pondělí bylo také netypicky stabilním dnem, ale posledních 12 hodin přineslo další výkyvy. BTC začal nabírat na síle a dnes se vyšplhal na 19 700 USD. V současné chvíli ustoupil o několik set dolarů, ale metriky na řetězci naznačují, že v příštích několika dnech přijde nejspíše další zvýšená volatilita.

Altcoiny včera zaznamenaly drobné zisky a scénář se opět opakoval. Ethereum se během víkendu propadlo hluboko pod 1 200 USD, ale dva po sobě jdoucí dny mírného růstu posunuly druhou největší kryptoměnu na aktuálních 1 330 USD. [1]

Technická analýza: S&P 500 a VIX – Akcie rostou, pomohou Bitcoinu?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Ripple chce do XRP Ledgeru přenést chytré smlouvy Etherea

Po spuštění testovací fáze nového sidechainu XRP Ledger společnosti Ripple budou uživatelé Ripple možná moci v budoucnu komunikovat s decentralizovanými aplikacemi (DApps) kompatibilními s Ethereem.

O spuštění sidechainu se 17. října na Twitteru podělila firma Peersyst Technologies, která se zabývá vývojem blockchainu, a uvedla, že nový sidechain je kompatibilní s Ethereum Virtual Machine (EVM).

To znamená, že uživatelé Ripplu by nakonec mohli mít přístup k decentralizovaným aplikacím, jako je Uniswap (pokud se přenese) a peněženky Web3, jako jsou Metamask a XUMM Wallet. Nový sidechain také přichází s cross-chain mostem vytvořeným pro přenos XRP a dalších aktiv mezi sidechainem s podporou EVM a XRP Ledger Devnet. [2a]

Banky, burzy, firmy

CZ znovu vyhrožuje agentuře Reuters po výhrůžkách rodině

Enigmatický šéf společnosti Binance Changpeng ‘CZ’ Zhao reagoval na další podnětné zprávy agentury Reuters a naposledy se ohradil proti její novinářské práci. V blogovém příspěvku z pera CZ ze 17. října řešil problém mezi sebou osobně, společností a reportéry agentury Reuters, kteří opět sáhli po dalším článku.

Dva konkrétní reportéři agentury Reuters, Angus Berwick a Tom Wilson, se v letošním roce opakovaně zaměřili na společnost Binance a jejího generálního ředitele sérií štvavých reportáží.

Titulky se pohybovaly od toho, jak Binance “udržuje slabé kontroly praní špinavých peněz”, až po to, jak se stala “centrem pro hackery, podvodníky a obchodníky s drogami”. Poslední zpráva ze 17. října obviňuje CZ ze “spiknutí s cílem vyhnout se regulačním orgánům v USA a Velké Británii”. Zhao obvinil dvojici z neobjektivního zpravodajství “výhradně z anonymních zdrojů”, není to poprvé, co jejich zprávy vyvrací. [3a]

Z peněženky BitKeep odtekl 1 milion dolarů poté, co hacker zneužil funkci Swap

Hacker odčerpal 1 milion dolarů z peněženky BitKeep zneužitím její funkce swapu a společnost tvrdí, že oběti škodu uhradí z vlastní kapsy. Letošní říjen byl obzvláště drsný a zaznamenal masivní nárůst počtu hacků a zneužití DeFi.

Napadena byla peněženka BitKeep, z níž hacker zneužitím funkce swapu odčerpal přibližně 1 milion dolarů. Na hackerský útok jako první upozornila společnost PeckShield, která se zabývá bezpečností blockchainu, a požádala uživatele, aby provedli řadu kroků, které jim zajistí bezpečí.

BitKeep poskytl 18. října vlastní aktualizaci, v níž uvedl, že se vývojovému týmu podařilo mimořádnou událost zvládnout. Upozornila také, že k útoku došlo na řetězci BNB. Není to ani poprvé, co byl tento řetězec tento měsíc ohrožen poté, co jej v prvním říjnovém týdnu zneužil útok za 100 milionů dolarů. [3b]

Společnost Dapper Labs umožňuje výběry NFT pro uživatele postižené sankcemi EU

Společnost Dapper Labs nyní umožňuje uživatelům postiženým sankcemi Evropské unie proti Rusku stáhnout si své NFT NBA Top Shot, NFL All Day a UFC Strike z peněženky Dapper Wallet do peněženky Blocto, jak vyplývá z e-mailu zaslaného uživatelům.

Společnost také uvádí, že její předchozí opatření k omezení účtů souvisejících s Ruskem bylo výsledkem pokynu společnosti Circle, velké technologické společnosti pro peer-to-peer platby, která stojí za stablecoinem USDC a která působí jako partner společnosti Dapper pro zpracování plateb a služby pro ukládání hodnoty.

“Společnost Circle drží v úschově finanční prostředky zákazníků, a protože vyžadovala okamžité kroky, museli jsme v tomto případě vyhovět jejich pokynu a pozastavit účty s vazbou na Rusko, ale žádný z těchto účtů jsme nezavřeli,”

– napsal tým Dapper v e-mailu. Rovněž poznamenal, že jeho rychlý krok k zachování souladu s předpisy byl učiněn s cílem upřednostnit bezpečnost komunity. [3c]

CBDC, regulace

FCA: Kryptoměny jsou hlavním odvětvím pro upozornění na finanční podvody ve Spojeném království

Podle nové zprávy britského finančního regulačního orgánu v loňském roce kryptoměny převyšovaly ostatní finanční sektory v počtu oznámení o podvodech.

Podle výročního přehledu o prosazování práva, který agentura zveřejnila, bylo v období od 1. dubna 2021 do 31. března 2022 úřadu Financial Conduct Authority nahlášeno 8 568 podezření na kryptografické podvody. To je přibližně 36% nárůst oproti stejnému období předchozího roku. Toto číslo vede v žebříčku a více než zdvojnásobuje druhou kategorii podvodů, kterou je převod penze do nového systému.

Zveřejnění údajů je součástí kampaně FCA “ScamSmart”, která zahrnuje varování spotřebitelů před riziky investování do kryptoměn. FCA zopakovala důležitost projektu na svém výročním veřejném zasedání o přezkumu na začátku října spolu s tím, že investoři do kryptografických produktů by měli být připraveni “přijít o všechny své peníze”. [4a]

CFTC a SEC vyšetřují, zda zkrachovalá společnost 3AC neuvedla investory v omyl a nezaregistrovala podnikání

Podle zprávy agentury Bloomberg, která se odvolává na dvě osoby obeznámené se záležitostí, Komise pro obchodování s komoditními futures a Komise pro cenné papíry v USA vyšetřují, zda zkrachovalý krypto hedgeový fond Three Arrows Capital (3AC) neuvedl investory v omyl ohledně své rozvahy a nezaregistroval se u obou agentur.

Firma založená v Singapuru podala v červenci u federálního konkurzního soudu v jižním okrese New Yorku žádost o vyhlášení konkurzu podle kapitoly 15 poté, co soud na Britských Panenských ostrovech údajně koncem června nařídil likvidaci firmy.

Zpráva konstatovala, že pokud by odvětví kryptoaktiv nebylo regulováno, mohlo by představovat riziko pro širší finanční stabilitu USA. Singapurský měnový úřad již dříve v červnu firmu pokáral za poskytování zavádějících informací a ignorování limitů, kolik spravovaných aktiv smí společnost spravovat s licencí, kterou v zemi má. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: