[Odpolední zprávy] • Přijetí Bitcoinu v Salvadoru by mohlo pojišťovnám způsobit problémy s úvěry • a další články

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní se BTC býkům dařilo, když se kryptoměna během víkendu vyšplhala těsně nad 48 000 USD. Od té doby se však karta obrátila a Bitcoin začal postupně ztrácet hodnotu. Během několika hodin se aktivum propadlo pod 47 000 USD a dále klesalo.

V důsledku toho se propadl až na 45 250 USD. Po tomto čtyřdenním minimu se býci pokusili o další zotavení, ale byli zastaveni na úrovni 46 500 USD. Nyní se BTC uklidnil a v současné době se pohybuje kolem 46 000 USD.

Většina altcoinového trhu v posledních 24 hodinách napodobila výkonnost Bitcoinu, což znamená, že se nacházejí v červených číslech. Patří sem i Ethereum, které se snížilo o zhruba 2,5 % a v současné době se nachází pod úrovní 3 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – druhý propad pod 47 000 USD, špatné znamení?

Kryptoměny

Přijetí Bitcoinu v Salvadoru by mohlo pojišťovnám způsobit problémy s úvěry

Velký krok k přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru by podle agentury Fitch Ratings mohl mít pro pojišťovny některé nepředvídatelné důsledky.

Ve zprávě vydané 16. srpna americká ratingová agentura uvedla, že plán na přijetí BTC bude pro místní pojišťovny pravděpodobně představovat negativní úvěrový dopad.

Fitch Ratings uvedla, že pojišťovny s expozicí vůči Bitcoinu mohou být vystaveny vyššímu riziku kolísání měnových kurzů a zisků, jakož i dalším regulatorním a provozním rizikům. [2a]

Podle studie Gemini patří Cardano k nejoblíbenějším kryptoaktivům v Singapuru

Ve zprávě nazvané „Stav kryptoměn v Singapuru 2021“ provedla společnost Gemini průzkum mezi 4 348 dospělými Singapurci ve věku 18 až 65 let v různých příjmových kategoriích. Podle zprávy vlastní 67 % respondentů kryptoměny.

Ze studie vyplývá, že nejčastěji drženým kryptoaktivem v městském státě je Ethereum (ETH), následované Bitcoinem (BTC), Cardanem (ADA) a tokenem burzy Binance Binance Coin (BNB). Na třetím a čtvrtém místě jsou ADA a BNB, které drží 1 141, resp. 893 investorů.

Stablecoin Tether (USDT) a XRP se shodně umístily na pátém místě. Interoperabilní blockchain Polkadot je na šestém místě, následovaný decentralizovanou oracle sítí Chainlink (LINK). [2b]

Tržní kapitalizace Solany se během dvou týdnů zdvojnásobila, cena se blíží k 80 USD

Když se tento víkend na platformě NFT Solanart začala prodávat kolekce „The Degenerate Ape Academy“, cena Solany (SOL) se vyšplhala nad 60 dolarů, což signalizuje rostoucí zájem o celý ekosystém Solana.

Kompletní kolekce 10 000 opic byla vyprodána osm minut po vyražení a vynesla přibližně 2,5 milionu dolarů. Po rychlém nárůstu zájmu o projekt Degenerate Ape byla testována škálovatelnost sítě Solana.

V pondělí večer dosáhla Solana nového historického maxima 74,44 USD. Za posledních 24 hodin SOL vzrostla o 18,42 % na 72,97 USD a během sedmi dnů kryptoměna podle statistik CoinMarketCap.com posílila o 80,25 %. [2c]

Banky, burzy, firmy

Bank of China uzavřela 11 společností obchodujících s kryptoměnami

Šen-čenská pobočka Čínské lidové banky jde po nelegálních společnostech obchodujících s forexem a kryptoměnami a uzavřela 11 společností, které pracují v obchodním a finančním odvětví nebo s digitálními aktivy, informuje Cnstock.

Podskupina Čínské lidové banky vytvořila seznam 46 společností, na které se vyšetřování zaměřilo. Regulátor se těšil na stíhání všech společností, které poskytují nelegální finanční služby.

Součástí vyšetřování byl zásah proti nelegálním transakcím s virtuálními měnami a online spekulacím s cizími měnami. Součástí cíle kampaně bylo zavedení „precizního vzdělávání“ pro soukromé investory, které povede k profilování zákazníků a organizaci personalizovaných programů prevence rizik a vzdělávání. [3a]

Společnost Bluesky ze sítě Twitter oznámila nového vedoucího projektu

Dlouho očekávaný standard decentralizovaných sociálních médií Twitteru, Bluesky, má konečně vedoucího projektu v osobě krypto vývojáře Jaye Grabera, oznámil včera Graber na svém vlastním účtu na Twitteru.

Graberovy předchozí projekty zahrnují platformu pro plánování událostí Happening a minci na ochranu soukromí Zcash, která k zabezpečení transakcí využívala kryptografii s nulovou znalostí. Byla také příjemcem grantu od Ethereum Foundation na decentralizovaný projekt InterRep, jehož cílem je ověřování účtů na sociálních sítích. [3b]

CBDC, Regulace

Španělský regulační úřad varuje společnosti Huobi a Bybit před provozováním činnosti bez řádné licence

Platformy pro obchodování s kryptoměnami jsou i nadále pod drobnohledem globálních regulačních orgánů, protože španělská Národní komise pro trh s cennými papíry (CNMV) varovala dvě největší burzy digitálních aktiv – Huobi a Bybit.

Podle prohlášení úřadů zaslaného 12 společnostem působícím ve Španělsku, včetně Huobi a Bybit, se nezaregistrovaly k poskytování finančních a investičních služeb místním obyvatelům.

Seznam varování CNMV vydaných proti společnostem z kryptoměnového prostředí se tak nadále rozšiřuje. Mezi další zástupce, kteří si v něm našli místo, již dříve patřily společnosti Coinbase, KuCoin, LocalBitcoins, LocalEthereum, Changelly, ShapeShift a další. [4a]

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: