[Odpolední zprávy] • Podle JPMorgan byste měli prodat své kryptoměny • a další články

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Včera cena BTC sklouzla k 19 500 USD, kde zřejmě zaznamenala jakési lokální dno, neboť právě zde býci podnikli rozhodnější kroky, aby kryptoměnu ochránili před dalším poklesem.

Od té doby se cena bitcoinu zotavila o téměř 1 000 USD a v současné době se obchoduje nad 20 400 USD.

Přitom dominance bitcoinu, tedy metrika za posledních 24 hodin, klesla přibližně o 0,3 %. To sice není tak významný rozdíl, ale ukazuje to, že altcoiny si při svém zotavování vedly lépe.

Po dnech depresivních poklesů se altcoiny konečně dočkaly zelené barvy. Ethereum od včerejška vzrostlo na tuto dobu o téměř neuvěřitelných 10 % a v současné době testuje rezistenci na klíčové úrovni 1 600 USD. Za posledních sedm dní je kryptoměna stále v poklesu o 1,7 %, ale nejnovější oživení je pozoruhodné. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Malé rally a Jackson Hole

Kryptoměny, metaverse, NFT

Argentinská provincie Mendoza nyní přijímá kryptoměny pro placení daní a poplatků

V rámci dalšího posunu směrem k širokému přijetí kryptoměn v Argentině mohou nyní občané provincie Mendoza platit státní poplatky a daně pomocí kryptoměn.

Daňová správa provincie Mendoza (ATM) ve svém prohlášení z 27. srpna popsala novou službu krypto plateb jako naplnění „strategického cíle modernizace a inovace“, která poskytuje „daňovým poplatníkům různé prostředky k plnění jejich daňových povinností“.

Služba oficiálně zahájila provoz 24. 8., ale v této fázi bude pro platby daní přijímat pouze stablecoiny, jako je tether (USDT).

Občané mohou platit prostřednictvím portálu na webových stránkách bankomatu pomocí libovolných kryptopeněženek, jako jsou Binance, Bybit a Ripio. Po přijetí platby bankomatem je poplatníkovi zaslána stvrzenka. [2a]

Umění Fridy Kahlo našlo trvalý domov v metaverse

Rodina světoznámé malířky Fridy Kahlo uvolnila do metaverse dosud neviděné umělecké předměty a pamětihodnosti spojené s touto umělkyní. Obsah měl premiéru ve stálé expozici během třetího ročníku Týdne umění v metaverse v Decentralandu, který se konal 24.-28. srpna.

Uživatelé metaverse si nyní mohou toto umění spolu s osobními anekdotami vyprávěnými blízkými členy rodiny prohlédnout v digitální replice „Červeného domu“. Dům představuje skutečnou verzi Červeného domu, který vlastní rodina a který stojí v Mexico City.

V metaverse Červeného domu však jednotlivé místnosti představují málo známé části života umělkyně před jejím nechvalně proslulým vztahem s mexickým malířem Diegem Riverou. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance Australia zvyšuje opatření na ochranu zranitelných uživatelů, říká generální ředitel

Společnost Binance Australia zpřísňuje svůj proces přijímání nových uživatelů v rámci snahy o ochranu uživatelů, které označila za nejzranitelnější vůči finanční kryptokriminalitě.

Nová opatření byla zmíněna ve zprávě o ekonomické, sociální a správní činnosti (ESG) společnosti Binance Australia za červnové čtvrtletí 29. srpna, v níž se uvádí, že burza pracuje na „přísném a na uživatele zaměřeném onboardingu“ zaměřeném na skupiny s vyšším výskytem finanční kriminality.

V rozhovoru generální ředitel Binance Aus Leigh Travers a Zachary Lu z oddělení finanční kriminality, rizik a dodržování předpisů burzy poznamenali, že společnost aktivně pracuje na způsobech ochrany „zranitelných uživatelů“ – což začíná již od procesu onboardingu. [3a]

Podle JPMorgan byste měli prodat své kryptoměny

David Kelly, hlavní globální stratég společnosti JPMorgan Asset Management, tvrdí, že by se investoři měli zbavit kryptoměn, píše agentura Bloomberg. Kelly je přesvědčen, že přetrvávající jestřábí postoj amerického Federálního rezervního systému bude pro digitální aktiva znamenat další problémy.

Je také medvědí vůči technologickým akciím s velkou tržní kapitalizací. Bitcoin se obchoduje v tandemu s technologickými akciemi.

Kryptotrh nabral prudký medvědí směr poté, co předseda Fedu Jerome Powell na konferenci v Jackson Hole prohlásil, že centrální banka bude pokračovat v agresivním tažení za zvýšení úrokových sazeb. Bitcoin a přední altcoiny v důsledku Powellových medvědích poznámek smazaly své zisky. [3b]

CME Group spouští futures na bitcoin a ethereum denominované v eurech

Skupina CME, největší světový provozovatel trhů s finančními deriváty, včetně Chicagské komoditní burzy, spustila futures na bitcoin a ethereum denominované v eurech. V pondělí se prodalo šest futures kontraktů na bitcoin denominovaných v eurech, zatímco futures na ethereum se prodalo pět.

V derivátech jsou „futures“ kontrakty, v nichž investor musí v den expirace koupit nebo prodat podkladové aktivum za danou cenu. Podle oznámení CME jsou velikosti futures kontraktů na Bbitcoin denominovaných v eurech 5 BTC a 50 ETH za kontrakt.

V srpnu společnost CME Group oznámila, že 12. září, tedy ještě před očekávaným dokončením „The Merge“ etherea, plánovaného upgradu jedné z největších blockchainových sítí na světě, spustí futures na ethereum. [3c]

CBDC, Regulace

Alternativa CBDC FedNow bude spuštěna příští léto

Federální rezervní systém se připravuje na spuštění nového systému pro usnadnění plateb FedNow, který by mohl zmírnit potřebu digitální měny centrální banky.

Lael Brainard, místopředsedkyně Federálního rezervního systému, dnes oznámila, že služba FedNow by měla být spuštěna mezi květnem a červencem 2023. Brainard rovněž uvedla, že systém bude od letošního září podroben technickému testování.

Tato zpráva byla zveřejněna 29. srpna na semináři pro včasné uživatele (Early Adopter Workshop) v Rosemontu ve státě Illinois prostřednictvím internetového vysílání. Během dnešního workshopu Brainard vyzvala finanční instituce a poskytovatele softwaru ve Spojených státech, aby v očekávání spuštění nové služby aktualizovali své systémy. [4a]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

JPM radí prodat kryptoměny. Vloni očekávali růst ceny BTC až na 400k do konce roku 2022. Nechte si poradit od expertů 😁

TOMÁŠ

To je právě ten záměr.
Retailový investoři vždycky dostávají rady od velryb, kam mají plavat.

Snipp

Máš nějaký článek kde JPM tvrdí, že BTC bude stát 400k?

Fantom

Bylo to zde na tomto webu. Byla u toho docela živá diskuse a dobře si to proto pamatuji. Zkusil jsem ho dohledat, ale nepodařilo se mi to 🙁 Možná bude někdo jiný úspěšnějsí. Mimochodem, pamatujete tu módu „Lasereyes“ – profilové foto s laserovýma očima, dokud BTC nepřekročí 100k? Už to docela polevilo a někteří moonboys si to z profilové fotografie odstranili. 😀

Rob

Já četl, že JPM radí nakupovat kryptoměny. Jakmile se vyjadřuje JPM, musí se dát „krát minus 1“. Jen nevím, kde berou tu jistotu. 🙂

Tomáš
Hodnocení článku :
     

Dámy a pánové, já jak slyším deriváty, chce se mi blejt 🤢

Mychal
Hodnocení článku :
     

A já radím kupujete kryptoměny. Zejména pak neznámé. Například Dingocoin, Denarius, Litecoin Cash, Bitcoin Plus, nebo „BitcoinZ „. Lze na tom dlouhodobě vydělat nějaký ten $. Vyserte se na odborníky a jejich pokusy o ovlivňování trhu pomocí pochybných serverů jako je kryplomagazin.

Reklama: