[Odpolední zprávy] • Po invazi na Ukrajinu se prudce zvýšilo používání ruských stablecoinů • a další články

0
(0)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena BTC se v současnosti obchoduje těsně kolem hranice 19 000 USD a snaží se udržet nad ní.

Za posledních 24 hodin sice kryptoměna klesla o 0,6 %, ale za posledních sedm dní to je o mnohem více než 5,8 %, což poukazuje na nejistý stav celého trhu.

BTC nedokázal za poslední den vyprodukovat žádný výrazný pohyb a tato konkrétní stagnace, která má tendenci se přiklánět k poklesu, je velmi specifickým znakem medvědího trhu. Nicméně dominance Bitcoinu, metrika, která sleduje jeho podíl vzhledem k podílu celého trhu, se za poslední den zvýšila o 0,5 %, což je pozoruhodná změna.

To vlastně jinými slovy znamená, že půdu pod nohama ztrácejí hlavně altcoiny. [1]

Technická analýza: 13.10.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Akcie čekají na inflaci

Kryptoměny, metaverse, NFT

Cena XEN se propadla o 33 % poté, co zneuživatel vytěžil miliony tokenů

Cena kontroverzního tokenu XEN se propadla o více než 33 % poté, co došlo k útoku Sybil a exploitu, při kterém útočník vytěžil přes 100 milionů tokenů. Útok stále pokračuje.

Projekt se původně dostal na titulní strany novin, protože umožňoval uživatelům razit tokeny pouze za poplatek za gas. Celý záměr projektu vzbuzoval podezření, že by se mohlo jednat o podvod, ale exploit, jako je tento, se neobjevil.

Útočník nasadil smlouvu k provedení útoku 10. října. Poté použil adresu horké peněženky burzy FTX k průběžným převodům malých částek ETH na útočný kontrakt. Každá transakce vytvoří 1 až 3 subkontrakty a ty pak provedou ražbu, aby si nárokovaly tokeny XEN. Všechny tyto transakce jsou hrazeny z adresy horké peněženky FTX. Útok stále probíhá, takže útočníkovi může velmi dobře projít další ražba. Zranitelnost, která je zneužívána, spočívá v tom, že neexistuje žádné omezení limitu přenosového gasu. [2a]

Po invazi na Ukrajinu se prudce zvýšilo používání ruských stablecoinů

Nová zpráva společnosti Chainalysis, která se zabývá blockchainovou analytikou, ukázala, že po ruské invazi na Ukrajinu, kterou od té doby ovlivnily sankce a inflace, došlo v Rusku k prudkému nárůstu používání stablecoinů.

Zpráva zveřejněná 12. října odhalila, že podíl objemu transakcí stablecoinu na primárně ruských službách se po invazi zvýšil ze 42 % v lednu na 67 % v březnu a od té doby stále roste.

Anonymní odborník na regionální praní špinavých peněz v rozhovoru pro Chainalysis naznačil, že po odstranění Ruska z přeshraničního systému SWIFT se pro přeshraniční transakce budou pravděpodobně využívat kryptografické prostředky, přičemž stablecoiny budou pravděpodobně preferovaným prostředkem směny díky své cenové stabilitě. [2b]

Banky, burzy, firmy

Spolumajitel obviňuje burzu Binance UK ze zkreslování zpráv

Spolumajitel britské dceřiné společnosti Binance tvrdí, že burza byla ve svých finančních výkazech za rok 2020 “hrubě nepřesná”. Ředitelé společnosti Dimplx Limited, která vznikla jako součást společného podniku s Binance, uvedli, že zpráva neobsahuje přesné údaje o takových věcech, jako je obrat, aktiva a závazky.

Zpráva byla předložena britskému registrátorovi společnosti Companies House. Konkrétně se v ní uvádí, že “obrat, aktiva, závazky společnosti Binance Digital, včetně potenciálních daňových závazků, čistý zisk, povaha operací a/nebo transakce se spřízněnými stranami, nebyly přesně uvedeny”.

Společnost Dimplx tvrdí, že nesprávné podání informací bylo úmyslné a zpochybnilo také finanční výkazy za období končící 14. dubna 2022. Z tohoto důvodu má akcionář potíže s “určením současné reálné hodnoty podílu společnosti Dimplx Limited ve společnosti Binance Digital”.

Společnost Binance na obvinění reagovala a sdělila jednomu mediálnímu domu, že není schopna plně reagovat na obvinění a že chápe, “že menšinoví akcionáři jsou zklamáni, že společný podnik nepřinesl ovoce”. [3a]

Coin Center podává žalobu kvůli sankcím za Tornado Cash, hájí práva na soukromí v kryptoměnách

Coin Center, neziskový think tank zabývající se kryptoměnami a veřejnou politikou, ve středu oznámil, že podává žalobu na Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí a tvrdí, že úřad překročil své pravomoci, když v srpnu uvalil sankce na mixér kryptoměn Tornado Cash.

Žaloba podaná u amerického okresního soudu v severním obvodu Floridy tvrdí, že agentura má pouze pravomoc blokovat Američanům “transakce se zahraniční osobou nebo významným zahraničním subjektem”, jak je uvedeno v zákoně o mezinárodních mimořádných hospodářských pravomocích.

Žalobci tvrdí, že když používají Tornado Cash, nejednají s žádnou zahraniční osobou ani subjektem a pouze používají veřejně dostupný software k přesunu vlastního majetku (digitálních aktiv) z jedné peněženky, kterou ovládají, do druhé. [3b]

CBDC, regulace

Bank of China: Objem transakcí v digitálních jüanech překročil hranici 14 miliard dolarů

Čínský projekt digitální měny centrální banky (CBDC) dosáhl během své pilotní fáze hranice 100,04 miliardy jüanů (téměř 14 miliard USD) uskutečněných transakcí. Digitální jüan, e-CNY, se tak stal nejrozšířenější CBDC na světě.

Jak informovala Bank of China v příspěvku na své oficiální stránce WeChat 10. října, do konce léta dosáhl počet transakcí provedených v 15 provinciích v rámci pilotního projektu CBDC 360 milionů. Podle příspěvku již více než 5,6 milionu obchodních míst podporuje digitální jüan jako zákonné platidlo.

Pilotní projekt se rozšiřuje i mezi některé státní instituce a pokrývá širokou škálu plateb občanů:

“Několik platforem pro služby elektronické veřejné správy otevřelo platební služby v digitálních jüanech, které podporují online i offline kanály pro zpracování různých plateb za veřejné služby, využívají digitální jüany k vydávání fondů pro slevy na daních, speciálních fondů pro měsíční platby zdravotního pojištění, fondů pro pomoc lidem v nouzi a “specializovaných, speciálních a nových” fondů na podporu podniků atd.”.

[4a]

Nejvyšší bankovní dohled Fedu zvažuje novou regulaci pro banky, které se zabývají kryptoměnami

Aktivity spojené s kryptoměnami mohou pro banky a jejich klienty představovat “nová rizika”, což vede americký Federální rezervní systém k vytvoření dalších regulací, uvedl ve středu ve svém projevu na konferenci Fintech Week ve Washingtonu místopředseda Fedu pro dohled Michael Barr.

“Rada spolupracuje s našimi kolegy z Úřadu pro kontrolu měny (Office of the Comptroller of the Currency, OCC) a Federální korporace pro pojištění vkladů (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC), aby zajistila, že činnosti související s kryptoaktivy, do kterých se banky mohou zapojit, budou dobře regulovány a pod dohledem, a ochrání tak zákazníky i finanční systém,”

– řekl Barr.

Mezi rizika, která Barr ve svém projevu zmínil, patří podvody, krádeže, manipulace, praní špinavých peněz a vysoká volatilita. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img