[Odpolední zprávy] • Očekává se, že řešení druhé vrstvy Shibarium bude “brzy” uvedeno na trh • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před několika dny se zdálo, že primární kryptoměna je výrazně býčí, když se po prohlášení amerického Fedu ohledně míry inflace přiblížila k 50 000 USD.

Tuto úroveň však překonat nedokázala a začala postupně ztrácet na hodnotě. V následujících dnech podle zpráv klesla pod 46 000 USD, ale pak zase rychle vystřelila na 48 000 USD.

Přesto měli medvědi trh nadále pevně v rukou a tlačili aktivum opět na jih. V současné době se Bitcoin obchoduje kolem 46 000 USD, přičemž se pod tuto hranici i několikrát ponořil.

Podobně jako Bitcoin je dnes v červených číslech i většina altcoinů. Ethereum ztratilo dalších 4,5 % hodnoty a nyní se nachází pod hranicí 3 800 USD. Druhá největší kryptoměna se již téměř týden drží pod kýženou hranicí 4 000 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní cena zavřela pod MA 50, problém?

Kryptoměny

Očekává se, že řešení druhé vrstvy Shibarium bude “brzy” uvedeno na trh

Jedním z největších letošních úspěchů byl raketový vzestup memecoinu Shiba Inu. O této kryptoměně, která za rok posílila o více než 44 622 335 %, se často mluvilo jako o konkurentovi OG Dogecoinu. Netřeba dodávat, že v souladu s tématem psích mincí a shitcoinů jej mnozí považují za zbytečný.

Ve skutečnosti se na příznivce SHIB často valí obvyklé argumenty, jako je zjevný nedostatek případů použití, vývojové aktivity a nízké veřejné mínění.

Ve snaze čelit tomuto negativnímu vnímání a nestat se zastaralým, tým stojící za Shiba Inu neustále vyvíjí svůj ekosystém. Ve skutečnosti vývojář ShibaSwap Eric M dokonce nedávno na Discordu poskytl aktuální informace o pokroku řešení Shib 2. vrstvy Shibarium a prohlásil, že bude spuštěno “brzy”. [2a]

Miliardář Ray Dalio je “ohromen” tím, jak Bitcoin přežil poslední desetiletí

Miliardář Ray Dalio vyjádřil další pozitivní názor, když řekl, že je ohromen kryptoměnami, zatímco hotovost označil za “nejhorší investici”.

V rozhovoru pro Yahoo! Finance 17. prosince zakladatel Bridgewater Associates uvedl, že považuje za “působivé”, že krypto vydrželo v posledních deseti letech, aniž by bylo hacknuto.

“Myslím, že je působivé, že za posledních 10-11 let se toto programování udrželo. Nebylo hacknuto a má míru přijetí,”

– řekl Dalio.

Zmínil také, že vlastní nějaké BTC a ETH, ale na otázku, kolik jich vlastní, Dalio odpověděl, že jich moc nedrží. [2b]

Banky, burzy, firmy

Visa bude i nadále přispívat do kryptoekosystému

V nedávném rozhovoru pro televizi New Delhi (NDTV) šéf kryptooddělení společnosti Visa Cuy Sheffield uvedl, že globální platební gigant bude i nadále podporovat globální ekosystém poté, co na začátku tohoto měsíce spustil službu Global Crypto Advisory.

Cuy Sheffield ze společnosti Visa dříve označil kryptoměny za “cool” aktivum. Vysvětlil to reportérovi televize NDTV s tím, že digitální měny nyní přitahují více finančních společností než dříve. Přibližně 40 % těch, kteří vlastní kryptoměny, je ochotno opustit běžné banky a začít využívat ty, které nabízejí produkty založené na digitálních měnách.

Sheffield také upozornil, že kryptosféra se v posledních několika letech značně rozšířila – od pouhého investování a plateb až po objevování nových hudebních a uměleckých děl. Domnívá se, že až se mobilní aplikace zabývající se kryptoměnami pevně začlení do každodenního života spotřebitelů, mají jistě potenciál stát se “super aplikacemi”. [3a]

CEO Adam Mosseri: Instagram “aktivně zkoumá” NFT

Generální ředitel Instagramu Adam Mosseri uvedl, že gigant sociálních médií “aktivně zkoumá” odvětví NFT.

“Zatím nemáme co oznámit, ale rozhodně aktivně zkoumáme NFT a možnosti, jak je zpřístupnit širšímu publiku,”

– uvedl Mosseri prostřednictvím vlastního účtu na Instagramu.

“Myslím, že je to zajímavé místo, kde si můžeme hrát… a také způsob, jak snad pomoci tvůrcům,”

– dodal Mosseri. Video je k dispozici zde.

Komentáře generálního ředitele následují po roce, kdy platforma sociálních médií již začala fušovat do oblasti NFT, stejně jako do širšího kryptoprostoru. [3b]

CBDC, Regulace

Indie odloží přijetí očekávaného zákona o kryptoměnách v parlamentu

Přestože se všechny zraky upírají k očekávanému indickému zákonu o kryptoměnách, je nepravděpodobné, že bude předložen během současného zasedání parlamentu, protože vláda ještě nedokončila konkrétní podobu legislativy.

Podle osob blízkých této záležitosti chce vláda premiéra Naréndry Módího před přijetím zákonů o správě digitálních měn na toto téma dále jednat, ale do konce současného zasedání 23. prosince už nezbývá dostatek času, uvedla agentura Bloomberg.

Navíc tyto osoby požádaly, aby nebyly jmenovány, protože správní diskuse jsou soukromé, nicméně prozradily, že kabinet zřejmě navrhovanou legislativu neschválil.

Stojí za zmínku, že návrh zákona o kryptoměnách byl vyřazen ze seznamu záležitostí naplánovaných na poslední týden zasedání parlamentu, přičemž se vychází z harmonogramu zveřejněného na internetových stránkách parlamentu. V době, kdy parlament nezasedá, může vláda přesto přijímat zákony vydáním nařízení. [4a]

Úředník ministerstva financí USA vyzývá k nové regulaci stablecoinů

Ministerstvo financí Spojených států 17. prosince učinilo další náznaky nových zákonů pro stablecoiny. Nellie Liang, náměstkyně ministra financí pro domácí finance, podnítila další spekulace o regulaci stablecoinů komentářem o “potenciálně velkém riziku” investorů při používání stablecoinů.

V návaznosti na zprávu Rady pro dohled nad finanční stabilitou z listopadu 2021 o stablecoinech nejvyšší úřednice pro finanční dohled na americkém ministerstvu financí uvedla, že “pokud Kongres nepřijme legislativu, regulační orgány se pokusí využít pravomoci, které mají”.

Ministerstvo financí má omezené pravomoci, protože regulace stablecoinů v širokém rozsahu není možná bez podpory orgánu, který by byl schválen Kongresem. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: