[Odpolední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů druhá nejvyšší v historii, vzrostla o více než 9 % • a další články

4
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Celkem očekávaně se ukazuje, že úroveň 20 000 USD je bitevním polem, kde kupující a prodávající bojují o získání kontroly. Býkům se ji zatím daří bránit, ale volatilita se stupňuje. Cena znovu otestovala minima z předchozího dne, ale dokázala se odrazit a momentálně se BTC obchoduje nad úrovní 20 000 USD.

Stojí také za zmínku, že zvýšená volatilita způsobila, že celkový objem likvidací za posledních 24 hodin vzrostl na přibližně 250 milionů dolarů. Největší jednotlivý likvidační příkaz se uskutečnil na burze OKEx a měl nominální hodnotu 2 miliony dolarů, jednalo se o swap BTC-USDT.

Jak už to tak bývá, altcoiny jsou na tom dosti podobně. Například ethereum kleslo pod 1 500 USD, aby se v době psaní tohoto článku zotavilo a obchodovalo se opět kolem 1 600 USD. Bohužel většina trhu nedokázala využít včerejšího pozitivního začátku a v současné době se obchoduje beze změny, nebo rovnou v červených číslech. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Stále konsolidace, změna v očekávání sazeb

Kryptoměny, metaverse, NFT

Obtížnost těžby bitcoinů je druhá nejvyšší v historii, vzrostla o více než 9 %

Podle údajů serveru BTC.com vzrostla ve středu obtížnost těžby bitcoinů o 9,3 %, což představuje největší skok od ledna a druhou nejvyšší úroveň v historii. Údaj o obtížnosti těžby byl na úrovni 30,98 bilionu, a to k výšce bloku 751 968, ukázaly údaje.

Úroveň obtížnosti, která se mění přibližně každé dva týdny, dosáhla 11. května historického maxima na úrovni 31,25 bilionu. Obtížnost těžby bitcoinů je měřítkem toho, jak tvrdě by musel těžař pracovat, aby ověřil transakce v bloku a přidal je do blockchainu neboli “vydoloval” bitcoiny.

Takovéto úpravy obtížnosti těžby silně korelují se změnami v hashrate – úrovni výpočetního výkonu používaného k těžbě. [2a]

Hlavní město Jižní Koreje zahajuje první etapu projektu “Metaverse Soul”

Soul ve středu zahajuje uzavřený testovací provoz první fáze svého projektu metaverse. V rámci zkušebního provozu proběhne virtuální rekonstrukce soulské radnice a náměstí Seoul Plaza, kde se účastníci mohou zapojit do interaktivních aktivit a her.

Součástí je také virtuální poradna pro mladé lidi, v ní se mohou setkat s mentory v metaverse a diskutovat s nimi o svých problémech, město vysvětluje, že to pomůže zmírnit obavy z nepříjemného pocitu při osobním rozhovoru s potenciálním mentorem.

Soft open se zúčastní přibližně 3 200 účastníků ze Seoul Learn, městské online vzdělávací platformy, a odborníci ze Seoul IT Tech Governance Group. Oficiální spuštění první fáze Metaverse Seoul je plánováno na konec listopadu letošního roku. [2b]

Ethereum classic (ETC) zaznamenalo před The Merge masivní nárůst rychlosti hashrate

Podle údajů, které sdílí Gayatri Dhumal, výzkumník společnosti BitwiseInvest, zaznamenalo ethereum classic (ETC) od června 83% nárůst hashrate. Zároveň hashrate etherea (ETH) před nadcházejícím upgradem poklesl o 11 %. Ethereum classic bylo příjemcem číslo jedna probíhajícího odlivu těžařů etherea.

Na konci července získal kontroverzní hard fork podporu od Vitalika Buterina. Kanadský programátor jej označil za “skvělou” alternativu pro těžaře. Token ETC zažil výraznou rally poté, co generální ředitel společnosti Antpool Leon Lv oznámil investici 10 milionů dolarů do řetězce.

Zároveň se objevují snahy o spuštění nových hard forků pro těžaře. Je však velmi nepravděpodobné, že by se nové proof-of-work tokeny prosadily kvůli nedostatečné podpoře ze strany burz a hlavních decentralizovaných aplikací. [2c]

Banky, burzy, firmy

Americký kongresman přezkoumá všechny soubory Binance US týkající se bezpečnosti spotřebitelů

Brian Shroder, prezident a generální ředitel společnosti Binance US, obdržel federální dopis, v němž žádá o urychlené zveřejnění oficiálních dokumentů, které dokazují, že burza dodržuje různé bezpečnostní protokoly zaměřené na investory. Žádost pochází od předsedy podvýboru spadajícího pod Výbor pro dohled a vládní reformu Sněmovny reprezentantů Spojených států.

V dopise adresovaném společnosti Shroder kongresman Raja Krishnamoorthi z podvýboru pro hospodářskou a spotřebitelskou politiku zdůraznil nedostatečnou účast kryptografických burz na pomoci vládě USA omezit finanční podvody a chránit investory a uvedl: “Vláda USA se snaží omezit finanční podvody a chránit investory:

Krishnamoorthi projevil skepsi k procesu prověřování, který stojí za uvedením tokenů na kryptoburzy, což v konečném důsledku zvyšuje rizika pro investory. Binance US, jakožto dceřiná společnost největší krypto burzy Binance, byla podvýborem oslovena k předložení různých dokumentů – ve snaze pomoci přezkoumat hloubku jejich výše zmíněných obav. [3a]

Singapurský soud svěřil krypto půjčovnu Hodlnaut do dočasné soudní správy

Téměř měsíc poté, co Hodlnaut zmrazil výběry, byl tento poskytovatel krypto půjček umístěn pod dočasnou soudní správu.

Pro nezasvěcené: Soudní správa je v podstatě metoda restrukturalizace dluhu, kdy je jmenován nezávislý soudní správce, který dohlíží na záležitosti, podnikání a majetek společnosti ve finanční tísni.

Díky poslednímu rozsudku, který vydal singapurský soud 29. srpna, bude Hodlnaut dočasně chráněn před soudními řízeními třetích stran, což mu umožní ozdravení.

Věřitel již dříve uvedl, že podstoupení soudní správy mu poskytne nejlepší šanci na ozdravení namísto podání žádosti o pozastavení, které by mohlo vyvolat nucenou likvidaci majetku. [3b]

CBDC, Regulace

Paraguayský prezident vetoval navrhovanou regulaci kryptografického průmyslu

Paraguayský prezident vetoval návrh zákona, který by reguloval komerční aktivity související s digitálními aktivy, včetně těžby kryptoměn.

Podle tweetu z 29. srpna z oficiálního paraguayského prezidentského účtu na Twitteru, který odkazuje na vetovaný návrh, prezident Mario Abdo Benítez návrh zákona v plném rozsahu zamítl. O zprávě informovaly také španělsky psané sdělovací prostředky včetně deníků La Nación a Infobae.

Zdá se, že Abdoovo rozhodnutí vetovat návrh zákona se soustředí na podmínku, aby těžba kryptoměn byla uznána jako průmyslová činnost se sazbou za elektřinu omezenou na 15 % nad současnou průmyslovou sazbu, uvedl La Nación. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře