[Odpolední zprávy] • Objem obchodování s XRP dosahuje frenetických úrovní • a další články

5
(1)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Přibližně poslední týden byl pro bitcoin, který se 13. července zotavil z poklesu pod 19 000 USD, poměrně příznivý. S blížícím se víkendem aktivum vyskočilo nad hranici 20 000 USD. Na rozdíl od předchozích víkendů se však tentokrát BTC vydal ještě více na sever a v pondělí do nového týdne vstoupil nad 22 000 USD. Po malém ústupu 19. července začala kryptoměna opět nabírat na hodnotě, což vyvrcholilo masivním nárůstem nad 24 000 USD. To se stalo její nejvyšší cenovkou za více než měsíc.

V následujících hodinách však BTC ustoupil o téměř 2 000 USD, protože se objevila zpráva, že Tesla ve 2. čtvrtletí prodala téměř 1 miliardu USD ze svých bitcoinových podílů. Na tento pokles aktivum dobře zareagovalo, odrazilo se a v současnosti se obchoduje zhruba kolem 23 000 USD.

Ethereum, druhá největší kryptoměna byla v posledních deseti dnech na vzestupu a včerejší retracement byl vymazán. V denním měřítku ETH vzrostlo o více než 8 % a opět se obchoduje kolem 1 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin pořád bojuje, risk on stále platí

Kryptoměny

Objem obchodování s XRP dosahuje frenetických úrovní

XRP zaznamenalo nebývalou aktivitu, když objemy obchodů téměř dosáhly 18 miliard XRP za jediný den. Důvodů šíleného návalu nativního tokenu ripple by se dalo uvést hned několik, včetně drobných výher v soudním sporu proti Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Společnost Santiment sdílela graf objemů transakcí pro XRP, který naznačoval masivní nárůst tohoto aktiva. Divoké výkyvy objemů transakcí nechaly on-chain analytiky škrábat se na hlavě, když se snažili dát těmto pohybům smysl.

Prudký nárůst objemů obchodů přichází v návaznosti na sérii taktických vítězství Ripple Labs nad Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Soud zamítl návrh SEC, aby zabránil projevu bývalého úředníka Komise, ve kterém označil ethereum za cenný papír. Soud udeřil na SEC a označil takový návrh za “pokrytectví”, které není v souladu s principy zákonů, jimiž se činnost Komise řídí. [2a]

Pracovníci v nestabilních ekonomikách nejčastěji berou mzdu v kryptoměnách

Obyvatelé zemí s nestabilní ekonomikou častěji pobírají mzdu v kryptoměnách, uvádí globální náborová platforma Deel.

Ve své zprávě “State of Global Hiring Report” firma zjistila, že navzdory medvědímu trhu v roce 2022 představuje krypto 5 % všech globálních plateb vybíraných z platformy každý měsíc, což je nárůst oproti 2 % ve druhé polovině roku 2021.

Podle zprávy prováděli platby v kryptoměnách nejčastěji obyvatelé zemí s nestabilní ekonomickou situací a měnami. Patřily mezi ně země Latinské Ameriky (LATAM) a Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). [2b]

Banky, burzy, firmy

Epic Games “rozhodně” nebude následovat zákaz Minecraftu NFT

Zakladatel a generální ředitel společnosti Epic Games Tim Sweeney tvrdí, že jeho firma “rozhodně nebude následovat” vývojáře Minecraftu, kteří zakázali nezaměnitelné tokeny (NFT).

Vývojáři Minecraftu Mojang Studios ve středu zakázali integraci NFT, protože se domnívají, že spekulativní aspekt NFT spolu s nedostatkem a rizikem vyloučení a podvodů údajně spojených s NFT je proti principům hry. Tento krok byl v komunitě NFT vnímán jako velmi kontroverzní, zatímco kohortou hráčů, kteří jsou kryptoskeptici, byl přijat s pochvalou.

Sweeneyho společnost je tvůrcem široce úspěšné battle royal hry Fortnite, která je rovněž považována za metaverse platformu. Ačkoli Epic Games není nutně pro kryptoměny nebo NFT, generální ředitel uvedl, že firma se nesnaží svým uživatelům vnucovat na toto téma žádné názory. [3a]

Google Pay umožní zákazníkům nakupovat kryptoměny na Crypto.com

Uživatelé služby Google Pay mají nyní další přístupový bod ke kryptotrhům díky integraci platebních možností služby Crypto.com.

V aplikaci kryptoměnové peněženky a obchodní platformy Crypto.com bude brzy k dispozici možnost nákupu přes Google Pay v aplikaci, která uživatelům umožní rychlý a bezpečný nákup kryptoměn. Kryptoburza tuto nejnovější funkci představí příští týden. Podle nejnovější aktualizace platformy budou mít uživatelé systému Android při nákupu kryptoměn možnost platit pomocí služby Google Pay.

Uživatelé, kteří mají svůj účet Google Pay propojený s kreditní nebo debetní kartou, budou moci tuto možnost platby zvolit v aplikaci Crypto.com, jakmile bude integrace příští týden spuštěna. [3b]

CBDC, Regulace

Indonéský velkoobchodní CBDC bude připraven k použití bankami do konce roku

Indonéská centrální banka pracuje na zveřejnění koncepčního návrhu vlastní digitální měny, kterou budou moci banky používat do konce letošního roku, uvedl ve čtvrtek guvernér Bank Indonesia Perry Warjiyo.

Digitální rupie Bank Indonesia bude jedinou legální měnou pro digitální transakce a bude se s ní zacházet podobně jako s papírovými penězi, uvedla zpráva agentury Bloomberg citující Warjiyo.

Digitální rupie bude k dispozici u velkých bank a různých platebních getawayů, které ji budou prodávat menším bankám pro retailové transakce. Centrální banka v současné době zkoumá přeshraniční využití digitální rupie. Indonéská centrální banka v současné době pracuje na aspektech kybernetické bezpečnosti CBDC a také na interoperabilitě s finančními systémy jiných zemí. [4a]

SEC útočí na Coinbase kvůli údajným cenným papírům, CFTC a burza nesouhlasí

Americké ministerstvo spravedlnosti 21. července obvinilo Ishana Wahiho, bývalého manažera společnosti Coinbase, spolu s jeho bratrem a třetí osobou z obchodování s důvěrnými informacemi. Jednalo se o historicky první obvinění z obchodování zasvěcených osob v kryptooblasti. Nyní, když se však usazuje prach, se zdá, že se mezi SEC a CFTC, orgánem pro boj proti podvodům, jehož působnost se často překrývá s působností prvního z nich, objevil spor o podstatu případu.

Podle komisařky CFTC Caroline D. Pham by rozhodnutí posoudit devět tokenů uvedených v obžalobě jako cenné papíry mohlo mít dalekosáhlé důsledky pro budoucí právní spory i pro spotřebitele. Tokeny klasifikované jako cenné papíry v nedávném případu jsou mimo jiné ENS, GALA, POWR a ALCX.

Těžkopádnou taktiku SEC zpochybnila paní Pham, která zdůraznila význam spolupráce regulačních orgánů, aby se zabránilo zbytečným třenicím způsobeným nejistou regulací. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

“” Frenetická úroveň “”

Větší blábol už snad ani vymyslet nelze.
Co vy jste to za idioty !???!

Ještě v lednu Peterffy tvrdil, že by investoři měli zvážit držení dvou až tří procent svého majetku v kryptoměnách, za účelem lepšího zajištění. Nyní, po propadu trhu a krizi likvidity, která otřásla kryptoměnovým průmyslem, už si Peterffy přestává být tak jistý.

„Myslím, že je velmi vysoká šance, že bitcoin úplně ztratí hodnotu nebo bude postaven mimo zákon,“

Poslední editace 1 rok před přes Wake up !!!
Paja

Bez uz prudit nekam jinam ty supaku zadluzeny.

Standa

Hele já tě v podstatě chápu, nemít kámoše, nemít holku co s tebou vydrží, nemít prachy.., nic moc život. Ale mohl bys zkusit něco jako jsou “anonymní alkoholici”, tak si najít tobě odpovídající terapii, třeba Anonymní kokoti; hezky byste si tam popovídali, všichni na stejný vlně, a možná i nějakou slečnu by sis tam našel, coo? Jdu ti něco najít, vydrž..

Osle

Jsi jako papousek,co opakuje to same porad dokola.Zrejme nebudes takovy borec,kdyz jedina hlubsi myslenka od tebe tady jsou crtl+c,crtl+v citaty :))
Jsi k placi ubozacku a vyjimecne k smichu.

Poslední editace 1 rok před přes Osle
Osle

Zajimave je ze takovi jako ty se tady ukazou vzdycky v bearmarketu (ze bys prisel o par tezce usetrenych tisicovek ?? ),minule se tady takovy jouda jako ty taky tak predvadel.. Podle prispevku to byl dyslektik s nizssim IQ.
Takze pokud ten trotl jsi ty,tak gratuluju lepsis se,je videt ze na sobe pracujes.. Tva ucitelka ze zvlastni skoly by z tebe mela radost.

Poslední editace 1 rok před přes Osle
Rob

Na vrcholu bull marketu zase nastoupí sprostý Tomáš.

Osobně si už dlouho myslím, že hra Wake up, Soudce Ti a Tomáše (i ten je pravděpodobně produktem stejného člověka) spočívá v určitém druhu sociálního inženýrství, ve kterém se snaží lidi vydeptat příspěvky, psanými na míru tak, aby nadzvedávaly ze židle pokud možno každého bez ohledu na názor. A jakmile se zadaří, tak nad tím nejspíš onanuje nebo něco takového.

Musí se nechat, že i když se jedná o nepříjemnou úchylku, výsledky jsou poměrně pozoruhodné. Tento člověk stříká, pokud vidí, že se mu podařilo někoho naštvat. Docela by mě zajímalo, zda bychom dokázali v této hře zvítězit. Vítězství = neschopnost Wake up, Soudce Ti nebo Tomáše (ve své vulgární variantě) kohokoliv z nás jakkoliv popudit. Ideálně bychom tyto diskutéry měli zahrnovat láskou. O názory tu vůbec nejde, což je nejspíš patrné už každému. Možná je cílem jeho hry i jen vyprovokovat lidi k diskusi mimo téma článku, ale to ještě zkoumám. K tomu, co píšu výše, se však Wake up už víceméně přiznal. Patrně o tom ani sám neví. Nečekám samozřejmě, že mi to potvrdí, ale nepotřebuji to.

No tak nám držím palce. Máme velmi silného protivníka. Cítím to sám a i tento příspěvek se dá hodnotit z jeho pohledu jako určitá výhra. Jen jsem vám to chtěl napsat. Podle teorie her máme také ale poměrně velkou šanci na vítězství. 🙂

spot_img