[Odpolední zprávy] • Největší konference o bitcoinech ve Velké Británii se koná ve Skotsku • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Je to jen několik dní zpátky, kdy byla primární kryptoměna na koni a namalovala několikatýdenní vrchol na částce 22 400 USD. Když se však komunita připravovala na další vzestup, situace se změnila a BTC začal postupně ztrácet hodnotu. Během víkendu se uklidnil a většinu času strávil obchodováním do strany kolem 21 500 USD. S blížícím se koncem neděle však začal opět klesat a včera se propadl k 20 000 USD.

Býci tuto kýženou úroveň nejprve bránili, ale před několika hodinami se vzdali. Bitcoin se tak propadl pod ni a klesl až na 19 500 USD, což se stalo jeho nejnižším cenovým bodem od 5. července.V současné chvíli stojí aktivum zhruba o sto dolarů více a obchoduje se za 19 615 USD.

Altcoiny následovaly BTC na jeho cestě na jih a nepříznivý trend vede ethereum. Druhá největší kryptoměna se za posledních 24 hodin propadla o více než 7 % a blíží se hodnotě 1050 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Jdeme testovat low? Parita na EUR/USD

Kryptoměny

Největší konference o bitcoinech ve Velké Británii se koná ve Skotsku

Medvědí trh plány na přijetí bitcoinu (BTC) ve Spojeném království nezhatí. Ve dnech 21. až 22. října letošního roku se mezinárodně uznávaní odborníci na bitcoin, autoři a tvůrci obsahu zúčastní dosud největší konference o bitcoinu ve Spojeném království.

Akce, kterou pořádá nově založená společnost Bitcoin Collective ve spolupráci s kryptoburzou OKX, se koná v Assembly Rooms na edinburské George Street.

Jordan Walker, generální ředitel společnosti Bitcoin Collective, řekl, že “konference se týká výhradně bitcoinu, protože na něj se zaměřujeme, jelikož se snažíme informovat a vzdělávat kolektiv”. [2a]

Chytré cardano kontrakty na hranici 3 000

Od upgradu sítě cardano (ADA) v září 2021, který zahrnoval i poskytnutí možnosti pro chytré kontrakty, došlo k obrovskému rozvoji.

Od 12. července dosáhl celkový počet chytrých smluv, které jsou založeny na platformě Plutus, jež je poháněna systémem cardano, nového milníku 2 900, čímž se dostal na 100 chytrých smluv od dosažení hranice 3 000, jak ukazují údaje společnosti Cardano Blockchain Insights.

Chytré smlouvy Cardano Plutus | Zdroj: Cardano Blockchain Insights

Graf znázorňuje chytré smlouvy založené na platformě Plutus, které nyní fungují na blockchainu Cardano.

Konkrétně tato aktualizace umožnila společnosti Cardano poskytnout komunitě vývojářů platformu pro vývoj decentralizovaných finančních aplikací (DeFi) a programovatelnost. [2b]

Banky, burzy, firmy

Ruská centrální banka je proti soukromým stablecoinům v zemi

V nové epizodě dlouholetého boje mezi Ruskou centrální bankou (CBR) a ministerstvem financí země zástupci první z nich kritizovali nápad druhé jmenované banky podpořit stablecoiny, které se v zemi snaží zavést někteří soukromí investoři.

Podle místních médií nejmenovaný představitel centrální banky odmítl řeči o stablecoinech se sídlem v Rusku, které minulý týden zahájil ředitel odboru finanční politiky ministerstva financí Ivan Chebeskov.

Tehdy Chebeskov vyjádřil podporu svého ministerstva pro vytvoření stablecoinů vázaných na aktiva jako “rubl, zlato, ropa nebo obilí”. Označil to za “správnou cestu pro rozvoj nových technologií” a vyzval soukromé společnosti, aby tento druh finančního nástroje vyzkoušely, pokud to považují za nutné.

Mluvčí CBR uvedl, že soukromé stablecoiny “se vyznačují vyššími riziky”, protože fond podkladových aktiv nepatří emitentovi. Uvedli také, že neexistuje žádná záruka odkupu za nominální hodnotu ze strany emitenta a cena stablecoinů není skutečně stabilní. [3a]

Poskytovatel likvidity na Uniswap byl při phishingovém útoku okraden o 8 milionů dolarů

V pondělí neznámý hacker údajně ukradl z peněženky považované za poskytovatele likvidity na decentralizované burze Uniswap (DEX). Firma PeckShield, která se zabývá zabezpečením chytrých kontraktů, sdělila, že poskytovatel likvidity se nechtěně stal obětí phishingové taktiky, která hackerovi umožnila ukrást více než 7 500 ETH (8 milionů USD).

Před incidentem se hacker na oběť zaměřil pomocí falešného tokenu Uniswap airdrop jako phishingové návnady. Když si oběť token vyžádala, vstoupila do interakce se škodlivým inteligentním kontraktem, který hackerovi poskytl plnou kontrolu nad peněženkou oběti.

V době útoku peněženka poskytovala 8 milionů dolarů do fondu likvidity WBTC/USDC na Uniswapu verze 3 (čímž se stala poskytovatelem likvidity neboli LP). [3b]

CBDC, Regulace

Rada pro finanční stabilitu vyzývá k vysokým regulačním standardům pro stablecoiny

Mezinárodní orgán pověřený monitorováním a vydáváním doporučení pro finanční stabilitu vyzval v souvislosti s nedávnými otřesy na trzích k vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny.

Rada pro finanční stabilitu (FSB) se sídlem v Basileji v pondělí uvedla, že takzvané stablecoiny musí splňovat vysoké regulační standardy a standardy transparentnosti a zároveň si musí zachovat “za všech okolností rezervy, které zachovávají stabilitu hodnoty a splňují příslušné mezinárodní standardy”.

FSB se připravuje na zprávu, kterou v říjnu předloží ministrům financí a guvernérům centrálních bank skupiny G20, a podle svého prohlášení zjistila, že selhání některého z hráčů na kryptotržišti může mít vedlejší účinky na tradiční finance, jako jsou trhy krátkodobého financování. [4a]

Jižní Korea je připravena otestovat CBDC s komerčními bankami, ale říká, že spuštění je “daleko”

Jihokorejská centrální banka (BOK) tvrdí, že je nyní připravena zahájit “reálné” testování svého prototypu digitálního wonu, odmítá však říci, zda má v úmyslu token skutečně zavést.

Agentura Aju Kyungjae uvedla, že 10 domácích komerčních bank již oznámilo svůj záměr zúčastnit se další fáze pilotního projektu digitální měny centrální banky (CBDC) BOK. Od konce loňského roku provádí BOK za zavřenými dveřmi testy s firmami ze soukromého sektoru včetně dceřiných společností internetového gigantu Kakao.

BOK však uvedla, že v “druhé polovině roku” chce, aby se do procesu testování zapojily “významné domácí komerční banky”.

Tato další část vícestupňového pilotního projektu se podle banky zaměří na převody a platby v reálném “prostředí finančních služeb”. BOK proto zaslala většině národních bank dopis s žádostí o pomoc. Mezi deset bank, které již daly najevo, že mají zájem s BOK spolupracovat, patří bankovní giganti Shinhan Bank a Nonghyup (NH) Bank. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img