[Odpolední zprávy] • Nadace Dfinity žaluje společnost Meta kvůli logu • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně intenzivních, protože 26. dubna se aktivu nepodařilo dosáhnout 41 000 USD a zamířilo přímo na jih. Během několika hodin ztratilo téměř 3 000 USD a kleslo pod 38 000 USD.

Přestože na tento pokles bitcoin ceny zpočátku reagoval dobře a znovu se vyšplhal až nad 40 000 USD, nakonec se opět na své cestě zastavil. V důsledku toho o několik dní později klesl na dvouměsíční minimum těsně nad 37 000 USD.

Býci se pokusili zahájit seanci zotavení, která BTC vyhnala až na úroveň kolem 39 000 USD. Bitcoinu se však tuto úroveň překonat nepodařilo a nyní se nachází pod ní.

Altcoiny jsou na tom také lépe, většina těch s větší kapitalizací je nyní buď s nevýraznými zisky, nebo mírně v červených číslech. Ethereum minulý týden neuspělo u hranice 3 000 USD a následné odmítnutí ho vyhnalo na jih o zhruba 250 USD. Včera se od ní odrazilo a drobný denní nárůst nyní znamená, že se druhá největší kryptoměna obchoduje za 2 850 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – všichni čekají na Fed, o kolik zvýší sazby?

Kryptoměny

Zůstatek nejlepších ETH velryb klesá pod 1 miliardu dolarů

Zatímco SHIB zůstává největším držákem 100 největších ETH velryb v dolarovém ekvivalentu, nabídka druhé největší meme kryptoměny v držení těchto investorů zaznamenala výrazný propad a klesla pod ekvivalent 1 miliardy dolarů.

Jedna z velryb mezitím riskantně nakoupila ohromující kus SHIB tokenů – 301 miliard. Podle hlavní stránky webu WhaleStats, který sleduje 100 největších ETH peněženek, zůstává SHIB kryptoaktivem číslo jedna pro největší peněženky.

V porovnání s 2. květnem však jejich zůstatek SHIB čelil výraznému poklesu, a to z hodnoty mírně přesahující 1 miliardu dolarů na celkových 983 338 440 dolarů. [2a]

Banky, burzy, firmy

Společnost OKX oznamuje víceleté partnerství se závodním týmem F1 McLaren Racing

Podle dokumentu podepsala seychelská kryptoměnová platforma OKX víceleté partnerství s druhým nejúspěšnějším týmem Formule 1 – McLaren Racing. Po celou dobu trvání dohody bude burza sloužit jako oficiální primární partner týmu, což znamená, že se OKX stane největším sponzorem McLaren Racing.

Platforma bude propagovat svou značku a nabízet fanouškům F1 četné možnosti využití kryptoměn. Během Velké ceny Miami 2022 (8. května) bude symbol OKX umístěn na zadním křídle, předním křídle, zrcátkách, boční straně kokpitu, přídi a vnitřní svatozáři vozů McLaren MCL36 F1. Kromě toho budou Lando Norris a Daniel Ricciardo (jezdci týmu) nosit iniciály burzy na svých kombinézách a přilbách. [3a]

Argentina: Banky se podvolují tlaku veřejnosti na kryptoměny

Dvě argentinské banky budou na základě obrovské poptávky veřejnosti nabízet klientům služby v oblasti kryptoměn. Banco Galicia, největší banka v zemi podle tržní hodnoty, a digitální banka Brubank nabídnou klientům od pondělí možnost nákupu bitcoinů, etherea, USDC a XRP.

Oznámení následuje po průzkumu mezi zákazníky, v němž 60 % klientů uvedlo, že chtějí, aby jejich banky umožnily snadný nákup kryptoměn.

Jak Bank Galicia, tak Brubank spojují své síly s Lirium, kryptoproduktem z Lichtenštejnska, který se používá pro kryptopeněženky. Klienti bank budou moci nakupovat a prodávat digitální aktiva prostřednictvím stejné platformy poskytované společností Lirium, která se používá k nákupu akcií a dluhopisů. [3b]

Nadace Dfinity žaluje společnost Meta kvůli logu

Kolem Mety Marka Zuckerberga (dříve Facebook) je opět rozruch a tentokrát se týká loga, o jehož vlastnictví se vedou spory s neziskovou organizací Web3 Dfinity.

Švýcarská nadace Dfinity, která stojí za blokovým řetězcem Internet Computer, se rozhořčila nad logem společnosti Meta, které je až nápadně podobné jejímu vlastnímu. Žaloba podaná 29. dubna u kalifornského federálního soudu tvrdí, že nové logo přijaté společností Meta způsobí záměnu s jejím vlastním logem se symbolem nekonečna.

Matematické logo se symbolem nekonečna není neobvyklé a používá ho mnoho dalších značek, včetně značek Microsoft Visual Studio, Infinity Speakers, modelu golfových míčků Top Flite, EV Connect a Infinity Wealth Management. Zdá se však, že právě spojení s Facebookem a jeho pověstí je pro nadaci Web3 důvodem k žalobě. [3c]

CBDC, Regulace

Kandidát na ministra financí J. Koreje chce odložit krypto daň o dva roky

Choo Kyung-ho, dosud nepotvrzený kandidát na post místopředsedy vlády a ministra financí, v pondělí uvedl, že plánovaná 20% daň z kapitálových zisků z investic do digitálních aktiv a investic na burze by měla být odložena na leden 2025. Během pondělního potvrzujícího slyšení v Národním shromáždění Choo uvedl, že je příliš brzy na to, aby se krypto průmysl přizpůsobil 20% dani z obchodních zisků.

Choo uvedl, že by bylo lepší daň odložit, dokud trh s kryptoměnami nedozraje a nebudou připraveny nové právní předpisy, které zajistí transparentnost a ochranu investorů při transakcích s digitálními aktivy. [4a]

Indické kryptoburzy mají nařízeno zaznamenávat údaje o zákaznících po dobu pěti let

Indické ministerstvo elektroniky a informačních technologií vydalo novou směrnici, podle níž musí kryptoburzy shromažďovat a uchovávat širokou škálu údajů o klientech po dobu pěti let, platné 60 dní od data vydání 28. dubna.

„Jedná se o velmi promyšlený krok ze strany ministerstva informatiky. Žádáme i oddělení daně z příjmů, aby zaujalo vyvážený pohled na daně a TDS,“

– uvedl na Twitteru Sathvik Vishwanath, spoluzakladatel společnosti Unocoin.

Indická vláda podnikla několik kroků ke sledování a omezení místních obchodů s kryptoměnami. Od 1. července začíná platit 1% daň odváděná u zdroje (TDS), která slouží jako pomoc při sledování transakcí. Indie 1. dubna zavedla 30% paušální daň na všechny příjmy z kryptoměn, přičemž ztráty z jedné kryptoměny nelze započítat se zisky z jiných kryptoměnových investic. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: