[Odpolední zprávy] • MicroStrategy ve 3. čtvrtletí zvýšila držbu bitcoinů o 8 957 BTC • a další články

3.8
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od historického maxima z minulého týdne cena kryptoměny postupně klesala. Výsledkem bylo několik propadů pod 60 000 USD, než se býci pokusili o další vzestup. Ten se však zastavil na úrovni 64 000 USD a Bitcoin začal opět ztrácet hodnotu.

Aktivum se potýkalo s poklesem pod 60 000 USD, když rychlá cenová pumpa vyrazila na sever s několika tisíci dolary. Když se však zdálo, že se vše daří, situace se rázně změnila.

Během několika minut se Bitcoin propadl pod 56 500 USD. Zajímavé je, že stejně rychle se BTC vzpamatoval a získal zpět 60 000 UDD. K dnešnímu dni stojí kryptoměna těsně pod hranicí 61 000 USD.

Nejvýznamnější zprávou přicházející z altcoinového prostoru je nové historické maximum Etherea. Ještě včera se druhá největší kryptoměna krátce propadla pod 3 900 USD. Příliv a odliv se však rychle změnil, jeho hodnota začala rychle stoupat a na začátku dnešního dne pokořila hranici 4 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – výplachy longů a shortů?

Kryptoměny

Hlavní indonéská islámská organizace prohlašuje kryptoměny za „haram“ – neboli zakázané

Pobočka jedné z největších indonéských islámských organizací Nahdlatul Ulama (NU) na východní Jávě vydala fatvu, v níž považuje používání kryptoměn za „haram“ neboli zakázané podle islámského práva.

Fatwa je nezávazný právní názor na islámské právo, k němuž se dospívá prostřednictvím diskuse zvané bahtsul masail. Bahtsul masailu se zúčastnili zástupci vedení pobočky Nahdlatul Ulama (PCNU) a několika islámských internátních škol z celé východní Jávy.

Zájem o kryptoměny v Indonésii v posledním roce prudce vzrostl. Začátkem tohoto měsíce přinesla zpráva společnosti Coinformant zprávu, že v Indonésii došlo během roku 2021 k masivnímu nárůstu počtu lidí, kteří se zabývají články o kryptoměnách, o 1 772 %. [2a]

Banky, burzy, firmy

MicroStrategy ve 3. čtvrtletí zvýšila držbu bitcoinů o 8 957 BTC

Podle svých čtvrtletních finančních výsledků společnost MicroStrategy zvýšila ve 3. čtvrtletí 2021 své držení BTC o 8 957 BTC. Společnost poznamenala, že se v rámci své firemní strategie bude i nadále výrazně zaměřovat na Bitcoin.

Společnost MicroStrategy zveřejnila 28. října své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2021 a odhalila, že zvýšila svůj celkový objem držených bitcoinů o 8 957 BTC. Při současné ceně bitcoinu přibližně 61 500 USD činí nový přírůstek 550,85 milionu USD. [3a]

Huobi dnes ukončí obchodování s krypto deriváty v Číně

Colin Wu, čínský novinář a blogger, který se zabývá vším, co souvisí s blockchainem a kryptoměnami, na Twitteru oznámil, že v souladu s oznámením z letošního podzimu přestane Huobi obchodovat se všemi kryptoměnovými futures a dalšími deriváty pro uživatele v pevninské Číně.

Předtím Huobi jako první burza oznámila, že se rozhodla stáhnout z pevninské Číny kvůli pokračujícímu zákazu kryptoměn, který zavedla čínská vláda. Příkladu Huobi následovaly i další platformy pro obchodování s kryptoměnami a kryptografické společnosti, včetně těžebních poolů. [3b]

CBDC, Regulace

Ruský trh s kryptoměnami má hodnotu 500 miliard dolarů navzdory špatné regulaci, říká výkonný ředitel

Ruský trh s kryptoměnami se rozrostl na stovky miliard dolarů navzdory absenci dostatečné regulace kryptoměn, tvrdí jeden z významných manažerů odvětví.

Sergej Chitrov, zakladatel ruské kryptoměnové akce Blockchain Life, přednesl 27. října na VII. fóru Blockchain Life v Moskvě hlavní projev o stavu regulace kryptoměn v Rusku.

Na základě vlastních poznatků z oboru a znalostí trhu Chitrov odhadl hodnotu ruského trhu s kryptoměnami až na 40 bilionů rublů, tedy více než 550 miliard dolarů. Tvrdil také, že ruské kryptopodniky by mohly ročně vygenerovat daně v hodnotě až 284 miliard rublů (4 miliardy dolarů), pokud by ruská vláda poskytla tomuto odvětví pohodlnější regulaci. [4a]

Bidenův návrh zákona o výdajích řeší daňovou mezeru v kryptoměnách

Návrh zákona prezidenta Spojených států Joea Bidena o výdajích na infrastrukturu ve výši 1,75 bilionu dolarů by mohl uzavřít daňovou mezeru v oblasti kryptoměn, jak je podrobně popsáno v návrhu zákona. Návrh zákona „Build Back Better“, jak se mu také říká, je rozsáhlý návrh zákona, který zahrnuje více iniciativ, přičemž zdanění kryptoměn slouží jako jeden ze způsobů financování výdajů.

Z tisku Výboru pro pravidla vyplývá, že transakce s kryptoměnami spadají pod pravidlo konstruktivního prodeje, takže podléhají dani z kapitálových výnosů. Návrh zákona definuje kryptoměny nebo digitální aktiva jako „jakoukoli digitální reprezentaci hodnoty, která je zaznamenána v kryptograficky zabezpečené distribuované účetní knize nebo jakékoli podobné technologii“.

Pravidlo zabraňuje potenciálnímu daňovému zneužití, které by mohlo souběžně vyplývat z derivátů nebo krátkých prodejů. Rovněž se v něm uvádí, že část finančních prostředků bude vyčleněna směrem k IRS na monitorování a procesy dodržování předpisů. [4b]

Australský regulátor cenných papírů vydal pokyny pro krypto ETP

Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) vydala svou odpověď na veřejnou konzultaci o krypto produktech obchodovaných na burze (ETP) spolu s novými pokyny pro odvětví.

Dne 29. října vydal regulátor soubor regulačních požadavků pro fondy, které chtějí nabízet krypto ETP, včetně burzovně obchodovaných fondů (ETF) a strukturovaných produktů, a to v návaznosti na několikaměsíční průmyslové konzultace zahájené koncem června.

Aby se kryptoaktivum stalo vhodným základem pro krypto ETF, mělo by získat vysokou úroveň institucionální podpory, vyspělý spotový trh, regulovaný trh s futures, renomované a zkušené poskytovatele služeb a transparentní cenové mechanismy, uvádí se v pokynech. [4c]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: