[Odpolední zprávy] • Michael Saylor vyjadřuje nulové obavy z další „kryptozimy“ • a další články

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se minulý týden obchodoval nad 43 000 USD, než se celá situace změnila a medvědi nastoupili. Během následujících 24 hodin se kryptoměna propadla o 5 000 USD na půlroční minimum kolem 38 000 USD.

I když už toto byla masivní korekce, tak aktivum zamířilo ještě více na jih. Bitcoin se v sobotu propadl na nejnižší cenovou pozici od konce července 2021 na úroveň kolem 34 000 USD.

Během několika dní tak ztratil téměř 10 000 USD. Neděle se zdála být optimističtější, když BTC získal zpět část své pozice a v jednu chvíli dokonce překonal hranici 36 000 USD. Ukázalo se však, že šlo o falešný průraz. Od té doby BTC ztratil téměř 3 000 USD a nyní se nachází hluboko pod 35 000 USD.

Altcoiny v poslední době také trpěly, přičemž včera se krátce pokusily o zotavení. Nyní však opět převzala vládu červená barva. Ethereum se ve čtvrtek drželo nad 3 300 USD, než korekce na celém trhu srazila druhou největší kryptoměnu o 1 000 USD. Včera se ETH odrazilo nad 2 500 USD, ale další 8% pokles od té doby jej srazil pod 2 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – další rudý týden před námi?

Kryptoměny

Počet držitelů babydoge stoupl na nový rekord – 1,325 milionu

Analytická datová služba WhaleStats oznámila, že komunita babydoge dosáhla dalšího rekordu. Počet peněženek s touto trendovou meme kryptoměnou se vyšplhal na nové historické maximum 1 325 042.

To je podstatný nárůst oproti rekordu 1 205 517 držitelů, který 15. ledna ohlásil server U.Today. Komunita stále rychle roste, protože se touto psí kryptoměnou zásobuje stále více investorů.

Podle této metriky babydoge překonává držitele shiba inu, jejichž celkový počet k 23. lednu činí 1 155 141, a to i přes vyšší cenu SHIB a její širší povědomí a přijetí. Kromě toho je shiba inu na rozdíl od babydoge kótována na mnoha velkých kryptoburzách. [2a]

Michael Saylor vyjadřuje nulové obavy z další „kryptozimy“

Cena bitcoinu sice klesá, ale Michael Saylor odmítl jakékoli náznaky, že by se obával potenciální „kryptozimy“. Generální ředitel společnosti MicroStrategy zůstává stejně optimistický jako vždy a zdůraznil, že „nikdo nikdy nepřišel o peníze, když držel bitcoin po dobu čtyř let“.

Komentáře zazněly v rozhovoru s Emily Chang v pořadu Studio 1.0 agentury Bloomberg 20. ledna. Oba pokryli řadu témat v průběhu dvacetiminutového rozhovoru, včetně dot come bubliny a Saylorova raného života a lásce k science fiction.

Pro zastánce krypta byl vrcholem rozhovoru, když Chang zeptala Saylora, zda se cítí chlad potenciální kryptozimy. Saylor dal moderátorce jasně najevo, že hraje delší hru. [2b]

Banky, burzy, firmy

Fantom předstihl Binance Smart Chain v DeFi TVL

Fantom předstihl Binance Smart Chain (BSC) a stal se třetím největším blockchainem v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) měřeno celkovou uzamčenou hodnotou (TVL), podle DeFiLlama.

TVL společnosti Fantom se vymyká trendu poklesu globálního trhu s kryptoměnami a za poslední týden (v době publikování) vzrostla o více než 60 % na 12,2 miliardy USD. Fantom je open-source smart contract blockchain, který nyní hostí 6,15 % z přibližně 200 miliard USD aktivit DeFi.

BSC loni v květnu kontrolovala více než 20 % TVL za vzestupem decentralizované burzy (DEX) PancakeSwap, ale nyní klesla na 6,05 %.

Nativní token Fantom pro utility a správu FTM v uplynulém měsíci odrážel velkou část tohoto růstu, ale podle údajů CoinMarketCap také podlehl nedávnému výprodeji na celém trhu a během víkendu ztratil 40 % a v době tisku se obchodoval za 1,80 USD. [3a]

CBDC, Regulace

Bank of Korea dokončila první fázi pilotního projektu digitální měny

Korejská centrální banka úspěšně dokončila první fázi zkušebního provozu digitální měny, který byl zahájen v srpnu 2021.

Jihokorejská centrální banka uvedla, že první fáze jejího testování CBDC byla dokončena v prosinci, zatímco druhá fáze právě probíhá, informovala zpravodajská agentura YNA. První fáze testu zahrnovala některé základní funkce suverénní digitální měny, jako je distribuce a emise.

Druhá fáze pilotního projektu digitální měny centrální banky (CBDC) by měla otestovat reálné funkce, jako jsou přeshraniční převody, maloobchodní platby a offline platby. [4a]

Čínská centrální banka rozšiřuje hledání talentů v oblasti digitálních měn

Shenzhen Institute of Financial Technology, dceřiná společnost Institutu digitální měny Čínské lidové banky, zveřejnil 132 nabídek pracovních míst, což naznačuje rozšíření pilotních programů digitálního jüanu v roce 2022.

V září loňského roku oznámily Kanton, Tchien-ťin, I-wu a Fu-čou své nabídky na zařazení do další skupiny pilotních měst digitálního jüanu.

Digitální jüan neboli e-CNY, který je označován za nejpokročilejší digitální měnu centrální banky (CBDC) zavedenou významnou světovou ekonomikou, byl testován v 10 pilotních městech a v místech konání zimních olympijských her v Pekingu. [4b]

Indie: Návrh kryptozákona se pravděpodobně nedostane na zasedání parlamentu k rozpočtu

Přestože indický kryptoprůmysl doufá v regulační vyjasnění, až přijde na řadu rozpočet na rok 2022, podle zpráv místních médií je nepravděpodobné, že by byl zákon 1. února předložen.

Společnost AMBCrypto hovořila se Sidharthem Soganim ze společnosti CREBACO, aby pochopila, v jaké fázi se návrh zákona právě nachází. Podle výkonného ředitele je nepravděpodobné, že by se návrh zákona dostal do parlamentu během tohoto rozpočtového zasedání, protože „ještě není připraven“.

Zprávy místních médií rovněž naznačují, že vláda potřebuje více času na diskusi o složitém tématu kryptoměn a DeFi. Také v loňském roce se tolik očekávaný návrh zákona nedostal do sněmovny během zimního zasedání indického parlamentu, které začalo 29. listopadu a skončilo 23. prosince. Bylo to již podruhé, kdy byl návrh zákona odsunut. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 3

„nikdo nikdy nepřišel o peníze, když držel bitcoin po dobu čtyř let“
Hmm, ve druhém cyklu už ví, jak to dopadne.

Vojtech

Hlavně je prdel, že se tam prý zmínil, že MS bude při poklesu nakupovat btc! Když pominu to „při poklesu“ (následně prý mluvil o tom, že nyní přijde konsolidace), tak je to vyjádření zvláštní i v tom, že dosud vždy oznamoval, kolik už koupil, ne že bude. Poslední MS buy the dip pamatuji z přelomu 11/12 21 – v průměru kolem ceny cca 53-54k.

Fantom

Je to podvodník co okradl lidi v roce 2000 a nyní to udělá znovu. MSTR byla upozorněna SEC na účetně chybně vykazované bitcoiny v rozvaze v posledním reportu, cena jejich akcií na burze padá mnohem rychleji než cena bitcoinu. V roce 2000 byl potrestán za falšování účetnictví (zaplatil pokutu, ale vinu odmítl). Jednou podvodník, vždycky podvodník.

Vojtech

JJ, sleduju ho🙂 Dotcom si nepamatuju, tehdy mě zajímaly jiné věci – sex, drugs & rockenroll😂 Prý jim to sec vyčetla už v prosinci – slibil nápravu, neudělal nic…

Martin
Hodnocení článku :
     

Čína hledá talenty v cryptu….tak ať se mrkne mezi lidi co zatkla,nebo jinak omezila kvůli cryptu. Tam toho bude ….

bkf1

„MicroStrategy zůstává stejně optimistický jako vždy a zdůraznil, že „nikdo nikdy nepřišel o peníze, když držel bitcoin po dobu čtyř let“.
S tím by se dalo souhlasit, ale otázka, kdo chce držet BTC po tak, relativně, „dlouhou“ dobu. Pro mě je to optimální doba „zaměření“ investování skoro do čehokoliv (max 5 let), ale ostatní jsou namlsaní měsíčními megavýdělky. No aspoň to zase vyžene amatéry…

Pet
Hodnocení článku :
     

Tradičně díky za přehled.
Bylo by pěkné ten strojový překlad alespoň trochu víc zrevidovat, věty typu „Pro zastánce krypta byl vrcholem rozhovoru, když Chang zeptala Saylora, zda se cítí chlad potenciální kryptozimy.“ vypadají opravdu podivně.

Miroslav
Hodnocení článku :
     

Zaujala ma sprava o Fantom.
Zaujimave je, ze pouziva technologiu DCRM, rovnako ako Anyswap.
Tuto technologiu vymyslel a ma patentovanu, Fusion – FSN.
Dalsi zacinajuci a uspesny projekt, pouzivajuci tuto technologiu je
Chainge Finance.
FSN = spiaci klenot.

Reklama: