[Odpolední zprávy] • Legendární short-seller vidí další bolest pro trhy • a další články

4.8
(6)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulý týden se primární kryptoměně příliš nevydařil, když v tomto časovém rámci klesla z více než 30 000 USD až pod 20 000 USD. Uplynulý víkend byl obzvláště škodlivý, protože BTC se propadl pod historické maximum z roku 2017 a stále se potápěl k novým minimům.

To vyvrcholilo v neděli ráno propadem ceny směrem k 17 500 USD, což mělo za následek likvidace v hodnotě více než 600 milionů USD od obchodníků s nadměrnou finanční pákou.

Na tuto masivní korekci a nové 18měsíční minimum však aktivum reagovalo dobře. V následujících hodinách se začalo zotavovat a v současné době se pohybuje na úrovni těsně nad 20 000 USD, což znamená, že získalo téměř 3 000 USD.

Altcoiny v posledních dnech trpěly stejně jako bitcoin, ale situace se alespoň prozatím změnila. Ethereum v jednu chvíli ztratilo více než 50 % své hodnoty zhruba za týden, když se poprvé po více než roce dostalo na 900 USD. Nyní však ETH patří mezi mince s nejvýraznějšími denní zisky a vyšplhalo se o 16 % na cenu něco málo přes 1 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Týden zavřel nad 20K, signál pro retracement?

Kryptoměny

Jihokorejské úřady zakázaly hlavním návrhářům terry opustit zemi

Po neslavném krachu stablecoinu terrausd (UST) a nativního tokenu terra (LUNA) společnosti Terraform Labs se zintenzivňuje vyšetřování společnosti ze strany jihokorejské prokuratury a úřady vydaly příkaz, který hlavním designérům terry brání opustit zemi.

Společný tým pro vyšetřování finanční kriminality a kriminality v oblasti cenných papírů Úřadu jižní prokuratury v Soulu totiž nedávno v rámci svého vyšetřování uložil panu A. zákaz odjezdu, informovala 20. června jihokorejská média JBTC.

Podle této zprávy pan A dříve sdělil, že hovořil s Do Kwonem, generálním ředitelem společnosti Terraform Labs, který mu údajně řekl, že “vydělal dost peněz na to, aby si mohl koupit ostrov”. Pan A novinářům také řekl, že Kwon tajně prodal kryptoměnu institucím, aby mohl získat velké množství peněz. [2a]

Legendární short-seller vidí další bolest pro trhy

Širším trhem v roce 2022 otřásla volatilita, přičemž četné obavy naznačují, že by mohlo dojít k dalším výkyvům. Stejně tak investiční manažer a významný účastník trhu Jim Chanos vidí před sebou další bolest, protože málokdo vzal v úvahu, že úrokové sazby budou nadále růst.

V rozhovoru v podcastu “Odd Lots” agentury Bloomberg ve středu 15. června Chanos vysvětlil svůj pohled na úrokové sazby.

“To je jediná věc, na kterou lidé stále nejsou připraveni, a to je opětovné nastavení úrokových sazeb výrazně výše, protože se to za život většiny investorů nestalo. Představa, že úrokové sazby ve skutečnosti nebudou v dohledné budoucnosti na úrovni 2 % nebo 3 %, bude pro mnoho investorů těžko přijatelná.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Celsius tvrdí, že potřebuje více času na obnovení finanční situace

Celsius před týdnem zmrazil výběry na své platformě kvůli vyčerpávající krizi likvidity. Nyní tato kryptografická úvěrová síť uvedla, že potřebuje více času na obnovení své finanční pozice.

“Chceme, aby naše komunita věděla, že naším cílem je i nadále stabilizace likvidity a provozu. Tento proces si vyžádá určitý čas,”

– uvedla problémová půjčovna v pondělí na svém blogu.

Celsius uvedl, že udržuje otevřenou komunikaci s regulačními orgány a úředníky ohledně svého rozhodnutí pozastavit výběry, výměny a převody mezi uživatelskými účty.

Společnost jako důvod pozastavení uvedla “extrémní tržní podmínky”. Pozastavila také relace Twitter Spaces a Ask Me Anything, aby se mohla soustředit na jiné aktuální záležitosti. [3a]

Marathon Digital pokračuje v těžbě i přes propad ceny BTC

Navzdory údajům, které ukazují, že cena bitcoinu (BTC) možná klesla natolik, že je pro průměrného těžaře nerentabilní, společnost Marathon Digital Holdings tvrdí, že bude pokračovat v práci na akumulaci tohoto předního kryptoaktivního aktiva.

Charlie Schumacher, viceprezident pro firemní komunikaci společnosti Marathon Digital, ve středu uvedl, že ačkoli společnost “není imunní vůči makroprostředí”, je “poměrně dobře izolovaná a v dobré pozici”, aby současný pokles přečkala, a to díky nízkým provozním nákladům a pevným cenám za energii.

Schumacher dodal, že společnost se více zaměřuje na svou produkci bitcoinů a akumulaci tohoto kryptoaktiv s přesvědčením, že toto aktivum se bude v dlouhodobém horizontu nadále zhodnocovat. [3b]

CBDC, Regulace

Írán přerušuje dodávky elektřiny licencovaným těžařům kryptoměn

Írán tento měsíc odpojí elektrickou energii všem 118 legálním těžebním centrům kryptoměn, protože země čelí zvýšené poptávce po energii.

Podle zprávy agentury Bloomberg přestane od 22. června dodávat elektřinu všem 118 legálním střediskům těžby kryptoměn v Íránu před sezónním nárůstem poptávky po elektřině, uvedl v rozhovoru pro íránskou státní televizi mluvčí energetického průmyslu země Mostafa Rajabi Mashhadi. Mashhadi rovněž varoval zemi před zvýšeným nedostatkem elektrické energie v tomto týdnu, kdy poptávka překročí 63 000 megawattů.

Vztah Íránu k těžbě kryptoměn je napjatý. V roce 2020 udělil po legalizaci více než 1 000 těžařů licence k činnosti. Tyto kroky znamenaly, že v zemi se objevily licencované bitcoinové farmy, které doufají, že využijí levné energie v zemi. Podle studií Írán také využil těžbu kryptoměn ke zmírnění dopadu sankcí uvalených na zemi. [4a]

JD.com překonává 60 milionů USD v digitálních tržbách v jüanech na nákupním festivalu 618

Čínská internetová maloobchodní platforma JD.com vykázala na nákupním festivalu “618” tržby v digitálních jüanech ve výši 400 milionů jüanů (60 milionů USD), což představuje přibližně 0,1 % celkových tržeb akce.

Digitální měna čínské centrální banky (CBDC), digitální jüan neboli e-CNY, zahájila pilotní testy v říjnu 2020 v Šen-čenu a od té doby se rozšířila do 23 měst. V rámci festivalu 618 se v letošním roce uskutečnily tržby v odhadované výši 379 miliard jüanů.

Transakce v digitálních jüanech na 18denním festivalu přesáhly objem prodejů CBDC, které prodejci zaznamenali mezi prosincem 2020 a květnem 2022, uvedla fintechová odnož JD.com JD Technology (JDT). [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img