[Odpolední zprávy] • Kryptomiliardáři dominují seznamu Forbesu s majetkem 55 miliard dolarů • a další články

3
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Kromě toho, že se během víkendu propadla pod 47 000 USD, šlo to posledních několik dní primární kryptoměně dobře. Zotavila se z propadů z minulého týdne a byla na cestě poprvé po téměř měsíci na 50 000 USD. Po několika odmítnutích na úrovni 49 000 USD BTC včera konečně překonal překážku 50 000 USD. Druhý pokus vypadal podstatně optimističtěji, protože aktivum stále stoupalo a dostalo se až těsně pod 52 000 USD.

Od té doby se však nepodařilo pokračovat v růstu, právě naopak. BTC ztratil více než 1 000 USD ze své hodnoty a v současné době se nachází pod 51 000 USD.

Altcoinům se v posledních dnech dařilo, ale většina z nich je nyní v červených číslech, což vede k rostoucí dominanci BTC. Ethereum dnes dosáhlo několikatýdenního maxima nad 3 500 USD, ale nyní kleslo hluboko pod 3 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – útočíme na rezistenční konfluenci

Kryptoměny

Shiba Inu proniká do Top 20 na pozadí explozivní cenové rallye

Tato kryptoměna má v současnosti hodnotu 11 miliard dolarů a je vlásek ji dělí od dostižení Bitcoinu Cash, největšího hard forku Bitcoinu. Meme coin jen za poslední tři dny vzrostl o téměř 200 %, čímž výrazně překonal zbytek trhu s kryptoměnami.

Shiba Inu nedávno překonal Bitcoin, pokud jde o objem obchodů na Coinbase, přední americké burze. Není jasné, co tento náhlý vzestup způsobilo, ale někteří spekulují, že ho možná podpořil generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk, který nedávno zveřejnil další fotografii svého psa plemene Shiba Inu. [2a]

Kryptomiliardáři dominují seznamu Forbesu s majetkem 55 miliard dolarů

Na seznamu 400 nejbohatších lidí časopisu Forbes se letos objevilo šest významných nováčků a všichni jsou významnými osobnostmi kryptoprůmyslu. Žebříček Forbes 400 sleduje nejbohatší lidi v Americe, a přestože uplynulý rok byl pro většinu lidí docela neblahý, mnozí z těch, kteří jsou na seznamu, ve skutečnosti zbohatli.

Celkem je na seznamu, který vyžaduje minimální čisté jmění 2,9 miliardy dolarů, sedm krypto miliardářů a šest z nich jsou nováčci. Celkové společné jmění těchto digitálních magnátů se podle Forbesu odhaduje na 55,1 miliardy dolarů. To je více než současná tržní kapitalizace tokenu XRP společnosti Ripple.

Dodal, že přibližně 40 % z této celkové částky (~22,5 miliardy dolarů), což je stejně jako tržní kapitalizace Litecoinu a Bitcoinu Cash dohromady – patří jediné osobě. [2b]

Banky, burzy, firmy

U.S. Bank spouští službu úschovy bitcoinů, protože do kryptografické sféry vstupuje stále více bank

U.S. Bank, pátá největší retailová banka v zemi, bude nyní nabízet služby úschovy kryptoměn, počínaje Bitcoinem, oznámila banka v úterý. New York Digital Investment Group, fintechová firma zaměřená na Bitcoin, je prvním krypto-důvěrníkem v síti poskytovatelů banky, uvádí se v prohlášení.

Služby jsou zaměřeny na institucionální investiční manažery se soukromými fondy v USA nebo na Kajmanských ostrovech, kteří hledají možnosti bezpečného uložení Bitcoinu. Očekává se, že podpora altcoinů bude následovat.

V posledních několika letech se banky a další finanční instituce stále více pouštějí do světa kryptoměn, od J.P. Morgan po PayPal, aby zachytily rostoucí poptávku. Také spuštění služeb úschovy ze strany U.S. Bank bylo vyvoláno rostoucí poptávkou po službách souvisejících s kryptoměnami. Bank of New York Mellon, State Street a Northern Trust jsou další custody banky, které již oznámily plány na vstup do kryptografické sféry. [3a]

Společnost AMC Theatres debutuje s kryptografickými platbami za nákupy e-dárkových karet

Americký kinematografický gigant AMC Theatres se postupně blíží svému cíli přijímat do konce roku platby v kryptoměnách a nyní debutuje s kryptonákupy za elektronické dárkové karty. Zákazníci AMC mohou nyní nakupovat digitální dárkové karty za kryptoměny přímo prostřednictvím webových stránek AMC, mobilní aplikace a kin, oznámil 5. října generální ředitel Adam Aron.

Nová možnost platby byla umožněna prostřednictvím hlavního zpracovatele kryptoplateb BitPay a umožňuje zákazníkům nakupovat elektronické karty až do výše 200 USD, poznamenal Aron. [3b]

CBDC, Regulace

Předseda SEC Gensler: SEC neplánuje zakázat kryptoměny, říká, že je to „na Kongresu“

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nemá v plánu zakázat kryptoměny, uvedl její předseda Gary Gensler během úterního slyšení v Kongresu. Dodal, že případné rozhodnutí o zákazu kryptoměn je „na Kongresu“.

Gensler odpověděl na otázku poslance Teda Budda, zda USA plánují zakázat kryptoměny po vzoru Číny, slovy:

„Myslím, že náš přístup je skutečně zcela odlišný. Jde o to, jak tuto oblast dostat do rámce ochrany investorů a spotřebitelů, kterou máme.“

Genslerovy komentáře jsou ozvěnou komentářů, které minulý týden pronesl předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Šéf centrální banky řekl výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů, že Fed nemá v plánu zakázat krypto jako třídu aktiv. [4a]

Držitelé XRP se nepřipojí jako žalovaní v případu SEC vs. Ripple

Americká okresní soudkyně Analisa Torresová v pondělí rozhodla, že skupina osob, které vlastní XRP, může nabídnout svůj „smysluplný pohled“ v případu americké Komise pro cenné papíry (SEC) proti společnosti Ripple, přestože zamítla jejich návrh na vstup do řízení jako žalovaní.

Americký regulační orgán podal žalobu na blockchainovou společnost v prosinci loňského roku s tvrzením, že porušila zákon o cenných papírech.

Soudce Torres sice zamítl návrh držitelů XRP, aby do případu vstoupili jako skupina, ale argumentoval tím, že regulační orgán by musel přijmout donucovací opatření proti každému jednotlivému držiteli XRP, pokud by jim bylo umožněno účastnit se řízení jako žalovaní. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: