[Odpolední zprávy] • Kryptoměny byly v roce 2021 tématem číslo 1 na Redditu • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně příliš nedařilo. Aktivum se 27. prosince vyšplhalo na 52 000 USD poté, co konečně prorazilo nad hranici 50 000 USD.

Zatímco se komunita radovala a očekávala další růst ceny, BTC obrátil svou trajektorii, protože do hry vstoupili medvědi. O den později se Bitcoin ocitl o 3 000 USD níže a včera se propadl na 46 000 USD.

Kryptoměna se poměrně rychle odrazila a obchodovala se kolem 47 000 USD, když ji náhlá cenová pumpa v posledních několika hodinách vyhnala na sever o 1 500 USD. V důsledku toho BTC vyskočil nad 48 000 USD a nyní se pohybuje kolem 48 500 USD.

Podobně jako Bitcoin utrpěla v posledních dnech většina altcoinů. Ethereum se propadlo z více než 4 100 USD na minimum pod 3 700 USD. Nyní však 3% denní nárůst vyhnal druhou největší kryptoměnu na úroveň těsně nad 3 800 USD. [1]

Technická analýza: LTC/USD – čeká Litecoin odraz od supportu?

Kryptoměny

Kryptoměny byly v roce 2021 tématem číslo 1 na Redditu

S blížícím se koncem roku 2021 se Reddit podělil o informaci, že kryptoměny byly v tomto roce jeho nejsledovanějším tématem, které v tomto pořadí porazilo hry, sport a svatby.

Slovo “krypto” bylo na celém webu použito více než 6,6 milionkrát.

Možná největší překvapení: Redditoři se více zajímali o Dogecoin než o Bitcoin. Mezi pět nejnavštěvovanějších krypto subredditů patřily r/dogecoin, r/superstonk, r/cryptocurrency, r/amcstock a r/bitcoin.

Nejhlasovanější příspěvky o kryptoměnách na Redditu se letos týkaly DOGE, vstupu Tesly do Bitcoinu a tendence kryptoměn k přežívání. [2a]

Institucionální investoři pokračují v nákupu poklesu

Od 27. prosince, kdy dosáhl místního maxima 52 088 USD, BTC klesal. Pohyb směrem dolů pokračoval až do dosažení minima 45 900 USD dne 30. prosince.

Pokles zřejmě způsobil odklon od vzestupného paralelního kanálu, ve kterém se obchodoval. Linie podpory tohoto kanálu však byla opětovně získána. Protože tedy linie kanálu nejsou respektovány. Je pravděpodobné, že BTC sleduje jiný vzorec.

BTC Graf podle TradingView

Odraz posloužil k potvrzení oblasti 45 800 USD jako supportu. Jedná se o hlavní oblast podpory, která je zároveň horizontální úrovní podpory a úrovní podpory 0,618 Fib retracementu. Hlavní oblast rezistence se nachází na úrovni 51 500 USD. [2b]

Počet instalovaných bankomatů na bitcoiny se v roce 2021 více než zdvojnásobil

Od začátku roku 2021 bylo po celém světě nainstalováno více než 20 000 nových bitcoinových bankomatů, uvádí Coin ATM Radar, který sleduje všechna místa, kde lze kryptoměny koupit a/nebo prodat za hotovost.

Rok 2020 skončil s 12 869 instalovanými bitcoinovými bankomaty po celém světě a během uplynulého roku se toto číslo vyšplhalo na 34 013 funkčních strojů.

Graf Coin ATM Radar zobrazující počet instalovaných bankomatů v průběhu času ukazuje exponenciální růst.

Růst instalací krypto bankomatů

Přestože je lze nalézt téměř ve všech koutech světa, jejich rozmístění zůstává koncentrované – zhruba 95 % provozovaných bankomatů se nachází v Severní Americe. [2c]

Banky, burzy, firmy

Binance získá nesplacené akcie v platformě pro vydávání krypto karet Swipe

Společnost Binance, přední poskytovatel krypto a blockchainové infrastruktury, dnes oznámila, že získá zbývající nesplacené akcie společnosti Swipe, platformy pro vydávání krypto karet na bázi Visa, která uživatelům umožňuje utrácet kryptoměny v reálném čase.

V červenci 2020 získala společnost Binance většinový podíl ve společnosti Swipe s cílem dále podporovat mainstreamové přijetí kryptoměn překlenutím mezery mezi fiat a digitálními aktivy, zejména platbami a nákupy v kryptoměnách prostřednictvím tradičních finančních systémů.

V současné době společnosti Binance a Swipe spolupracují s regulovanými a licencovanými subjekty na vydávání karet Visa, přičemž Swipe působí jako správce karetního programu a technologické platformy společnosti Binance. Swipe také spolupracuje se strategickými partnery na vydávání karet v povolených regionech a na povolených trzích.

Po dokončení nákupu zbývajících akcií v oběhu odstoupí generální ředitel společnosti Swipe Joselito Lizarondo a opustí společnost Binance. [3a]

CBDC, Regulace

Podle Jeremyho Hogana se očekává, že soudní spor mezi Ripple a SEC skončí do dubna 2022

Advokát Jeremy Hogan se domnívá, že soudní spor Ripple-SEC bude pravděpodobně ukončen do dubna 2022. V reakci na dotaz uživatele XRP, který se ho upřímně zeptal na jeho názor na to, kdy bude případ Ripple pravděpodobně uzavřen, advokát říká, že šance, že se případ protáhne přes léto, jsou poměrně malé.

Jeremy Hogan, který působí jako dvojnásobný právní zástupce projektu XRP2 v USA, nabízí jako nejlepší odhad pro vyřešení případu duben a jako nejhorší možný scénář uvádí léto. Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse již dříve uvedl, že doufá v uzavření případu v roce 2022.

Koncem listopadu Garlinghouse hovořil v rozhovoru pro CNBC o průběhu soudního řízení. Tvrdí, že společnost Ripple dosahuje v právní bitvě s americkou Komisí pro cenné papíry významného pokroku:

“I přes pomalu probíhající soudní proces zaznamenáváme docela slušný pokrok.”

[4a]

Rozhodnutí Indie odložit návrh zákona o kryptoměnách má vliv na registraci uživatelů kryptoměn

Zdá se, že rozhodnutí Indie vyřadit návrh zákona o krypto technologiích z programu jednání parlamentu na rok 2021 negativně ovlivňuje registrace nových uživatelů. V této souvislosti je třeba poznamenat, že registrace investorů na krypto platformách údajně až do listopadu rostly meziměsíčním tempem 10 %. Odložení návrhu zákona na příští rok však vedlo v prosinci k 15-25% poklesu nových registrací, informovala místní média.

Mluvčí krypto burzy WazirX řekl ET,

“Počet registrací v prosinci byl nižší než v listopadu, ale je vyšší než před šesti měsíci.”

Tento zimní pokles zaznamenaly i některé z největších burz v zemi, které podle zprávy před časem přidaly 40 000 až 50 000 uživatelů denně. Naopak v prosinci těchto přírůstků přibyla méně než polovina. [4b]

Je to tady, rok 2021 se chýlí ke konci a mně nezbývá nic jiného, než vám všem popřát úspěšný rok 2022, ať vám krypto jen vynáší a vše vychází dle vašich představ. Krásný Nový i nový rok.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: