[Odpolední zprávy] • Kryptoinvestoři, kteří si koupili nejnovější psí shitcoin, přišli o téměř 60 milionů dolarů • a další články

4.3
(6)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se včera ponořila pod 60 000 USD, než vystřelila nad 63 000 USD. Tam se jí však nepodařilo udržet a medvědi ji vyhnali zpět na jih k hodnotám kolem 60 500 USD. K dnešnímu dni se zotavila o více než 1 000 USD a opět se blíží k 62 000 USD.

Ethereum minulý týden dosáhlo nového historického maxima nad 4 450 USD, ale v následujících dnech ustoupilo a ztratilo přes 200 USD. Na poslední cenové propady však reagovalo dobře a v době psaní těchto řádků se cena vrátila nad 4 350 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – býčí vlajka na týdenním?

Kryptoměny

Ethereum hash rate stanovuje historické maximum, protože cena prudce roste

Hašovací rychlost Etherea stále roste a nyní dosáhla nového historického maxima.

Podle datového panelu The Block’s Data Dashboard dosahuje současná rychlost hašování etherea přibližně 747 TH/s. V červenci, kdy dosáhla svého minima, se pohybovala kolem 465 TH/s. Od července se hash rate výrazně zvedl.

Zdá se, že ke zvýšení hash rate přispělo několik faktorů, včetně neustálého růstu v oblasti DeFi a NFT a nedávného růstu ceny ETH. Když se cena ETH obchoduje na vyšších úrovních, je pro těžaře Etherea výhodnější těžit ETH, protože dostávají odměny za bloky v ETH. [2a]

Polkadot se po novém historickém maximu zaměřuje na 75 dolarů, naznačuje analytik

S blížící se očekávanou aukcí parachainů pro blockchain Polkadot dosáhl nativní token sítě, DOT, 1. listopadu nového historického maxima – 50,87 USD.

Polkadot se blíží spuštění parachainů, známých také jako side chains, na své síti, což vedlo k tomu, že ceny DOT dosáhly nového historického maxima přes 50 USD. V reakci na tento nárůst to uvedl jeden z významných odborníků na obchodování s kryptoměnami Michaël van de Poppe:

“DOT by mohl pokračovat směrem k 75 USD, pokud se klíčové úrovně udrží.”

V současné době se Polkadot obchoduje za 48,71 USD, což je podle CoinMarketCap.com nárůst o 10,66 % za posledních 24 hodin a o 11,10 % za předchozích sedm dní, přičemž celková hodnota přesahuje 48,2 miliardy USD. [2b]

Kryptoinvestoři, kteří si koupili nejnovější psí shitcoin, přišli o téměř 60 milionů dolarů

Investoři do dalšího krypto projektu se psí tematikou přišli o téměř 60 milionů dolarů poté, co zakladatel údajně odčerpal prostředky projektu ještě před dokončením prodeje tokenů.

AnubisDAO, pojmenovaný podle psí hlavy egyptského boha smrti, se začal prodávat minulý čtvrtek (28. října). Po určitém humbuku na sociálních sítích od influencerů si projekt (fork jiného DAO) rychle získal popularitu. Za pouhých 20 hodin se podařilo vybrat více než 13 000 WETH (57 milionů dolarů).

V pátek však nejnovější krypto shitcoin skončil. Veškerý získaný Wrapped Ether byl vyčerpán z jeho provozní peněženky (likviditní bootstrap pool), takže kryptoinvestoři zůstali bez peněz. [2c]

Banky, burzy, firmy

Saudi British Bank spouští službu vypořádání USD pro firemní klienty pomocí Ripple

Saudi British Bank oznámila, že bude využívat technologii Ripple, aby mohla svým firemním klientům poskytovat okamžité vypořádání v USD. Jedná se o třetí koridor, který byl otevřen s pomocí společnosti Ripple.

V roce 2019 pomohla tato společnost se sídlem v San Francisku Saudi British Bank spustit také koridory pro převody peněz do Indie a na Srí Lanku. Brooks Entwistle ze společnosti Ripple tvrdí, že z rozšíření partnerství budou těžit společnosti i spotřebitelé v regionu.

Minulý měsíc generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse uvedl, že Blízký východ je nejrychleji rostoucím regionem společnosti. [3a]

Coinbase získává indický startup s umělou inteligencí s cílem zlepšit služby zákazníkům

Coinbase, největší kryptoburza ve Spojených státech, se snaží zlepšit svou zákaznickou podporu a zároveň expandovat v Indii, protože získala nový startup.

Coinbase v úterý oficiálně oznámila akvizici společnosti Agara, platformy pro podporu s využitím umělé inteligence, která působí v Indii a ve Spojených státech.

Cílem akvizice je rozšířit a automatizovat schopnosti zákaznického servisu společnosti Coinbase tím, že poskytne inženýrskému týmu společnosti Coinbase nové nástroje strojového učení a zpracování přirozeného jazyka. Dohoda také znovu potvrzuje strategii společnosti rozšířit své technologické centrum v Indii. [3b]

CBDC, Regulace

Australské krypto společnosti chtějí přijmout předpisy, říká senátor

Australský senátor za Nový Jižní Wales Andrew Bragg ujistil, že robustní regulace by “přinesla důvěryhodnost a platnost” vznikajícímu sektoru digitálních aktiv v zemi.

V rozhovoru pro místní publikaci Finder 2. listopadu předseda senátního výboru pro Austrálii jako technologické a finanční centrum poznamenal, že krypto sektor v zemi projevil ochotu přijmout větší regulační dohled ve snaze dosáhnout mainstreamové legitimity.

“K mému překvapení jsem ještě nikdy neviděl odvětví, které by tolik stálo o regulaci,”

– řekl senátor Bragg.

Bragg dodal, že očekává, že nové předpisy dohlížející na kryptografický průmysl budou v Austrálii zavedeny během nadcházejících 12 měsíců. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img