[Odpolední zprávy] • Kryptoburza Bithumb údajně zakazuje obchodování cizincům bez mobilního KYC • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna toho včera hodně zažila. Po několika dnech poklesu ceny, kdy se propadla až na 46 300 USD, se aktivum vydalo na cestu vzhůru. Během zhruba 24 hodin přidalo 4 000 USD a poprvé od minulého pondělí se vyšplhalo nad 50 000 USD. Avšak stejně jako minule – nepodařilo se mu nad touto hodnotou udržet delší dobu. Právě naopak, medvědi posílili a stlačili BTC na jih na denní minimum kolem 48 400 USD.

Od té doby se Bitcoin zotavil o více než 1 000 USD. Dokonce se znovu tlačil k 50 000 USD, ale neuspěl a v současné době se pohybuje kolem 49 500 USD.

Altcoinům se v posledních týdnech dařilo lépe než BTC, což je patrné z klesající dominance Bitcoinu. Například Ethereum ještě před několika dny kleslo na 3 100 USD, ale od té doby vzrostlo o více než 22 %. V důsledku toho se druhá největší kryptoměna aktuálně pohybuje nad 3 800 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny silné, ale i zde jsou rizikové signály

Podívejte se také na náš discord server

Kryptoměny

Velryby přesunuly více než 4 miliardy dolarů v bitcoinech, zatímco BTC klesá na 48 500 USD

Podle údajů Whale Alert provedli velcí držitelé kryptoměn, tzv. velryby, v posledních několika hodinách šest velkých převodů Bitcoinu, které v průměru nesly 13 500 BTC.

Každý z těchto převodů, podle údajů poskytnutých populární službou pro sledování kryptoměn, provedla burza Binance a prostředky byly přesunuty mezi jejími interními peněženkami. Celková částka převedených BTC činí 81 556 mincí, což se rovná 4 026 607 298,80 USD.

Dne 2. září se vlajkové kryptoměně Bitcoin podařilo prolomit hranici 50 000 USD. Předtím bylo této cenové hranice dosaženo 23. srpna a ještě předtím v polovině května. Tentokrát se však BTC nepodařilo fixovat nad 50 000 USD. [2a]

Solana dosahuje nového historického maxima, když se objevuje prodejní signál

Zdá se, že se Solana blíží vyčerpání. Obchodní indikátor třídy Wall Street ukazuje, že před dalším růstem SOL může dojít ke korekci o jednu až čtyři denní svíce. Sedmá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace si za posledních 24 hodin připsala více než 20 procent a dosáhla nového historického maxima 146,38 USD.

Z technického hlediska se zdá, že nedávný býčí impuls vznikl poté, co Solana na svém 4hodinovém grafu vystoupila ze symetrického trojúhelníku. Výška osy y obrazce se přidala k bodu proražení, což naznačuje růst o 24,70 %. Nyní, když byl cíl splněn, by SOL mohla zamířit zpět. [2b]

Japonská SBI Holdings oznámila plány na spuštění kryptofondu do listopadu

Dalším pozitivním krokem pro japonský krypto průmysl je oznámení finanční skupiny SBI Holdings Inc., která podle zprávy agentury Bloomberg plánuje do konce listopadu spustit v zemi krypto fond.

S odvoláním na Tomoyu Asakuru, prezidenta pobočky SBI Morningstar Japan K.K., agentura Bloomberg uvedla, že fond by se mohl rozrůst na několik set milionů dolarů investovaných do Bitcoinu, Etherea, XRP, Bitcoin Cash, Litecoinu a případně dalších. Fond, který se převážně zaměřuje na investory, kteří rozumí rizikům obchodování s kryptoměnami, může vyžadovat minimální investici ve výši zhruba 9 000 až 27 000 USD. [2c]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Bithumb údajně zakazuje cizince bez mobilního KYC

Jihokorejská kryptoburza Bithumb údajně oznámila zákaz vstupu cizincům, kteří nemají dokončené telefonické ověření Know Your Customer (KYC).

Podle místního zpravodajství Pulse budou nekorejští občané používající krypto burzu Bithumb podléhat povinnému mobilnímu ověření. Ačkoli pravidlo má údajně začít platit od letošního roku, přesné datum nového požadavku KYC zatím nebylo oznámeno. S odvoláním na oznámení společnosti Bithumb o tom informoval deník The Korean Herald:

“Cizinci pobývající v Koreji, kteří nemohou zpracovat identifikaci pomocí mobilního telefonu, nemohou službu využívat.”

[3a]

Shop.com nyní přijímá platby v Bitcoinech po spolupráci s BitPay

Platforma elektronického obchodování Shop.com se sídlem ve Spojených státech je nejnovějším webem, který přijal platby v kryptoměnách.

Společnost, kterou vlastní Market America, oznámila partnerství s poskytovatelem krypto platebních služeb BitPay, které jí umožní přijímat platby v několika kryptoměnách včetně Bitcoinu (BTC).

Nové partnerství umožňuje uživatelům služby Shop.com vybrat při placení možnost BitPay a platit prostřednictvím svých kryptopeněženek. V současné době mají uživatelé možnost platit pomocí Bitcoinu, Bitcoin Cash (BCH), Etherea (ETH), Wrapped Bitcoinů (WBTC), Dogecoinů (DOGE), Litecoinů (LTC) a také pěti stablecoinů v USD. [3b]

CBDC, Regulace

Nigerijský regulátor cenných papírů zřizuje fintech oddělení pro studium kryptoměn

V roce 2021 se finanční instituce působící v Nigérii staly pákou vládního zásahu proti kryptoměnám, počínaje únorovým notoricky známým zákazem centrální banky pro věřitele poskytující služby kryptoburzám v zemi. Vzhledem k tomu, že velká část nigerijského trhu s kryptoměnami je z nutnosti peer-to-peer, nigerijská Komise pro cenné papíry (SEC) nyní usiluje o zavedení regulací, které by mohly toto odvětví regulovat a nabídnout investorům lepší ochranu.

Podle zprávy z 2. září SEC zřídila specializované fintech oddělení, jehož úkolem je studovat investice a produkty v oblasti krypto a blockchainu – poznatky by pak mohla zúročit v budoucím krypto regulačním rámci. Generální ředitel Lamido Yuguda tento týden agentuře Reuters řekl, že agentura “se na tento trh pozorně dívá, aby zjistila, jak může přinést regulace, které pomohou investorům ochránit jejich investice do blockchainu”. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img