[Odpolední zprávy] • Krypto podvod měl v době představení iPhonu 14 tisíc diváků • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že posledních několik dní se pro primární kryptoměnu nevyvíjelo zrovna nejlépe, zvláště když koncem minulého týdne ztratila kýžených 20 000 USD. Většinu víkendu strávila zaseknutá pod touto úrovní, kromě několika krátkých pokusů o její znovuzískání. Avšak marně a poslední takový neúspěšný příklad přišel v úterý, kdy BTC vypumpoval na 20 300 USD.

Do hry se však okamžitě zapojili medvědi a zastavili bitcoin v rozletu. Nejenže ho stlačili pod 20 000 USD, ale navíc ho vyhnali směrem na jih ještě o dalších 1 500 USD. V důsledku toho se kryptoměna propadla na šestitýdenní minimum 18 500 USD. V tomto okamžiku zareagovala dobře a během několika hodin přidala asi 1 000 USD. Od té doby ovšem ztratila několik set dolarů a nyní se nachází těsně nad 19 000 USD.

Altcoiny včera utrpěly stejně jako BTC, ale většina z nich nyní vedoucí kryptoaktivum předběhla. Ethereum bylo v poslední době poměrně volatilní, možná poháněné očekáváním nadcházejícího The Merge. Po zavedení aktualizace Bellatrix na začátku tohoto týdne ETH vylétlo nad 1 650 USD a o den později se propadlo pod 1 500 USD. Od této chvíle 6% denní nárůst posunul druhou největší kryptoměnu opět nad 1 600 USD. [1]

Technická analýza: Altcoiny bojují nad klíčovou strukturou

Kryptoměny, metaverse, NFT

Společnost Sony Music podává přihlášku ochranné známky na hudbu ověřenou NFT

Americký hudební gigant Sony Music Entertainment naznačil záměry využívat nezaměnitelné tokeny (NFT) poté, co podal přihlášku ochranné známky vztahující se na hudbu a umělce pod logem Columbia Records.

Podle přihlášky ochranné známky podané 30. srpna u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO), kterou 6. září sdílel právník Mike Kondoudis, se přihláška vztahuje na “audio a video nahrávky s živými hudebními vystoupeními ověřenými pomocí NFT”.

Přihláška se rovněž vztahuje na marketingové služby, propagaci, distribuci, marketing, reklamu a online zábavu, včetně podcastů a audiovizuálních záznamů. Nová přihláška ochranné známky přichází v návaznosti na několik dalších projektů NFT podporovaných společností Sony Music. [2a]

Jižní Korea se začíná vážně zabývat kryptografickými cennými papíry

Jižní Korea dává najevo svůj postoj ke světu kryptoměn. Od 6. září odhalil nejvyšší finanční regulátor země plány na spuštění samostatného trhu s digitálními cennými papíry. Půjde o subjekt oddělený od korejského kompozitního indexu cen akcií (KOSPI).

Jižní Korea tento krok činí s cílem institucionalizovat a podpořit kryptoměny v zemi. Předpokládaný trh s digitálními cennými papíry by navíc přijímal tokeny, které využívají blockchain k reprezentaci vlastnických práv nebo hodnoty aktiv. Tyto tokeny však musí být registrovány jako elektronické cenné papíry. [2b]

Krypto podvod měl v době představení iPhonu 14 tisíce diváků

Podvody s kryptoměnami jsou bohužel nekonečnou součástí tohoto odvětví, v němž se špatní aktéři snaží nabídnout něco příliš dobrého na to, aby to byla pravda. Poslední příklad přišel před několika hodinami, kdy společnost Apple pořádala živou akci v souvislosti s novými iPhony, sluchátky AirPods a hodinkami Apple Watch.

Když téměř padesátiletý technologický gigant oznámí novou generaci své produktové řady, všechny oči jsou obvykle upřeny na společnost. Tak tomu bylo i včera, kdy Tim Cook a spol. představili nové iPhony 14, AirPods a hodinky Apple Watch.

Připraveni však byli i zlí herci. Možná očekávali, že se lidé budou obracet na sledování videí souvisejících s Applem na YouTube, a podvodníci přetvořili starý rozhovor s generálním ředitelem společnosti tak, aby propagoval podvodnou kryptografickou webovou stránku.

Zlí herci však na stream přidali loga BTC a ETH a přesměrovali diváky na pochybnou URL adresu, která neměla s Applem nic společného. The Verge uvedl, že YouTube video po chvíli odstranil. I když to zní jako do očí bijící podvod (protože to tak je), v mnoha případech se ukázalo, že jsou ziskové. [2c]

Banky, burzy, firmy

Zdá se, že vývojáři Aave získají 16,3 milionu dolarů prostřednictvím zpětného financování

Organizace DAO, která stojí za decentralizovanou finanční (DeFi) platformou Aave, přijala návrh odměnit členy ze společností Aave zpětným financováním ve výši 16,28 milionu dolarů za jejich roli při vývoji protokolu Aave V3.

Hlasování o návrhu začalo 6. září a v době psaní tohoto článku již pro financování hlasovalo 667 000 lidí, což je více než dvojnásobek požadovaných 320 000 hlasů. Hlasování má skončit 8. září.

Podle původního návrhu, který byl poprvé předložen 10. srpna, Aave Request for Comment (ARC) usiloval o “zpětné financování” práce na vývoji protokolu V3.

Částka 16,28 milionu dolarů se skládá z 15 milionů dolarů za práci vykonanou vývojáři v průběhu více než jednoho roku a 1,28 milionu dolarů za náklady zaplacené auditorům třetích stran. Peníze dostanou členové firmy Aave Companies, která stojí za populárním protokolem DeFi. [3a]

CBDC, regulace

Představitelé Fedu vyzývají v souvislosti s obavami o finanční stabilitu k regulaci stablecoinů

Dva představitelé amerického Federálního rezervního systému vyzvali k nové regulaci speciálně pro stablecoiny a zopakovali, že tato nová třída aktiv s sebou nese podobná rizika jako tradiční finance.

Michael Barr, místopředseda Fedu pro dohled, ve středu na akci Brookings Institution ve Washingtonu řekl, že stablecoiny, stejně jako jiné neregulované soukromé peníze, mohou představovat riziko pro finanční stabilitu.

Mezitím místopředsedkyně Fedu Lael Brainard ve středu ve svém projevu na konferenci pořádané The Clearing House a Bank Policy Institute uvedla, že kryptofinanční systém “má všechna stejná rizika, která velmi dobře známe z tradičních financí”, uvedl CoinDesk. [4a]

Regulační úřad v novém podání tvrdí, že společnost Celsius připomínala Ponziho schéma

Finanční regulátor ve Vermontu prohlásil, že zkrachovalá společnost Celsius Network LLC se občas podobala Ponziho schématu, a tvrdí, že krypto půjčovna používala nové prostředky investorů k vyplacení předchozích investorů, stejně jako uváděla investory v omyl ohledně svého finančního zdraví a posilovala své rozvahy pomocí svého tokenu CEL.

Tato tvrzení uvedl vermontský úřad pro finanční regulaci ve středečním podání na podporu návrhu úřadu správce USA na jmenování nezávislého vyšetřovatele kvůli údajným obavám ohledně finanční transparentnosti společnosti Celsius v probíhajícím konkurzním řízení.

Podle podání nebyla společnost Celsius schopna splácet závazky investorům již od července 2021, kdy utrpěla značné ztráty, které se následně snažila pokrýt. Regulační orgány rovněž tvrdí, že společnost mohla manipulovat s cenou tokenu CEL a zvyšovat jeho držbu, aby zvýšila svou bilanci. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img