[Odpolední zprávy] • Kraken vykopává o zalistování Shiba Inu • a další články

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se před několika dny propadl pod 60 000 USD, ale na začátku tohoto týdne tuto vytouženou hranici rychle získal zpět. Dostal se nad 62 000 USD, než se opět vrátil k 60 500 USD a včera se uklidnil kolem 61 000 USD.

Zde však opět přišli ke slovu býci. Během několika hodin vyhnali kryptoměnu na 63 000 USD. Kromě toho BTC během dne dále stoupal a dotkl se maxima 64 400 USD, což znamená, že se přiblížil na pouhá 4 % od ATH na úrovni 67 000 USD. Nicméně Bitcoinu se nepodařilo pokračovat v růstu a od té doby se vrátil zpět o zhruba 1 000 USD.

Druhá největší kryptoměna zaznamenala další nové historické maximum. Tentokrát Ethereum překonalo hranici 4 600 USD, což je jeho nejnovější rekord. Přestože se ETH vrátil jen těsně pod tuto úroveň, je stále o 5 % výše než včera. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dnes je velký den?

Kryptoměny

Starosta Miami Francis Suarez bude brát příští výplatu výhradně v BTC

Francis Suarez, starosta Miami, který je také silným zastáncem Bitcoinu, oznámil, že svou příští výplatu bude brát výhradně v bitcoinech. Starosta Suarez tuto zprávu zveřejnil 2. listopadu na Twitteru, což byla odpověď na dotaz spoluzakladatele společnosti Morgan Creek Anthonyho Pompliana, který politik ze Spojených států by jako první přijal svůj plat v bitcoinech.

Tato zpráva byla dobře přijata krypto komunitou, která se vždy těší na takový vývoj od těch, kteří jsou v politickém systému. Pompliano také reagoval na tweet a požádal CIO/ředitele pro inovace a technologie města Miami Mikea Sarastiho, aby pomohl tento proces nastavit. Ten byl nadšený a uvedl, že již inicioval registrační odkaz. [2a]

Coinbase zalistovává velké kryptoaktivum postavené na Ethereu

Altcoin s velkou kapitalizací postavený na síti Ethereum roste poté, co získal podporu přední americké krypto burzy Coinbase. Oznámení, že coin Crypto.com Coin (CRO) bude zalistován na Coinbase Pro přispělo k růstu o 17,1 %.

Mince má pohánět mobilní peněženku a platební aplikaci Crypto.com a v konečném důsledku pohánět ekosystém, který propojuje spotřebitele a obchodníky po celém světě.

CRO má v současné době podle CoinGecko hodnotu 0,25 USD. V roce 2021 byla mince svědkem divoké jízdy, když rok začala na 0,05 USD a v únoru dosáhla historického maxima 0,27 USD, než se v červnu vrátila na minimum 0,09 USD. CRO je 36. největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Původně byla spuštěna na platformě Ethereum a nyní je nativní měnou blockchainu Crypto.com. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kraken vykopává o zalistování Shiba Inu

Kryptoburza Kraken uvedla, že v budoucnu zváží uvedení kryptoměny Shiba Inu na burzu, a tvrdí, že je na ní třeba ještě zapracovat. Brian Hoffman, vedoucí produktového oddělení společnosti Kraken, oznámil, že burza se sídlem v San Franciscu uvede token na burzu v úterý, pokud se členům komunity podaří shromáždit 2 000 lajků.

Armáda Shiba Inu rozbila cíl během několika minut, ale kótování se včera k nelibosti některých fanoušků SHIB neuskutečnilo. Společnost Kraken tvrdí, že jednu z největších kryptokomunit vyslyšela “hlasitě a jasně”. [3a]

Nejstarší thajská banka získává 51% podíl v kryptoburze Bitkub

První thajská komerční banka, Siam Commercial Bank, získala 51% podíl v thajské burze Bitkub, jak vyplývá z oznámení zveřejněného 2. listopadu. Burza uvedla, že transakce poslouží dlouhodobému růstu platformy a “položí základy pro finanční podnikání budoucího světa”. Banka koupila podíl za zhruba 537 milionů dolarů.

Očekává se, že transakce bude uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2022, ale oznámení naznačuje, že všechny části jsou připraveny. Bylo by to poprvé, co by komerční banka v Thajsku vlastnila podíl v kryptografické burze. Transakce bude podléhat schválení ze strany finančních regulátorů. [3b]

CBDC, Regulace

SEC prodlužuje lhůtu pro rozhodnutí o fondu Valkyrie Bitcoin i přes nedávné schválení ETF

Po přívalu aktivit a schvalování koncem minulého měsíce se americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vrátila ke svým průtahům s dalšími prodlouženími lhůt pro bitcoinové fondy.

V oznámení o určení podaném 1. listopadu SEC opět uvedla, že potřebuje více času na rozhodnutí o schválení či zamítnutí fondu Valkyrie Bitcoin Fund.

Nový termín byl posunut z 8. listopadu na 7. ledna 2022. Je to již potřetí, co bylo rozhodnutí odloženo po odkladech v červnu a srpnu. V oznámení se uvádí:

“Komise prodlužuje lhůtu pro schválení nebo neschválení navrhované změny pravidel o dalších 60 dní.”

[4a]

Závod o regulaci stablecoinů

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena naléhá na Kongres, aby přijal legislativu o stablecoinech, jak vyplývá z očekávané zprávy zveřejněné tento týden. Zpráva představuje první odvážný krok k regulaci tohoto sektoru poté, co v posledních měsících přišly s návrhy Komise pro cenné papíry a ministerstvo financí.

Zpráva, kterou vydala prezidentská pracovní skupina pro finanční trhy, Federální společnost pro pojištění vkladů a Úřad kontrolora měny, navrhuje, aby se na emitenty stablecoinů vztahoval podobný regulační rámec, jakým se řídí bankovní sektor. Doporučuje také, aby poskytovatelé úschovných peněženek, kteří nabízejí služby úschovy stablecoinů, fungovali pod federálním dohledem.

Zpráva v poznámce pod čarou naznačuje, že při dohledu nad obchodováním s kryptoměnami, půjčováním a výpůjčkami by měly hrát roli Komise pro cenné papíry a burzy, Komise pro obchodování s komoditními futures a další agentury. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img