[Odpolední zprávy] • Komise pro cenné papíry a burzy nemá žádnou pravomoc nad kryptoměnami • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V posledních třech dnech hodnota Bitcoinu postupně klesala a ztrácela jednu podporu za druhou. To vyvrcholilo včera, kdy aktivum kleslo na týdenní minimum 37 500 USD. V tomto okamžiku však býci nastoupili a obrátili trajektorii. V následujících hodinách začal Bitcoin vůči dolaru růst a přidal zhruba 2 500 USD na hodnotě. V důsledku toho se dostal na úroveň přibližně 40 000 USD. Přesto byl tento test neúspěšný a BTC se opět propadl. V současné době se kryptoměna obchoduje těsně pod 39 000 USD.

ETH, které dneska vítá London Hard fork, se odrazilo od minima a vystřelilo na necelých 2 800 USD. To se stalo jeho nejvyšší cenovou hranicí za téměř dva měsíce. [1]

Technická analýza: DOGE/USD – Dogecoin doběhal?

Kryptoměny

Peněženka FTX přidává podporu tokenů BUSD a BNB na Binance Smart Chain

Významná kryptoburza FTX v rámci svých peněženkových služeb zahájila podporu tokenů BEP-20 na Binance Smart Chain, což se zdá být pokračující snahou o proniknutí na trh. Ačkoli nebylo učiněno žádné oficiální oznámení, generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried vývoj potvrdil slovy:

“Ftx.com/peněženka nyní podporuje BSC pro BUSD a BNB! (Výběry jsou již v provozu – *myslím*, že vklady také, jinak budou velmi brzy.)”

Na základě dostupných informací peněženky FTX nyní aktivně podporují výběry pro Binance USD (BUSD) a Binance Coin (BNB), které jsou nativně součástí řetězce Binance. Společnost brzy umožní uživatelům provádět vklady prostřednictvím tokenů BSC BEP-20. Tyto služby však zatím nejsou dostupné pro platformu FTX zaměřenou na Spojené státy, FTX US a další zakázané jurisdikce. [2a]

Velryby přesunuly 1,6 miliardy dolarů v BTC a ETH

Kryptoobchodníci sledují sérii masivních převodů BTC a ETH. Podle trackeru Whale Alert několik velryb během 12 hodin přesunulo více než 1,6 miliardy dolarů v BTC a 570 milionů dolarů v ETH.

Největší převod BTC znamenal poslání 10 000 BTC z několika adres spojených s firmou Xapo poskytující úschovné služby na kryptoburzu Binance. Tento převod měl přibližně hodnotu ohromujících 394 325 100 USD.

Další čtyři velryby přesouvaly BTC mezi neznámými peněženkami, přičemž v každé transakci převedly zhruba stejné množství kryptoměn. Největší z těchto převodů přesunul 7 835 BTC a nejmenší pak 7 819 BTC. Ostatní poslali 7 831 a 7 833 BTC. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase získává Zabo, agregátor krypto dat

Provozovatel kryptoburzy Coinbase se dohodl na akvizici společnosti Zabo, agregátoru krypto dat, který umožňuje fintechům a firmám poskytujícím finanční služby propojit se s kryptoburzami, peněženkami a protokoly.

Společnost Zabo tuto zprávu oznámila ve středu s tím, že se připojuje ke společnosti Coinbase, aby podpořila její poslání přinášet krypto mainstream. Společnost Zabo nezveřejnila finanční podmínky dohody, ale spoluzakladatel Alex Treece řekl serveru The Block, že se jedná o akvizici, nikoliv o převzetí, což znamená, že Coinbase kupuje společnost Zabo kvůli její nabídce, nikoliv pouze kvůli jejím zaměstnancům. [3a]

Digitální směnná aktiva DBS Bank vzrostla ve 2. čtvrtletí o 60 %

Šéf singapurské banky DBS Bank, největšího věřitele v jihovýchodní Asii, uvedl, že digitální burza banky uskutečnila ve druhém čtvrtletí roku 2021 obchody v hodnotě až 180 milionů singapurských dolarů (133 milionů USD) a že měla v úschově digitální aktiva v hodnotě asi 130 až 140 milionů USD. Banka byla jedním z prvních tradičních věřitelů v regionu, kteří spustili vlastní digitální burzu.

“Jsem docela spokojen, jde to docela dobře,”

řekl generální ředitel DBS Piyush Gupta v odpovědi na otázku týkající se digitální burzy DBS během briefingu k finančním výsledkům banky za druhé čtvrtletí 2021 pro analytiky. Gupta uvedl, že jeho cílem je zvýšit v letošním roce investorskou základnu digitální burzy na přibližně 1 000 zákazníků ze současných “necelých 400”. [3b]

CBDC, Regulace

Komise pro cenné papíry a burzy nemá žádnou pravomoc nad kryptoměnami, tvrdí komisař CFTC

Na pozadí rozšiřování rozsahu dohledu nad odvětvím kryptoměn ze strany Komise Spojených států pro cenné papíry a burzy komisař Komise pro obchodování s komoditními futures tvrdí, že regulace kryptoměn nespadá do pravomoci SEC.

Komisař CFTC Brian Quintenz ve středu na Twitteru prohlásil, že kryptoměny, jako je Bitcoin (BTC), by měla regulovat spíše CFTC než SEC. Quintenz zdůraznil, že kryptoměny jsou komodity, a spadají tedy pod jurisdikci CFTC, na rozdíl od cenných papírů, které jsou regulovány SEC.

[4a]

Melanion Capital uvádí na trh první regulovaný ETF na BTC v Evropě

Francouzská společnost spravující aktiva se podle Financial Times připravuje na spuštění obchodního fondu regulovaného EU, který bude sledovat cenu Bitcoinu. Melanion ETF bude jedním z prvních produktů na evropském trhu, který investorům umožní pracovat s vysoce volatilními aktivy prostřednictvím investičních fondů.

Nový ETF bude sledovat až 30 akcií z odvětví těžby kryptoměn a blockchainu, které je podle Melanionu až z 90 % korelováno s cenou Bitcoinu.

Spuštění těchto investičních produktů s největší pravděpodobností znamená postupné přijímání digitálních aktiv, která byla dříve finančními regulátory a institucionálními investory nevítána.

Winston Penhall, právník zabývající se fondy v londýnské advokátní kanceláři Keystone Law, se vyjádřil k tomu, že nově uvolněný ETF je prvním investičním produktem souvisejícím s kryptoměnami v Evropě, který bude fungovat podle směrnice o kolektivním investování do převoditelných cenných papírů (UCITS). [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img