[Odpolední zprávy] • Kolik bitcoinových maximalistů je třeba k zašroubování žárovky • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po propadu v polovině týdne, kdy se Bitcoin poprvé od ledna propadl pod 30 000 USD, se výkonnost tohoto aktiva uklidnila. Většinu ztrát dohnalo a následující den se dokonce vyšplhalo těsně nad 35 000 USD, ale výše již nepokračovalo.

Medvědi Bitcoin zahnali dolů k hodnotám kolem 32 000 USD, ale trajektorie se v následujících hodinách rychle obrátila. BTC začal opět stoupat a přidal více než 3 000 USD. V důsledku toho zaznamenal čtyřdenní maximum na úrovni přibližně 35 500 USD.

Většina altcoinů v měřítku 24 hodin stagnovala. Ethereum se sice zotavilo z nejprudší fáze krachu, ale stále se mu nedaří překonat hranici 2 000 USD. V důsledku toho se ETH již druhý den po sobě obchoduje těsně nad 1 900 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – balancujeme nad propastí?

Kryptoměny

Elon Musk opět dráždí maximalisty

Elon Musk se opět s humorem pustil do maximalistů, když se zeptal, kolik jich je potřeba na výměnu žárovky. Vlna komentářů nezklamala a objevila se jména jako Michael Saylor, Dan Held, Raoul Pal a další.

Na Twitteru zopakoval oblíbenou otázku – “Kolik bitcoinových maximalistů je potřeba k zašroubování žárovky?”. Později byla jeho vlastní odpověď také docela ironická.

Někteří populární BTC maximalisté a další komentátoři kryptoměn rychle nabídli svůj názor na věc. Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, byl mezi prvními, kdo také zachytil ironii: “Když nám dáte 10 minut, možná se domluvíme na odpovědi.” [2a]

Rapper The Game čelí spolu s výkonnými pracovníky v případu ICO rozsudku ve výši 12 milionů dolarů

Rapper z LA, The Game, známý také jako Jayceon Taylor, čelí rozsudku ve výši 12 milionů dolarů za svou roli ve společnosti Paragon Coin Inc, krypto firmě, která se údajně před čtyřmi lety zapojila do neregistrované primární nabídky mincí (ICO).

Taylor v roce 2017 veřejně podpořil ICO společnosti Paragon Coin na sociálních sítích. Společnost Paragon propagovala své tokeny PRG jako měnu pro konopný průmysl a mezi 15. dubnem 2017 a 15. říjnem 2017 získala od veřejnosti 70 milionů dolarů.

Žalobci poprvé podali stížnost proti této nabídce v roce 2018, nicméně Tyler byl zpočátku zproštěn obvinění, protože v původní stížnosti žalobců nebylo jasně uvedeno, že firma rappera zaměstnávala. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Gemini nakupuje uhlíkové kompenzace a zavazuje se k uhlíkové neutralitě

Kryptoburza Gemini, kterou vlastní dvojčata a bývalí účastníci soudních sporů na Facebooku Tyler a Cameron Winklevossovi, podle zprávy agentury Bloomberg nakoupila uhlíkové kredity v hodnotě 4 milionů dolarů, aby kompenzovala dopad svých BTC na životní prostředí.

Kredity – odpovídající 341 000 metrickým tunám uhlíku – byly zakoupeny od Climate Vault, projektu Chicagské univerzity, který nakupuje povolenky na emise uhlíku z registrovaných systémů cap-and-trade.

V rozhovoru pro agenturu Bloomberg generální ředitel Cameron Winklevoss uvedl, že společnost Gemini plánuje kompenzovat celou svou uhlíkovou stopu, dokud nebude síť Bitcoin těžit pomocí 100 % obnovitelné energie. [3a]

Společnost Athena potvrdila plány přivést do Salvadoru 1500 bankomatů na BTC

Americká společnost Athena hodlá do nové krypto ekonomiky Salvadoru dodat 1500 BTC bankomatů, potvrdil zástupce společnosti.

Zavádění bankomatů začne v malém měřítku, kdy se vyzkouší několik desítek bankomatů, aby se zavedl obchodní model. Firma se sídlem v Chicagu plánuje investovat více než 1 milion USD do instalace krypto bankomatů, přičemž se zaměří na regiony, kde obyvatelé přijímají peněžní převody ze zahraničí.

Spolu s instalací nových bankomatů také najme zaměstnance a otevře kancelář, která bude v Salvadoru provádět operace. [3b]

CBDC, Regulace

Palestina chce spustit digitální měnu centrální banky

Po nedávných testech digitálního šekelu v Izraeli se podle zprávy agentury Bloomberg Palestinská měnová správa chystá zavést vlastní digitální měnu centrální banky. Palestina, vázána dohodami s Izraelem z 90. let minulého století, nemá vlastní měnu. Místo toho slouží izraelský šekel jako faktická měna spolu s jordánským dinárem a americkým dolarem.

Guvernér Palestinského měnového úřadu sdělil televizi Bloomberg, že probíhají dvě studie proveditelnosti myšlenky palestinského CBDC s cílem používat budoucí digitální měnu “pro platební systémy v naší zemi a snad i s Izraelem a dalšími zeměmi”.

Palestinské banky mají zakázáno provádět velké přeshraniční převody hotovosti – včetně převodů do Izraele – a často jsou nuceny si na pokrytí převodů půjčovat peníze. Doufá se, že palestinský CBDC by mohl tento problém vyřešit. [4a]

Plány na IPO společnosti Robinhood se odsouvají kvůli reviznímu procesu SEC

Společnost Robinhood odsouvá své plány na vstup na burzu. Původně plánovala IPO v červnu. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně prověřuje její podnikání v oblasti kryptoměn.

Podle zprávy agentury Bloomberg má obchodní platforma Robinhood problémy se zahájením své primární veřejné nabídky (IPO). Společnost chtěla IPO zahájit v červnu, ale podle zdrojů, které s publikací hovořily, brání pokroku jednání s americkou Komisí pro cenné papíry.

SEC přezkoumává prospekt společnosti pro IPO a obavy údajně souvisejí s podnikáním v oblasti kryptoměn. To není překvapivé vzhledem k tomu, jak intenzivně nyní americká vláda trh s kryptoměnami přezkoumává. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img