[Odpolední zprávy] • JPMorgan vydává medvědí varování ohledně Etherea • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní se zdálo být pro Bitcoin poměrně netypických, protože aktivum zůstávalo relativně klidné kolem hranice 47 000 USD. Několik výjimek se objevilo a rychle zmizelo, když medvědi každý pokus o růst poměrně rychle zastavili.

Vše se však změnilo v uplynulých 24 hodinách. Když BTC opět stál kolem 47 000 USD, začal rychle ztrácet na hodnotě. Během několika hodin se propadl o více než 5 000 USD a klesl na intradenní dno 42 500 USD.

Tento 11% denní pokles znamenal, že BTC dosáhl své nejnižší cenové hranice od 30. září, a to pod 43 000 USD. Od této chvíle přidal několik set dolarů, ale stále se nachází pod touto konkrétní hranicí.

Jak už to tak bývá, když BTC razantně zamíří na jih, činily se podobně i altcoiny. Ethereum si několik dní pohrávalo s cenou 3 800 USD, než korekce na celém trhu srazila druhou největší kryptoměnu na její současnou cenovou hranici pod 3 400 USD, což znamená 12% denní pokles. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dočkali jsme se většího pohybu

Kryptoměny

Monero (XMR) je kótováno na decentralizované kryptoburze Crypton

Burza Crypton oznámila uvedení privátní kryptoměny Monero na svou obchodní platformu, která je dostupná všem bez požadavků na KYC. Do platformy byl přidán nový obchodní pár XMR/USDT. Monero bude první mincí třetí strany přidanou na burzu, za kterou stojí ekosystém Utopia P2P.

Crypton je součástí peer-to-peer sítě Utopia fungující na anonymním blockchainovém ekosystému postaveném čistě na p2p architektuře bez centralizovaného ukládání dat. Síť byla navržena s ohledem na soukromí svých uživatelů. Utopia poskytuje bezpečné zasílání zpráv, procházení a výměnu mezi uživateli a umožňuje také bezpečné sdílení souborů pomocí vestavěných nástrojů.

Komunita Monero nyní může nakupovat, prodávat a bezpečně směňovat kryptoměnu bez jakýchkoli limitů nebo omezení. Jak uvádí tisková zpráva burzy, Crypton provádí každou transakci beze stop a umožňuje obchodování s minimem údajů poskytnutých každým uživatelem. [2a]

JPMorgan vydává medvědí varování ohledně Etherea

Analytik JPMorgan Chase Nikolaos Panigirtzoglou ve své nedávné výzkumné zprávě předpověděl, že Ethereum bude nadále ztrácet svou dominanci v sektoru decentralizovaných financí.

Za účelem zvýšení škálovatelnosti sítě dojde k jejímu rozdělení na nezávislé shardy. Sharding je bezpochyby jednou z hlavních funkcí napjatě očekávaného upgradu Etherea 2.0.

Jelikož se však očekává, že fáze shard chain odstartuje až v roce 2023, Panigirtzoglou se domnívá, že do té doby bude „příliš pozdě“ na to, aby současný lídr dohnal zbytek trhu.

Podíl Etherea na trhu decentralizovaných financí se v posledním roce neustále zmenšuje. Podle údajů poskytnutých společností DefiLlama dosahovala dominance Etherea v lednu loňského roku více než 97 %, ale jeho podíl na celkové hodnotě uzamčené v protokolech DeFi se nyní smrskl na pouhých 63 % v důsledku rychlého růstu konkurentů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance zavádí „spravedlivý způsob“ nákupu NFT

Vzhledem k nárůstu poptávky je stále obtížnější nakupovat nezaměnitelné tokeny (NFT) při jejich prvním spuštění. Kvůli omezené nabídce a vysoké poptávce se některé dropy NFT vyprodaly již po několika vteřinách od vydání.

Díky tomu uživatelé, kteří mají zájem o koupi nově vydaných kolekcí, nemají jinou možnost než čekat, až se původní majitelé rozhodnou NFT obrátit za účelem dosažení určitého zisku, což má za následek, že musí zaplatit více nebo nemohou získat vůbec žádný.

Z tohoto důvodu společnost Binance zavedla mechanismus předplatného, díky němuž mají všichni stejnou možnost nakupovat nově vydané NFT na jejím tržišti. Nový mechanismus předplatného tržiště NFT umožňuje uživatelům mít větší šanci, že si budou moci NFT koupit, a to díky omezení povoleného množství nákupu NFT na osobu a podle náhodného procesu výběru kupujícího. [3a]

Kryptobanka Sygnum má nyní hodnotu 800 milionů dolarů

Sygnum, regulovaná kryptobanka a správce aktiv, získala v kole financování série B 90 milionů dolarů. Hodnota firmy je nyní 800 milionů dolarů.

Společnost Sun Hung Kai & Co. kótovaná na burze v Hongkongu, která poskytuje finanční služby, vedla financování Sygnum v rámci série B. Dalšími investory v tomto kole byly společnosti Animoca Brands, SBI Holdings, digitální investiční divize SCB 10X společnosti Siam Commercial Bank a kanadská investiční společnost Meta Investments.

Stejně jako u všech předchozích kol získávání finančních prostředků se na kole série B podíleli také zaměstnanci společnosti Sygnum. Tito zaměstnanci, spoluzakladatelé, členové představenstva a manažerský tým nadále drží většinový podíl ve společnosti, uvedla společnost Sygnum. [3b]

CBDC, Regulace

Thajsko uvalilo na kryptoobchodníky daň z kapitálových výnosů

Thajsko stále více zintenzivňuje svůj regulační postoj ke kryptoměnám a nejnovějším krokem je daň z kapitálových výnosů uvalená na kryptoobchodníky v království.

Zisky z obchodování s kryptoměnami budou nyní podle thajského ministerstva financí podléhat 15% dani z kapitálových výnosů.

Podle zprávy z 6. ledna v deníku Bangkok Post ministerstvo doporučilo osobám obchodujícím s kryptoměnami, aby při podávání daňových přiznání v letošním roce přesně uváděly své příjmy. Neupřesnilo, zda se to bude vztahovat i na nerealizované zisky. [4a]

Salvador připravuje regulační rámec pro vydávání kontroverzních BTC dluhopisů

Bitcoinové dluhopisy brzy získají potřebný právní základ. V nedávném televizním rozhovoru Alejandro Zelaya, salvadorský ministr financí, uvedl, že potřebné zákony brzy pošlou do Kongresu. Salvador prý zpočátku vydá dluhopisy v hodnotě 1 miliardy dolarů, které budou mít desetiletou splatnost a ponesou kupón ve výši 6,5 %. Bitcoin, který je kryje, bude uzamčen na pět let.

Součástí projektu, který prezident Bukele oznámil na konferenci Labitconf 2021, jsou plány na vybudování Bitcoin City. V rámci schématu hodného MicroStrategy utratí Salvador polovinu peněz za výstavbu Bitcoin City a za druhou polovinu nakoupí bitcoiny. Aby tento plán fungoval, nejdříve musí prodat dluhopisy. A aby ty mohly existovat, je zapotřebí regulační rámec. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lhts
Hodnocení článku :
     

Tak to abych si dopredu pripravil prikazy na nakup ETH. 2000 dolaru je krasna cena

Tomáš

2000? Kde ? Jsem něco možná přehlédl 👀

Reklama: