[Odpolední zprávy] • Jeffrey Gundlach vidí pokles bitcoinu na 10 tisíc dolarů • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Víkend a začátek tohoto týdne přinesly nepříznivé cenové pohyby a BTC se ocitl v dumpingu až na a pod 21 000 dolarů, což se stalo jeho nejnižší cenovou pozicí za více než rok a půl.

Včera se aktivum přiblížilo jen na pár centimetrů od prolomení kýžené hranice 20 000 USD, ale od této úrovně se odrazilo. Poté přišlo oznámení Fedu o zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů, které opět ohrozilo pohyb ceny BTC.

Tentokrát však aktivum reagovalo jinak a během několika hodin se vyšplhalo na 23 000 dolarů. Přestože tam bitcoin neuspěl a stáhl se o více než tisícovku, v denním měřítku je stále v zelených číslech.

Altcoiny se v poslední době propadaly stejně tvrdě jako BTC, ale krajina ve 24hodinovém měřítku je nyní celá zelená. ETH byl také blízko prolomení pod kulatý milník 1 000 USD. To se však nestalo a od té doby přidal více než 10 % hodnoty. [1]

Technická analýza: BTC/USD – První vlaštovka?

Kryptoměny

Krypto youtuber zahajuje hromadnou žalobu na Celsius

Někteří uživatelé platformy hlásili nemožnost vybrat finanční prostředky poté, co byli nuceni přejít do “režimu HODL” na dobu neurčitou. Režim HODL slouží k zamezení výběrů do 24 hodin od deaktivace účtu a je to funkce, která slouží především k ochraně prostředků uživatelů v případě narušení bezpečnosti.

Vzhledem k tomu, že společnost Celsius v neděli pozastavila výběry na dobu neurčitou, aniž by informovala o tom, kdy budou obnoveny, někteří uživatelé nyní zvažují kolektivní právní kroky.

Krypto youtuber Ben Armstrong, známější jako BitBoy, hlavní zastánce hromadné žaloby, napsal na Twitteru:

BitBoy se na společnost Celsius obořil poté, co se od svého zástupce dozvěděl, že na jeho účtu je sice dostatek peněz na splacení půjčených prostředků, ale tyto peníze nelze použít. Ke splacení půjčky je třeba vložit další prostředky. [2a]

Jeffrey Gundlach vidí pokles bitcoinu na 10 tisíc dolarů

Americký investor Jeffrey Gundlach nedávno pro CNBC uvedl, že by ho nepřekvapilo, kdyby se bitcoin propadl až na úroveň 10 000 dolarů. Gundlach tvrdí, že bylo zřejmé, že největší kryptoměna klesne na úroveň 20 000 dolarů opravdu rychle poté, co se býkům nepodařilo udržet podporu 30 000 dolarů.

“Trend na kryptoměnách zjevně není pozitivní,”

– řekl Gundlach.

Navzdory výraznému poklesu ceny si zakladatel společnosti DoubleLine Capital nemyslí, že bitcoin je na současné úrovni výhodné koupit. Stejný sentiment nedávno ve středu nasměroval miliardář Sam Zell, který řekl, že bitcoin stále není levný na úrovni 21 000 dolarů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Korejské burzy se dohodly na nouzovém systému pro případ kolapsu ve stylu terry

Přední korejské burzy se dohodly na vytvoření nového nouzového systému, který začne fungovat do 24 hodin, pokud by hrozil další kolaps ve stylu systému terra. V rámci nového systému se burzy sejdou, aby reagovaly na náhlé nepříznivé účinky na trh, jako tomu bylo v květnu v případě terry.

Dohoda byla uzavřena poté, co se pět největších krypto burz v zemi, Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit a Gopax, v pondělí zúčastnilo zasedání v Národním shromáždění, jihokorejském zákonodárném sboru, aby se zabývalo spravedlností trhu, uvádí zpráva místního zpravodajského serveru Daily Sports.

Vedoucí představitelé burz, členové Národního shromáždění a předseda Úřadu pro finanční dohled (FSS) Lee Bok-hyeon diskutovali o aspektech nového kodexu chování, který budou burzy dobrovolně dodržovat v zájmu ochrany investorů. [3a]

Celsius žádá Citigroup o opce po snížení likvidity, tvrdí zpráva

Po nedělním zmrazení uživatelských účtů pověřila společnost Celsius Citigroup, aby jí poradila, jaké další kroky by měla podniknout.

Poskytovatel půjček na kryptoměny si tradiční finanční banku přizval v roli poradce, informoval ve středu The Block. Citigroup sice neposkytne společnosti Celsius přímo žádné finanční prostředky, ale vyloží možné způsoby financování, uvádí zpráva.

Kromě poradenské role Citigroup údajně pomůže společnosti Celsius vyhodnotit nabídky, včetně nabídky konkurenčního věřitele Nexo, který svého konkurenta formálně oslovil s nabídkou na odkoupení některých jeho problémových aktiv, a to v době, kdy Celsius signalizoval problémy s likviditou. [3b]

Kryptopeněženky MetaMask a Phantom opravují zranitelnost rozšíření prohlížeče

Podle středeční zprávy kyberbezpečnostní firmy Halborn trpěly populární kryptopeněženky, včetně MetaMask a Phantom, několik měsíců kritickou zranitelností v softwaru pro rozšíření prohlížeče.

Zranitelnost, která se datuje do září 2021 a nyní je opravena, ohrožovala finanční prostředky uživatelů, protože umožňovala hackerům extrahovat seed fráze pro obnovu peněženek uložené na discích počítačů. Zatím však nebyly hlášeny žádné exploity, které by se zranitelností souvisely.

Výzkumníci společnosti Halborn ve zprávě uvedli, že seed fráze generované poskytovateli peněženek byly v počítačích uživatelů ukládány v prostém textu jako součást funkce “Restore Session”. To znamenalo, že škodliví aktéři mohli získat přístup pomocí malwaru nebo fyzického přístupu. Halborn dodal, že spolupracovali s poskytovateli peněženek, aby své peněženky proti této zranitelnosti opravili. [3c]

CBDC, Regulace

Atlantická rada se zabývá otázkou, jak zajistit kybernetickou bezpečnost CBDC

Americký thinktank Atlantic Council ve středu zveřejnil zprávu o otázkách kybernetické bezpečnosti digitálních měn centrálních bank (CBDC). Autoři poskytují obecnou diskusi o bezpečnosti CBDC, avšak s jasným zaměřením na Spojené státy a specifické problémy.

Zjistili, že bezpečnostní rizika, která CBDC představuje, do značné míry závisí na jeho konstrukci, přičemž výkonnost, bezpečnost a ochrana soukromí jsou v různých konstrukcích různě vyvážené. Zpráva se zabývala šesti možnostmi návrhu, z nichž pouze tři se zvažují nebo jsou reálně nasazeny.

Za hlavní riziko CBDC pro spotřebitele bylo označeno soukromí. V některých návrzích by CBDC mohl uchovávat záznamy o aktivitách a transakcích uživatelů, což by vedlo nejen k riziku krádeže finančních prostředků, ale také ke krádeži osobních údajů uživatelů. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img