[Odpolední zprávy] • Indonésie spustí kryptoburzu na konci 2022 • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

20 000 USD je pro bitcoin důležitá psychologická a technická úroveň. Je to vrchol ikonického býčího trhu z let 2017-2018 a pro kryptoměnu je rozhodující udržet cenu nad ní, aby se zabránilo dalšímu poklesu.

Během uplynulých 24 hodin pokračovala bitva mezi býky a medvědy. V době psaní tohoto článku se kryptoměna propadla o 1,5 % a obchoduje se lehce pod 20 tisíci dolary. Za celý týden se propadla o 7 %.

Volatilita se za posledních 24 hodin také výrazně snížila, na rozdíl od předchozího dne, kdy klesla k minimům na 19 500 USD, aby se krátce poté odrazila zpět nad 20 tisíc dolarů.

Ethereum se za posledních 24 hodin propadlo o zhruba 1,4 % a většina altcoinů vykázala podobné výsledky. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Ticho před bouří, buďte pozorní

Kryptoměny, metaverse, NFT

ETH velryba náhle přesunula přes 102 000 000 dolarů v ETH

Krypto velryba právě převedla 64 000 ETH v hodnotě přes sto milionů dolarů do neznámé peněženky. Podle blockchainové sledovací platformy Whale Alert převedl držitel kryptoměny ETH v hodnotě 102 134 766 dolarů na neznámou adresu, na které se v době psaní článku převedená aktiva stále nacházejí.

Průzkumník sítě ethereum Etherscan odhalil, že odesílající peněženka patří americké pobočce Binance, přední světové kryptoburze. Vysoce bonitní investor provedl následnou transakci na stejnou peněženku jen dvě hodiny po mega převodu, když přesunul 15 ETH v hodnotě 23 988 USD. [2a]

CoinGecko odhaluje, který stát USA má největší zájem o bitcoin a ethereum

Zlatý stát Kalifornie je možná nejzvědavějším americkým státem, pokud jde o bitcoin (BTC) a ethereum (ETH), ukázala nová data společnosti CoinGecko.

Ve zprávě sdílené společností CoinGecko se uživatelé internetu z Kalifornie podíleli na vyhledávání bitcoinu a etherea na webu pro sledování kryptoměn neuvěřitelnými 43 %. A to i přesto, že populace celého státu tvoří pouze 11,9 % obyvatel Spojených států.

Bobby Ong, provozní ředitel a spoluzakladatel společnosti CoinGecko, uvedl, že “není překvapením”, že Kalifornie získala korunu v zájmu o kryptoměny, vzhledem k tomu, že je “významným technologickým centrem”. V Kalifornii se nachází také Silicon Valley – jedno z největších technologických a inovačních center na světě. [2b]

Banky, burzy, firmy

Bybit bude spolupracovat s Circle na nabídce spotových párů USDC

Kryptoburza Bybit se sídlem v Singapuru spolupracuje se společností Circle, emitentem stablecoinu USD Coin (USDC), na nabídce spotových párů USDC.

Společnost Bybit ve čtvrtek uvedla, že svým uživatelům nabídne služby společnosti Circle rozšířením nabídky spotových párů USDC, aby urychlila růst Bybitu “jako brány pro retailové a institucionální produkty vypořádávané USDC”.

Burza na začátku tohoto roku představila USDC opce, aby svým uživatelům přidala další diverzifikaci do jejich obchodního arzenálu. V rámci partnerství bude Bybit vyvíjet a podporovat produkty, které podporují růst USDC, jako je spotové obchodování, trvalé kontrakty a opce. [3a]

OpenSea bude po sloučení podporovat pouze Proof-of-Stake ETH

NFT tržiště OpenSea oznámilo, že po The Merge bude podporovat pouze proof-of-stake verzi ETH. Společnost 1. září na Twitteru uvedla, že se “zavázala podporovat výhradně NFT na modernizovaném řetězci Ethereum PoS”. Zároveň se připravovala na nadcházející přechod na Proof-of-Stake, aby zajistila hladký průběh tohoto procesu.

Několik subjektů v rámci krypto prostoru oznámilo svůj záměr podporovat pouze PoS verzi etherea, včetně společností Circle a Chainlink. První z nich uvedl, že “USDC jako aktivum etherea může existovat pouze jako jediná platná ‘verze'”.

Sloučení etherea se očekává někdy mezi 10. a 20. zářím a je jedním z nejočekávanějších upgradů sítě. Již se dočkala několika úspěšných testovacích sítí a krypto nadšenci doufají, že finální The Merge proběhne bez problémů. [3b]

Indonésie spustí kryptoburzu na konci 2022

Indonésie spustí do konce letošního roku kryptoburzu, uvedl podle médií náměstek ministra obchodu Jerry Sambuaga. Země jihovýchodní Asie dříve oznámila spuštění v roce 2021, ale kvůli složitostem v procesu jej přehodnotila na první čtvrtletí roku 2022.

Ministr uvedl, že zavedení kryptoburzy s sebou nese přípravy, validace subjektů, které by byly zahrnuty, a také minimální kapitálové požadavky. Indonéská agentura pro regulaci obchodování s komoditními futures (Bappebti), která v zemi jihovýchodní Asie reguluje obchodování s kryptoměnami, minulý měsíc přestala vydávat registrační certifikáty pro obchodníky s kryptoaktivy.

Indonésie má pod Bappebti asi 25 licencovaných společností obchodujících s kryptoměnami, včetně problémové krypto burzy Zipmex. [3c]

CBDC, Regulace

Digital Dollar Project spolupracuje s Ripplem na technickém sandboxu CBDC

Americká společnost Digital Dollar Project uvedla, že bude spolupracovat s Ripplem a několika dalšími firmami zabývajícími se digitálními aktivy na spuštění technického sandboxového programu, jehož cílem je další studium digitální měny americké centrální banky (CBDC).

Nezisková iniciativa ve středu oznámila, že program bude zahájen na začátku října a zpočátku se zaměří na přeshraniční platby.

Program projde dvěma fázemi – vzdělávací a pilotní. Výsledky studií pak budou “sdíleny a využity k informování zainteresovaných stran ze soukromého i veřejného sektoru o tom, jak mohou pokročilá technická řešení transformativním způsobem odemknout hodnotu pro podnikání”. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img