[Odpolední zprávy] • Indie: „Není žádný návrh na uznání bitcoinu jako měny“, říká ministr financí • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého pátku, kdy se objevily zprávy o nové variantě viru COVID-19, cena primární kryptoměny trpí. Z denního maxima přesahujícího 59 000 USD se během několika hodin dostala na minimum 53 500 USD, což mělo za následek likvidaci téměř 1 miliardy dolarů v denním měřítku pro obchodníky s pákovým efektem.

O víkendu došlo ke krátkému pokusu o zotavení, při kterém BTC překročil 55 000 USD, ale ten neměl dlouhého trvání, protože medvědi tento pohyb zachytili. Výsledkem byla cena kolem 53 500 USD.

Zde se však situace změnila. Namísto dalšího pohybu na jih začal BTC získávat zpět půdu pod nohama a poskočil o více než 4 000 USD. Následně se dotkl 58 000 dolarů, ale nyní se mírně stáhl na něco málo přes 57 000 USD.

Altcoiny šly též dolů. Ethereum se ponořilo pod 4 000 USD, a přestože se během víkendu pokusilo překonat hranici 4 100 USD, po většinu času se drželo pod ní. Nyní však 7% denní nárůst vyhnal druhou největší kryptoměnu vysoko nad 4 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – záchrana na poslední chvíli? Korekce u konce?

Přehled trhu: Vánoční výprodej k 50 000 pokračoval o víkendu

Kryptoměny

Thajsko se snaží přilákat kryptobohaté v rámci nejnovější turistické kampaně

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) se snaží přilákat bohaté kryptoinvestory v rámci své nejnovější snahy oživit poškozený turistický průmysl v království jihovýchodní Asie. Státní úřad pro cestovní ruch se zaměřuje na „novopečené krypto milionáře“, protože se snaží vdechnout život zdecimovanému turistickému průmyslu.

Jak minulý týden informovala agentura Bloomberg, guvernér TAT Yuthasak Supasorn se spojil s místními krypto společnostmi a burzami, aby byla možnost platit digitálními tokeny za cestování.

Země závislá na cestovním ruchu přišla kvůli pandemii o příjmy ve výši 80 miliard dolarů. Před Covidem se kdysi pyšnila až 40 miliony zahraničních příjezdů ročně. [2a]

Zdá se, že Bitcoin je stále „zlevněný“, velryba získala téměř 1000 BTC

Třetí největší bitcoinová velryba je stále v akumulační horečce, nedávno přidala do své peněženky téměř 1000 BTC, když se cena během pouhých dvou dnů propadla z 59 250 dolarů na 54 000 USD. Stalo se tak poté, co v pátek vypršely opce na BTC a vyvolaly obrovský panický prodej.

Krypto velryby dobře dokazují dlouhodobě osvědčenou investiční strategii – že bohatství se příliš často přesouvá od netrpělivých k trpělivým. Od dubna tak převládá trend akumulace ze strany velryb. Taková akumulace vyvrací mýtus, že se Bitcoin nachází v dlouhodobém propadu, a posiluje představu, že je jen otázkou času, kdy začne krypto opět stoupat.

Podrobný pohled na zmíněnou velrybí peněženku – která nyní drží celkem 114 999 BTC, ukazuje, že se jedná o 11. akumulační nákup v tomto měsíci. Všechny mince byly pořízeny za cenu mezi 54 000 a 67 000 USD a poslední nákup byl možná právě za nejnižší akumulační cenu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Singapurská kryptoburza vstupuje do Indie uprostřed regulační nejistoty

Navzdory nepředvídatelnému postoji Indie ke krypto regulacím vyčlenila singapurská kryptoburza Coinstore 20 milionů dolarů na zřízení tří nových poboček v indických městech Bangalore, Dillí a Bombaj.

Společnost Coinstore oznámila, že v Indii spustí svou webovou a aplikační platformu pro spotové a termínové obchody, čímž indickým investorům otevře novou investiční cestu do kryptoměn. Platforma nařizuje ověření Know Your Customer předtím, než uživatelům umožní nakupovat a prodávat více než 50 kryptoměn. [3a]

Čínská státní média varují před riziky spojenými s metaverse

Čínské společnosti se předhánějí v rozvíjení svých nápadů v oblasti metaverse, ačkoli státní média nedávno varovala před souvisejícími riziky, která by tato nová technologie mohla přinést.

Ve stanovisku, které včera zveřejnil státní deník Economic Daily, se uvádí, že čím více se metaverse rozhoří, tím více by veřejnost měla zůstat v klidu.

Autor napsal, že v budoucnu, až technologie dozraje, se při budování a řízení metaverse objeví sociální, etické a právní problémy, které by s sebou nesly velkou nejistotu. Pro malé a střední investory je to jako „lízat krev na ostří nože“, aby se vrhli do metaverse a investovali do něj, uvedl článek. [3b]

CBDC, Regulace

Kryptoburzy podléhají ve Spojeném království 2% dani prostřednictvím zákona o digitálních službách

Britská daňová správa Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC) uvedla, že kryptoplatformy budou podléhat 2% dani v rámci systému daně z digitálních služeb. Skupiny podporující kryptoměny již lobbují proti tomuto zákonu.

Britský úřad Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), který není ministerstvem a zabývá se výběrem daní, uvedl, že kryptoburzy budou spadat pod novou technologickou daň. Deník The Telegraph 28. listopadu informoval, že kryptoplatformy budou podléhat 2% dani z digitálních služeb, která poprvé vstoupila v platnost v loňském roce.

HMRC také výslovně uvedlo, že kryptoaktivum není finančním nástrojem. V důsledku toho není možné žádat o výjimku, že jsou finančním tržištěm. [4a]

Indie: „Není žádný návrh na uznání bitcoinu jako měny“, říká ministr financí

Dnes začalo zimní zasedání indického parlamentu a podle očekávání jsou na pořadu jednání také kryptoměny. Z 26 návrhů zákonů, které mají být předloženy, je krypto zákon jedním z nich, přičemž obsah téhož nedávno podnítil mnoho FUD.

Nyní ministr financí země prohlásil, že neexistuje žádný návrh na uznání bitcoinu jako měny. Výše uvedená odpověď byla součástí písemné odpovědi dolní komoře parlamentu.

I když se v této souvislosti objeví více jasnosti, některé zprávy tvrdí, že indická administrativa plánuje zpřístupnit kryptoměny jako aktivum. Jiné navíc naznačují, že kryptoměny nebudou přijímány jako zákonné platidlo. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: