[Odpolední zprávy] • Indičtí držitelé kryptoměn čelí 30% dani z airdropu LUNA 2.0 • a další články

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Na začátku června se bitcoin pokusil o pozitivnější obchodní měsíc, když se vyšplhal na několikatýdenní maximum přesahující 32 000 USD. Převážně medvědí nálada na trhu však kryptoměnu zatlačila na jih a ta se po několika hodinách ocitla pod hranicí 30 000 USD.

Kromě několika krátkých pokusů o překonání této kýžené kulaté číselné hranice stál BTC po většinu následujících dní pod ní. Víkend začal podobně, než bitcoin konečně zahájil růst a vyskočil na 30 000 USD, čímž přerušil svou nejdelší negativní sérii 9 po sobě jdoucích týdenních červených svíček.

BTC navíc pokračoval v pumpování a během několika hodin přidal dalších 1 000 USD. K dnešnímu dni se aktivum nachází nad 31 000 USD.

Altcoiny nadále do značné míry kopírují výkon BTC, což znamená, že většina z nich se ve 24hodinovém měřítku zazelenala. Ethereum vzrostlo o více než 6 % a nachází se na úrovni 1 900 USD poté, co před několika dny kleslo na 1 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Nepříznivé týdenní close, přesto trh roste

Kryptoměny

Podle starosty Gold Coast se připravuje platba místních daní v bitcoinech

Starosta australského Gold Coast Tom Tate navrhl, že by obyvatelé města mohli platit obecní poplatky nebo místní daň z nemovitosti v bitcoinech.

„Vysílá to signál, že jsme inovativní a přivádíme mladší generaci,“

– řekl Tate a uznal, že plán je stále ve fázi výzkumu.

Kritici tvrdí, že bitcoin je příliš volatilní, aby mohl být použit pro účely, jako jsou platby daní, ale Tate odmítl obavy a řekl, že „volatilita není tak špatná“. Obyvatelé Salvadoru i Středoafrické republiky mohou platit daně v bitcoinech, kde je tato kryptoměna zákonným platidlem.

Gold Coast je druhé největší město ve východoaustralském státě Queensland a díky svým dlouhým plážím a vynikajícím podmínkám pro surfování je oblíbenou prázdninovou destinací. [2a]

Blockchain SOL překonává 2 miliardy dolarů v historických tržbách NFT

Solana byla označena za potenciálního zabijáka etherea poté, co se stala jedním z mála protokolů, které našly odpověď na trilema blockchainu (bezpečnost, decentralizace a škálovatelnost).

Za něco málo přes dva roky se Solana stala jedním z řetězců, které jsou určeny pro nezaměnitelné tokeny (NFT). Podle výzkumu Be[In]Crypto dosáhla Solana k 5. červnu celkového objemu prodejů ve výši přibližně 2,35 miliardy dolarů.

To je pro projekt povzbuzením poté, co se jeho nativní aktivum SOL v květnu propadlo o více než 14 miliard dolarů tržní kapitalizace. Tento milník řadí solanu na třetí místo za ronin a ethereum. [2b]

Bermudy potvrzují ambice kryptocentra navzdory poklesu trhu

Bermudská vláda pokračuje ve svých ambiciózních plánech stát se centrem kryptoměn i přes masivní pokles trhu v roce 2022. Podle bermudského ministra hospodářství a práce Jasona Haywarda toto malé ostrovní území známé svými nedotčenými plážemi s růžovým pískem a atraktivní daňovou politikou od roku 2017 aktivně rozšiřuje svůj kryptografický sektor.

Ten 3. června poznamenal, že vláda zůstává nezasažena nedávným krachem způsobeným květnovým zhroucením ekosystému Terra, protože trh od roku 2017 přečkal mnoho bouří.

V rozhovoru s listem Wall Street Journal (WSJ) Hayward poukázal na zkušenosti ekonomických a místních regulačních orgánů s jednáním se zahraničními podniky jako na klíčový faktor, který pomůže Bermudám stát se kryptocentrem. [2c]

Banky, burzy, firmy

Towerbank se stala první bankou v Latinské Americe, která se prohlásila za „Crypto Friendly“

Panamská banka Towerbank se připravuje vyjít vstříc potřebám kryptokomunity. Towerbank, panamská finanční instituce z první třicítky s více než 200 zaměstnanci, podniká kroky, aby se stala součástí kryptokomunity a udělala vše pro to, aby vyšla vstříc jejím potřebám.

Na blockchainovém meetupu, který se konal 26. května v Panama City, se účastníci nechali slyšet, že kryptoměnoví nadšenci mají konečně banku, která je připravena vyhovět jejich potřebám, jako je například možnost bez obav posílat/přijímat finanční prostředky na/z kryptoměnových burz, a to takovým způsobem, aby se nemuseli cítit jako zločinci, protože investují do kryptoměn. [3a]

CBDC, Regulace

Indičtí držitelé kryptoměn čelí 30% dani z airdropu LUNA 2.0

Indičtí investoři zaplatí 30% daň z tokenů LUNA 2.0 získaných prostřednictvím airdropu. Daňové zákony této země znamenají, že si také nebudou moci započítat ztráty proti případným ziskům. Přísné zdanění krypto trhu v zemi znamená, že veškeré přijaté prostředky podléhají zdanění, ať už jsou tyto prostředky přijaty dobrovolně, nebo ne.

Nové daňové zákony v Indii vstoupily v platnost 1. dubna a odstartovaly bouřlivou aktivitu investorů, kteří patří mezi nejhorlivější zájemce o kryptoměny na světě. Z hlediska obecného vývoje došlo k určitému pokroku: burza CoinSwitchKuber spustila první index založený na rupiích pro trh s kryptoměnami.

Indie také zvažuje zavedení reverse charge daně pro zahraniční kryptoplatformy. To by mohlo ze země, která již nyní zaznamenává prudký pokles objemů obchodování, stáhnout ještě více obchodů. [4a]

Ugandská centrální banka otočila ohledně krypto firem, které vítají regulační sandbox

Ugandská centrální banka je otevřená myšlence, že by se firmy zabývající se kryptoměnami mohly účastnit jejího regulačního sandboxu, a vyzvala členy Blockchain Association of Uganda (BAU), aby se s centrální bankou podělili o své znalosti.

Dopis banky z 1. června adresovaný předsedovi BAU Kwamemu Rungundovi odkazuje na setkání obou stran, které se uskutečnilo počátkem května. Centrální banka také doporučila skupině, aby si oprášila předpisy o sandboxu, než si udělá čas na další technické diskuse.

V červnu 2021 banka spustila regulační rámec sandboxu, který umožňuje firmám z oblasti finančních technologií (FinTech) testovat „inovativní finanční řešení“ v kontrolovaném prostředí v naději, že podpoří rozšíření elektronických plateb a dalších digitálních finančních služeb v zemi. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: