[Odpolední zprávy] • Indický premiér vyzývá demokratické země ke spolupráci v oblasti kryptoměn • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co Bitcoin zaznamenal své poslední historické maximum na úrovni 69 000 USD, jej medvědi pevně sevřeli. Několik hodin po dosažení vrcholu shodili aktivum o 6 000 USD a zatímco se snažilo zotavit, stáli mu v jeho pokusu v cestě.

Před několika dny se BTC nepodařilo dosáhnout 66 000 USD, když jej medvědi opět razantně tlačili na jih. Tentokrát kryptoměna během několika hodin ztratila více než 7 000 dolarů hodnoty a propadla se na třítýdenní minimum 58 500 USD.

Zpočátku se Bitcoin odrazil a vystoupal až na 61 000 USD, ale trvalo to jen krátce. O několik hodin později se aktivum opět ocitlo pod hranicí 60 000 USD a na této úrovni již zůstalo. V současné době se obchoduje za cenu těsně nad 59 000 USD.

Stejně špatně dopadly i altcoiny. Ethereum se z posledního maxima téměř 4 900 USD propadlo pod 4 200 USD. Drobný nárůst o 1,2 % za posledních 24 hodin však pomohl druhé největší kryptoměně tuto úroveň znovu získat. Přesto ETH během týdne pokleslo o 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – žádná hitparáda, ale support zatím zdrží

Kryptoměny

Jižní Korea přijímá proto-Metaverse

Jihokorejci a stále více významných společností v zemi začalo přijímat a integrovat Metaverse do svého každodenního života novými a nečekanými způsoby. Dva velcí maloobchodní prodejci v zemi nedávno představili nakupujícím prvky Metaverse a umělé inteligence, aby jim zlepšili zážitek z nakupování.

Společnost GS Shop představila 16. listopadu domácí nakupování prostřednictvím Metaverse tím, že ukázala vnitřní fungování potravinářské výrobny. Jeho cílem bylo ujistit zákazníky o kvalitě zařízení a potravin, které jsou na prodej.

GS Shop proměnil skeny výrobních budov ve 3D reprezentaci. Zákazníci, kteří měli zařízení pro rozšířenou realitu (AR), podobná haptickým rukavicím, které Meta předvedla tento týden, si tak mohli prohlédnout zařízení ve virtuálním světě a zjistit, za jakých podmínek se jejich potraviny vyrábějí. [2a]

Indický premiér vyzývá demokratické země ke spolupráci v oblasti kryptoměn

Zdá se, že Indie zaujímá k Bitcoinu (BTC) progresivní postoj. Zejména vzhledem k tomu, že se země snaží dosáhnout jednotného stanoviska ke kategorizaci a legálnosti této nové třídy aktiv.

Na pozadí řady zasedání vlády, porad průmyslu a narůstajících bankovních problémů se premiér země stále hlasitěji vyjadřuje ke kryptoměnám.

V rámci dialogu v Sydney premiér Naréndra Módí vyzval demokratické země ke spolupráci, aby z kryptoměn a technologie blockchain vytěžily co nejvíce. Uvedl také, že by neměly být používány k neetickým účelům. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Coinhako získala předběžné schválení singapurské licence

Singapurská kryptoburza Coinhako obdržela od singapurského měnového úřadu předběžné schválení licence na poskytování služeb digitálních platebních tokenů (DPT) – je tak první místní kryptoburzou, která oznámila, že je blízko udělení tolik žádané licence.

Společnost Coinhako nyní pracuje na podmínkách svého předběžného schválení s cílem splnit požadavky MAS, uvedla společnost v prohlášení pro média.

V Singapuru musí mít kryptoburzy licenci a musí být pod dohledem podle zákona o platebních službách, a to především kvůli riziku praní špinavých peněz a financování terorismu. Žádost o licenci DPT podalo 170 společností a MAS doposud udělila licenci společnosti FOMO Pay, singapurské platební fintech společnosti, DBS Vickers, makléřské pobočce banky DBS, a Independent Reserve, australské kryptoburze. [3a]

Zpráva společnosti Nvidia za 3. čtvrtletí odhaluje prudký pokles prodeje čipů pro těžbu kryptoměn

Podle zprávy společnosti Nvidia za třetí fiskální čtvrtletí klesl prodej CMP společnosti v posledním čtvrtletí postupně o 60 % a ve čtvrtém čtvrtletí se očekává další pokles prodeje této produktové řady.

Ve své čtvrtletní finanční zprávě společnost Nvidia uvedla, že prodeje CMP klesly z 266 milionů USD ve druhém čtvrtletí na 105 milionů USD ve třetím čtvrtletí, které skončilo v říjnu.

Nvidia tvrdí, že za celou dobu existence produktu dosáhla tržeb ve výši 526 milionů dolarů, což jsou zhruba 3 % z celkových tržeb ve výši 19,27 miliardy dolarů za stejné období. Celkové příjmy společnosti byly téměř výhradně tvořeny prodejem her, datových center a profesionálních vizualizačních zařízení. [3b]

CBDC, Regulace

Společnost Fidelity získala regulační povolení ke spuštění prvního institucionálního řešení pro bitcoiny v Kanadě

Kanada má svou první organizaci pro regulaci investičního průmyslu v Kanadě (IIROC), která se zaměřuje na kryptoměny, protože místní dozorčí orgány schválily společnosti Fidelity Clearing Canada (FCC) spuštění nové institucionální služby pro digitální aktiva.

Kanada v poslední době projevila poněkud otevřený přístup ke krypto průmyslu, neboť před několika měsíci zveřejnila jasný soubor předpisů a v roce 2021 schválila několik bitcoinových ETF.

Země bude mít také svůj první IIROC, jak oznámila společnost Fidelity Investments. Nový produkt schválený regulačními orgány bude zpočátku nabízet řešení pro obchodování s digitálními aktivy a úschovu pouze pro institucionální investory. Společnost však hodlá podat žádost o podílové fondy a burzovně obchodované fondy zaměřené na Bitcoin, které umožní vstup na palubu i retailovým investorům. [4a]

USA nepostupují dostatečně rychle, aby vytvořily CBDC, říká bývalý předseda CFTC

Tim Massad, který do roku 2017 působil jako předseda Komise pro obchodování s komoditními futures, uvedl, že Spojené státy vyvíjejí plán modernizace svých platebních systémů příliš pomalu.

Na středečním slyšení Společného hospodářského výboru o úloze digitálních aktiv ve státní správě Massad uvedl, že digitální měna centrální banky neboli CBDC by mohla být jedním z řešení, jak by Spojené státy mohly zlepšit své stávající platební systémy, které označil za “pomalé” a “drahé”.

Bývalý předseda CFTC dále uvedl, že stablecoiny by sice mohly být k tomuto účelu využity, ale zároveň představují pro americké regulační orgány jedny z nejnaléhavějších výzev a představují značná rizika. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img