[Odpolední zprávy] • Grayscale se chystá zavést první evropské ETF • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden se pro primární kryptoměnu stal jedním z nejbouřlivějších v nedávné historii, když se její cena propadla na 18měsíční minimum 25 300 USD. Přestože se zotavila o několik tisíc dolarů, týden stále uzavřela v červených číslech, a to již posedmé v řadě.

Stalo se tak i přes včerejší nárůst ceny na 30 000 USD a nad tuto hranici. Ve skutečnosti aktivum vyskočilo na několikadenní maximum nad 31 000 USD, kde chvíli setrvalo, ale nakonec se mu tuto cenu uhájit nepodařilo.

Následné odmítnutí ho vyhnalo na jih o více než 2 000 USD. Během několika hodin se BTC propadl na úroveň kolem 29 500 USD. Od této chvíle se nachází o několik set dolarů výše a blíží se hranici 30 000 USD.

Altcoiny zažily od začátku měsíce podobné, ne-li horší retracementy než bitcoin. Ethereum se během několika dní propadlo z více než 3 000 USD na několikaměsíční minimum 1 700 USD. V následujících dnech se od něj odrazilo a získalo zpět 2 000 USD a tam se drží i nyní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Týdenní close bullish, bude to stačit?

Kryptoměny

Nayib Bukele říká, že se v Salvadoru sejde 44 zemí, aby diskutovaly o bitcoinu

Salvadorský prezident Nayib Bukele v neděli pozdě večer na Twitteru oznámil, že se v pondělí v Salvadoru sejde 44 zemí, aby mimo jiné diskutovaly o bitcoinu.

“Zítra se v Salvadoru sejde 32 centrálních bank a 12 finančních úřadů (44 zemí), aby diskutovaly o finanční inkluzi, digitální ekonomice, bankovnictví nebankovních subjektů, zavádění #Bitcoinu a jeho výhodách v naší zemi,”

– napsal Bukele.

Tyto centrální banky a orgány jsou především z rozvojových zemí, včetně Nigérie, Egypta, Nepálu, Pákistánu, Bangladéše, Keni, Ugandy, Rwandy, Paraguaye, Angoly, Guineje a Madagaskaru.

Není jasné, zda se tyto země scházejí výslovně kvůli diskusi o bitcoinech nebo jaký je celý program jednání. [2a]

Instituce mohou po velkých pohybech na burze hromadit bitcoiny

Kryptotrhy byly v posledních dvou týdnech otřeseny a od začátku měsíce propadly o 25 %, tedy o téměř 500 miliard dolarů. Rout vyvrcholil v pátek, kdy tržní kapitalizace klesla na roční minimum pod 1,3 bilionu dolarů, ale o víkendu si situace oddechla a mnoho kryptoaktiv dokonce zaznamenalo nepatrné zisky.

Prudké poklesy trhu nejsou vždy špatnou zprávou, protože poskytují vstupní body pro investory hledající dlouhodobější zisky. To se podle generálního ředitele společnosti CryptoQuant Ki Young Jua v současné době zřejmě děje.

Šéf blockchainové analytické firmy uvedl, že “institucionální investoři právě teď nakupují BTC prostřednictvím tvůrců trhu”. [2b]

Banky, burzy, firmy

Grayscale se chystá zavést první evropské ETF

Společnost Grayscale Investments v pondělí oznámila, že se chystá vstoupit do Evropy se svým prvním burzovně obchodovaným fondem (ETF) v tomto regionu. Tento produkt, známý jako Grayscale Future of Finance UCITS ETF, sleduje investiční výkonnost indexu Bloomberg Grayscale Future of Finance, uvedla firma v tiskové zprávě.

Jeho cílem je nabídnout investorům expozici vůči společnostem na pomezí financí, technologií a digitálních aktiv, společnostem, které podle firmy budují digitální ekonomiku, prostřednictvím obalu ETF.

Bude kótován na londýnské burze (LSE), italské burze Borsa Italiana a burze Deutsche Börse Xetra pod tickerem GFOF a bude pasován pro prodej v celé Evropě, což představuje další etapu expanze firmy do regionu. [3a]

Goldman Sachs a Barclays investují do britské platformy pro obchodování s kryptoměnami Elwood

Bankovní giganti Goldman Sachs a britská Barclays se připojily ke kolu financování Series A ve výši 70 milionů dolarů pro institucionální platformu pro obchodování s kryptoměnami Elwood Technologies, kterou založil miliardář a manažer britských hedgeových fondů Alan Howard.

Ke kolu se připojila i kryptoměnám nakloněná německá banka Commerzbank, správce kryptoinvestic Galaxy Digital a Dawn Capital, jak informoval nedělní Financial Times. Podle zprávy kolo získávání prostředků ocenilo společnost na přibližně 500 milionů dolarů.

Navzdory nedávnému propadu na kryptotrhu Elwood uvedl, že sází na to, že tradiční finanční instituce, jako jsou hedgeové fondy a banky, budou mít o investice do kryptoměn stále zájem. Kolo financování společnosti Elwood bylo dohodnuto a rozběhlo se ještě před posledním poklesem cen, při kterém se podle CoinMarketCap od 9. května z celkové tržní kapitalizace kryptoměn smazalo zhruba 15 %. [3b]

CBDC, Regulace

Britské ministerstvo financí na cestě k legalizaci stablecoinů uprostřed krachu společnosti Terra

Ministerstvo financí Spojeného království, neboli Ministerstvo financí Jejího Veličenstva, se údajně rozhodlo pokračovat v regulaci stablecoinů jako zákonného platidla. Ačkoli toto rozhodnutí kryptografická komunita vítá, je šokující vzhledem k jeho blízkosti k nedávnému pádu jednoho z nejpopulárnějších algoritmických stablecoinů, terraUSD (UST).

Místní zpráva deníku The Telegraph upozornila na záměr ministerstva financí regulovat stablecoiny v celé Británii, který byl odhalen během královnina projevu. Během projevu princ Charles oznámil zavedení nové legislativy napříč různými odvětvími, včetně opatření na podporu hospodářského růstu s cílem zlepšit životní úroveň v regionu, a dodal:

“Bude předložen návrh zákona, který dále posílí pravomoci v boji proti nezákonnému financování, omezí hospodářskou kriminalitu a pomůže podnikům v růstu (Economic Crime and Corporate Transparency Bill).”

[4a]

Kapitálové zisky z kryptoměn jsou jednou ze čtyř klíčových oblastí pro australský daňový úřad

Australský daňový úřad (ATO) označil kapitálové zisky z kryptoměn za jednu ze čtyř klíčových oblastí, na které se v roce 2022 zaměří.

Kapitálovým ziskem nebo ztrátou se rozumí cenový rozdíl mezi okamžikem nákupu aktiva a okamžikem jeho prodeje. Procento dlužné úřadu ATO se liší v závislosti na příjmových pásmech a délce vlastnictví, ale obecně platí, že u aktiv držených déle než 12 měsíců se sazba snižuje.

ATO, která v posledních několika letech vypálila mnoho varování na kryptoinvestory, také přímo zmínila nezaměnitelné tokeny (NFT) jako třídu aktiv, která bude podrobena kontrole z hlediska správného daňového vykazování.

Podle pondělního oznámení bude ATO vedle kapitálových výnosů z kryptoměn, nemovitostí a akcií zkoumat také vedení záznamů, výdaje související s prací a příjmy/odpočty z pronájmu nemovitostí. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img