[Odpolední zprávy] • Facebook by mohl do digitální peněženky Novi zahrnout funkce NFT • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Pokračovat v růstu se Bitcoinu nepodařilo. Právě naopak, začal ztrácet hodnotu, ztratil hranici 50 000 USD a pokračoval v propadu. Za posledních 24 hodin se dostal až na 47 600 USD. Zpočátku se odrazil a během několika hodin přidal na ceně 1 000 USD, ale tento pokus byl krátkodobý. Do hry se opět zapojili medvědi a zatlačili kryptoměnu na jih až na její současnou úroveň pod 48 000 USD.

Jak to obvykle bývá, když je na trhu zvýšená volatilita, výkyvy altcoinů jsou ještě působivější. Tentokrát však zamířily na jih. Ethereum se propadlo o 5 % a v současné době se nachází pod úrovní 3 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – padající hvězda potvrzená, čeká nás korekce?

Kryptoměny

Držení Bitcoinu dosáhlo úrovně z října 2020, zatímco se zotavuje rychlost

Podle on-chain údajů společnosti Glassnode a Blockchain.com, indikátory signalizují nadcházející zvýšení nabídky v oběhu. Kromě možného zvýšení nabídky se však většina držitelů BTC stává konzervativní a drží své mince v osobních peněženkách. Současně s tím, jak držitelé bitcoinů drží své peníze ve svých peněženkách, roste i příliv na burzu.

Obvykle rostoucí množství bitcoinů v osobních peněženkách signalizuje nadcházející období akumulace a obvykle se považuje za dobrou věc pro trh, protože obchodníci nejsou ochotni prostředky prodávat a místo toho je drží. Předchozí ATH celkové držené nabídky bylo dosaženo v říjnu, kdy se Bitcoin pohyboval kolem úrovně 10 000 USD.

Snížení nabídky držené dlouhodobými investory a zvýšená míra utrácení může vést ke zvýšené volatilitě na trhu v důsledku velkých objemů prodejů a silné kupní síly, které jsou na trhu přítomny současně. Důvod konzervatismu investorů není zveřejněn a nelze jej jednoduše definovat. [2a]

Zakladatel společnosti Cardano říká, že na tento den „čekal velmi dlouho“

Dnes se token Cardano (ADA) začal vůbec poprvé obchodovat na japonské burze, což znamená, že obyvatelé Japonska (země s přibližně 126 miliony obyvatel) mohou snadněji investovat do ADA.

Sebastien Guillemot, technický ředitel společnosti dcSpark a také bývalý Co-VP of Eng. & Cardano PM ve společnosti EMURGO, uvedl, že ADA byla konečně schválena ke kótování na japonské kryptoburze, a vysvětlil, proč je to tak velká věc.

Podle Guillemota není pro kryptoaktiva snadné získat schválení regulačních orgánů za účelem kótování na kryptoburzách, a proto byl dosud schválen jen relativně malý počet krypta. Dále uvedl, že tato zpráva je pro japonský trh poměrně významná a její význam zhruba odpovídá tomu, že se ADA v březnu konečně dostala na burzu Coinbase. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptobanka v Jižní Koreji tvrdí, že se snaží dodržovat přísný, ale nejasný nový zákon

Sandbank, jihokorejská banka pro virtuální aktiva, tvrdí, že právě získává potřebnou certifikaci, aby mohla v zemi legálně působit. Finanční úřady však zatím nerozhodly, zda se jejich požadavky vztahují i na krypto banky.

V oznámení Sandbank svým zákazníkům sdělila, že získání certifikace systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) považuje za svou nejvyšší prioritu. Certifikace ISMS je pro korejskou Komisi pro finanční služby (FSC) požadavkem, aby se společnosti zabývající se virtuálními aktivy mohly stát legitimním provozovatelem podniku. Sandbank již o certifikaci požádala a čeká na její prověření. [3a]

Facebook by mohl do digitální peněženky Novi zahrnout funkce NFT

Podle Davida Marcuse, vedoucího pracovníka, který hovořil v Bloomberg TV, Facebook údajně uvažuje o začlenění funkcí NFT do své digitální peněženky. Marcus uvedl, že Facebook má pocit, že je v dobré pozici, aby se zapojil několika způsoby.

Peněženka Novi Wallet společnosti Facebook je rebrandingem digitální peněženky Calibra. Společnost ke svému finančnímu produktu přistupuje nově poté, co se projekt Libra setkal s převážně negativním ohlasem. Uživatelé i regulační orgány se pozastavili nad myšlenkou, že by Facebook spustil vlastní aktivum.

Až bude peněženka připravena ke spuštění, byl by vhodný čas uvést do provozu některé NFT a využít zájmu uživatelů. Platby na Facebooku budou zdarma, což, jak tým doufá, podpoří jejich používání. [3b]

CBDC, Regulace

Thajská SEC navrhuje nová pravidla pro správce digitálních aktiv

Ve středu thajská SEC navrhla soubor dalších předpisů týkajících se úschovy kryptoměnových podílů investorů, které drží provozovatelé obchodů s digitálními aktivy. Nově navrhovaná pravidla se týkají úschovy fiat peněz na účtech digitálních aktiv a také půjčování kryptoměn neboli získávání úroků z držby kryptoměn.

Komise SEC se konkrétně snaží zakázat kryptografickým společnostem používat aktiva investorů „ve prospěch jiného klienta nebo jiných osob“ nebo usilovat o získání výhod jak z fiat peněz investorů, tak z digitálních aktiv, včetně půjčování digitálních aktiv jiným osobám. „Vyhledávání výhod z fiat peněz klientů je zakázáno, s výjimkou vkladů u komerčních bank,“ uvádí se v návrhu. [4a]

SEC by mohla schválit ETF na bitcoiny v říjnu

Analytici Bloomberg ETF, Eric Balchunas a James Seyffart, vydali v úterý poznámku pro investory, v níž naznačují, že náhlé stažení návrhů futures ETF na Ethereum (ETH) ze strany společností VanEck a ProShares z minulého týdne by mohlo vést ke schválení ETF na Bitcoin ze strany SEC.

„Rychlé stažení návrhů na futures ETF na Ethereum společnostmi VanEck a ProShares je dobrým znamením pro potenciální futures ETF na Bitcoin, vzhledem k tomu, že SEC povolila, aby tyto žádosti zůstaly aktivní. Spuštění by mohlo přijít již v říjnu a domníváme se, že SEC by měla povolit několik ETF najednou, aby se zabránilo rozdávání výhod pro prvního hráče“

-uvedli analytici. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: