[Odpolední zprávy] • Ethereum PoW dostává mimořádně důležitou aktualizaci • a další články

2.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se minulý týden silně propadla z několikaměsíčního maxima přes 25 200 USD na několikatýdenní minimum pod 21 000 USD. To vše se odehrálo během necelých sedmi dnů.

Když tedy přišel víkend, aktivum se uklidnilo a obchodovalo se převážně v rozmezí 21 000 až 22 000 USD. Také začátek aktuálního týdne postrádal jakoukoli akci. Včera došlo k několika cenovým propadům pod 21 000 USD, ale BTC se podařilo tyto ztráty poměrně rychle získat zpět. K dnešnímu dni kryptoměna vyskočila nad 21 000 USD a stojí zhruba 500 USD severně od této hodnoty.

Altcoiny včera mírně ustoupily, ale většina z nich dnes zezelenala. Ethereum po víkendovém nárůstu nad 2 050 USD v jednu chvíli ztrácelo přes 500 USD. Nyní se však druhá největší kryptoměna obchoduje sebevědomě nad 1 600 USD po 5,5% denním růstu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Totální risk off na trzích

Kryptoměny

Ethereum PoW dostává mimořádně důležitou aktualizaci

Podle oficiální stránky Ethereum PoW na Githubu obdržel projekt druhou aktualizaci kódu, přičemž se prosazuje EIP-155. Zásadní hodnota této aktualizace spočívá v řetězovém ID, které by bylo povinným znakem pro všechny transakce v síti.

Nová aktualizace je důležitým krokem pro přidání větší ochrany PoW verze druhé největší kryptoměny na trhu, protože by minci chránila před replay útokem jiných forků.

Replay útok je transakce, která se zákeřně opakuje na mnoha blockchainech. Příkladným použitím replay útoku je použití transakcí v testnetu a jejich následné opakování na skutečném blockchainu za účelem krádeže finančních prostředků. [2a]

Rainbow Bridge odolal dalšímu hackerskému útoku, útočník přišel o 5 ETH

Systém Rainbow Bridge, který usnadňuje přenos kryptograficky prokazatelných dat mezi měnami near (NEAR) a ethereum (ETH), přežil další hackerský útok, při kterém útočník přišel o 5 ETH (7 878 USD).

V příspěvku na blogu z 22. srpna generální ředitel společnosti Aurora Labs Alex Ševčenko uvedl, že útok na Bridge, který proběhl o víkendu, byl automaticky zmírněn během 31 sekund a že nedošlo ke ztrátě finančních prostředků uživatelů.

Útok se odehrál poté, co záškodník předložil vymyšlený blok NEAR do smlouvy Rainbow Bridge. Transakce vyžadovala bezpečný vklad ve výši 5 ETH.

“Automatické hlídací systémy zpochybňovaly škodlivou transakci, což vedlo k tomu, že útočník přišel o svůj bezpečný vklad,”

– uvedl Ševčenko. [2b]

Banky, burzy, firmy

Bývalý zaměstnanec společnosti OpenSea žádá soud o zamítnutí případu obchodování zasvěcených osob

Právníci bývalého zaměstnance společnosti OpenSea obviněného z obchodování s důvěrnými informacemi podali minulý týden návrh na zamítnutí souvisejících obvinění s tím, že aktiva nepředstavují cenné papíry ani komodity.

Nate Chastain, který v období od ledna do září 2021 působil jako produktový manažer společnosti OpenSea, byl v červnu obviněn ministerstvem spravedlnosti (DoJ) ze dvou podvodů a praní špinavých peněz na základě obchodování s důvěrnými informacemi o NFT.

Je to poprvé, co DoJ vzneslo taková obvinění proti osobě týkající se NFT, napsalo tehdy ministerstvo v prohlášení. Každé obvinění z praní špinavých peněz a podvodu s elektronickými prostředky má maximální trest 20 let, což znamená, že Chastainovi technicky hrozí maximální trest 40 let odnětí svobody.

Chastainovi právníci podali minulý týden u Jižního okresního soudu v New Yorku USA návrh, v němž tvrdí, že vláda vznesla obvinění za použití “špatně odůvodněných aplikací” trestního práva, aby vytvořila precedens. [3a]

Burza vlastněná bankou DBS hlásí nárůst objemu obchodů s kryptoměnami navzdory volatilitě trhu

Navzdory volatilitě na trzích s kryptoměnami v posledních několika měsících zaznamenala makléřská odnož singapurské banky DBS, DBS Digital Exchange (DDEx), platforma určená pouze pro členy z řad institucionálních a profesionálních investorů, v průběhu června značný nárůst počtu uskutečněných obchodů.

Celkový počet transakcí na DBS Digital Exchange se v červnu oproti dubnu více než zčtyřnásobil, přičemž 90 % obchodů tvořily nákupní příkazy. V porovnání s dubnem 2022 vzrostlo množství etherea (ETH) nakoupeného v červnu 2022 o 65 %, zatímco počet nákupů bitcoinu (BTC) se podle prohlášení banky zčtyřnásobil, uvedl 23. srpna Finews.Asia.

Kromě toho DBS zaznamenala nárůst poptávky po svých custody službách, které mají na starosti nezávislé ukládání digitálních aktiv uvnitř banky. Mezi dubnem a červnem se množství bitcoinů a etherea, které byly drženy v úschově, zvýšilo přibližně o 30 %, respektive o 3 %. [3b]

CBDC, Regulace

Íránská asociace Impart požaduje regulační jasnost pro používání kryptoměn v zahraničním obchodě

V návaznosti na první oficiálně ohlášenou platbu kryptoměnami v zahraničním obchodě sankcionované země poukazují íránští dovozci na nutnost stabilní regulace pro pokračování obchodu prostřednictvím kryptoměn.

Místní zprávy 20. srpna citovaly vedoucího íránské Skupiny dovozců a zástupců zahraničních společností (Asociace dovozců) Alirezu Managhebiho, který zdůraznil, že je třeba připravit stabilní předpisy a infrastrukturu, aby bylo možné kryptoměny pro dovoz úspěšně používat:

“Otázkou je, zda vláda vypracovala konzistentní předpisy pro používání kryptoměn tak, aby se během dvou měsíců nezměnily a podnikatelé působící v této oblasti nebyli poškozeni.”

Managhebi rovněž zpochybnil přesvědčení, že oficiální používání kryptoměn pro dovoz může ukončit dominanci dolaru na íránském trhu, a připomněl možnou hrozbu, nový způsob platby může vést ke vzniku podnikatelských skupin usilujících o rentu. [4a]

Mark Cuban kritizuje přístup SEC k regulaci kryptoměn

Miliardář Mark Cuban ve svém nedávném tweetu kritizoval přístup americké Komise pro cenné papíry a burzy k regulaci. Cuban vyzval agenturu, aby zveřejnila “jasnou regulaci”, která by pak byla otevřena diskusi.

Komentář majitele klubu Dallas Mavericks přišel v reakci na článek v deníku Wall Street Journal, který nedávno napsal předseda SEC Gary Gensler. Přístup SEC “regulace prosazováním” se dostal pod palbu kritiky poté, co agentura zažalovala blockchainovou společnost Ripple.

Gensler tvrdí, že zákony o cenných papírech by se měly vztahovat na aktiva v kryptoměnách navzdory novosti této technologie. Učinil srovnání mezi kryptoměnami a automobily, které navzdory pokroku v automobilovém průmyslu nadále používají základní bezpečnostní prvky. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img