[Odpolední zprávy] • Ethereum aktivovalo The Merge a přechází na proof-of-stake • a další články

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se v posledních dnech potýkala s problémy poté, co se jí nepodařilo pokračovat v růstu, když se zastavila na 22 800 USD. Po tomto lokálním vrcholu vyšla čísla o americkém indexu spotřebitelských cen, která aktivum silně tlačila na jih. Během několika hodin bitcoin klesl o více než 2 000 USD a byl blízko prolomení hranice 20 000 USD.

To se nakonec v uplynulých 24 hodinách skutečně stalo a BTC se propadl na pětidenní minimum 19 600 USD. Od této úrovně se odrazil a téměř okamžitě získal zpět 20 000 USD. Nyní bojuje o to, aby se nad touto hranicí i nadále udržel.

Snad nejočekávanější událost v oblasti kryptoměn za celý rok, The Merge, se před několika hodinami konečně uskutečnila, když se proof-of-work mainnet sloučil s proof-of-stake řetězcem Beacon Chain.

Navzdory některými očekávané volatilitě se tento masivní přechod zatím na ceně původní kryptoměny neprojevil. ETH včera klesla pod 1 600 USD, před několika hodinami se vyšplhala k 1 650 USD a nyní opět stojí v klidu  poblíž 1 600 USD. [1]

Technická analýza: ETH/USD – Merge za námi, co dělá Ethereum?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Ethereum aktivovalo The Merge a přechází na proof-of-stake

Ethereum aktivovalo The Merge a transakce se nyní zpracovávají v režimu proof of stake.  Aktualizace The Merge byla aktivována při dohodnuté celkové obtížnosti terminálu (TTD) na řetězci proof-of-work etherea dnes v 6:44 UTC. TTD je kombinované měřítko toho, jak obtížné je vytvořit blok pro transakce a jak se to daří v průběhu času.

The Merge se vyvíjí od roku 2020 a je druhým a posledním krokem při přechodu na proof-of-stake. Představuje oficiální přechod na používání Beacon chain proof-of-stake pro výrobu bloků. The Merge také představuje přechod od těžby, využívání výpočetního výkonu k výrobě bloků za odměnu, k validaci, kde již není konkurenční prostředí pro validaci transakcí. [2a]

Jihokorejské úřady zrušily platnost Do Kwonova pasu a urychlily jeho deportaci

Jihokorejští prokurátoři zintenzivnili své úsilí o dopadení Do Kwona, spoluzakladatele a generálního ředitele společnosti Terraform Labs, a ministerstvo zahraničních věcí je připraveno zasáhnout a zrušit platnost jeho pasu.

Munhwa Ilbo uvedla, že jižní okresní prokuratura v Soulu požádala ministerstvo zahraničních věcí o zneplatnění pasů pěti jihokorejských občanů, včetně Kwona a “finančního úředníka” s příjmením Han. Ministerstvo potvrdilo, že žádost obdrželo.

Podle mezinárodního práva musí být osoby se zneplatněnými pasy okamžitě vyhoštěny do země původu. Proces zneplatnění obvykle trvá až jeden měsíc, ale média uvedla, že se očekává, že prokuratura bude “tlačit na Kwona a další osoby”, aby dobrovolně odevzdali své pasy jihokorejskému velvyslanectví v Singapuru a “vrátili se dříve”, než ministerstvo proces dokončí. [2b]

Někdo zaplatil 60 tisíc dolarů (36 ETH) na poplatcích za ražbu prvního NFT na Ethereu po The Merge

Síť ETH prošla největším upgradem v historii a přešla na konsensuální algoritmus proof-of-stake. Ihned poté uživatelé nacházejí chytré způsoby, jak si tuto událost připomenout a stát se součástí historie.

V tomto konkrétním případě jeden uživatel utratil neuvěřitelných 36 ETH v hodnotě asi 60 tisíc dolarů podle současného kurzu, aby vyrazil vůbec první NFT v síti ETH založené na PoS.

První vyražené NFT na PoS ETH

Samotný obrázek vyražený na výšce bloku 15537394 představuje obličej pandy a jmenuje se “The Transition”.

Ve skutečnosti, že někdo zaplatil tolik za ražbu NFT, je jistá ironie, ale je také důležité poznamenat, že samotný The Merge příliš nepřispívá ke snížení poplatků za gas v síti ETH. [2c]

Banky, burzy, firmy

Konkurzní soudce společnosti Celsius souhlasí s nezávislým vyšetřovatelem

Federální soudce, který dohlíží na případ bankrotu kryptoúvěrové společnosti Celsius, dal zelenou návrhu na jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by prošetřil některé aspekty podnikání společnosti Celsius.

V příkazu ze 14. září, který vydal konkurzní soud Spojených států amerických v jižním obvodu New Yorku, se uvádí, že vyšetřovatel se bude zabývat digitálními aktivy společnosti Celsius, postupy při placení daní a současným stavem jejího těžebního podnikání v návaznosti na výzvy k větší transparentnosti.

Vyšetřovatel bude rovněž zkoumat, proč v dubnu došlo ke změně nabídky účtů, v jejímž důsledku byli někteří zákazníci přesunuti z programu Earn do programu Custody Services, zatímco jiní byli přesunuti na “zadržený účet”. [3a]

Magic Eden obhajuje spuštění nástroje pro vymáhání licenčních poplatků NFT

MetaShield, který byl údajně spuštěn ve spolupráci s tržištěm a agregátorem NFT Coral Cube, zaznamenal po svém spuštění 12. září smíšené reakce komunity NFT, která se rozcházela v názoru, zda by tržiště NFT měla chránit práva tvůrců, nebo snížit licenční poplatky, aby byly NFT pro sběratele levnější.

Nástroj pro vymáhání autorských poplatků za NFT je navržen tak, aby umožnil tvůrcům NFT označovat a mazat NFT, které mohly být prodány a kterým se podařilo obejít autorské poplatky.

V osmidílném příspěvku na Twitteru ze 14. září společnost Magic Eden svůj nový nástroj obhajovala s tím, že někteří z “nejpracovitějších tvůrců současnosti” jsou “trestáni” “vlastními” tržištěmi s autorskými poplatky. [3b]

CBDC, regulace

Coinbase začíná být politická, přidává funkce pro vyhodnocování otázek krypto politiky

Uživatelé Coinbase mohou v aplikaci burzy hodnotit kryptografickou bonitu zákonodárců, registrovat se k volbám a zjišťovat politické události, oznámil spoluzakladatel a generální ředitel Brian Armstrong.

Společnost přidala nové funkce v rámci svého poslání “zvyšovat ekonomickou svobodu”, uvedl Armstrong ve vlákně na Twitteru. Washingtonští zákonodárci a regulační orgány po letním krachu na trhu sledují nová pravidla pro toto odvětví a společnost Coinbase minulý měsíc zahájila iniciativu pro registraci a vzdělávání voličů.

“Obhajoba kryptoměn je pro naše poslání zvyšovat ekonomickou svobodu ve světě velmi důležitá a Coinbase se bude snažit přispět svým dílem,”

– uvedl Armstrong.

“Krypto komunita je však mnohem větší než Coinbase – doufejme, že se všichni dokážeme spojit, abychom zapojili volené představitele a prosazovali rozumnou politiku.”

[4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: