[Odpolední zprávy] • Dogecoin stále bojuje navzdory kruté kryptografické zimě • a další články

3
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden byl pro primární kryptoměnu poměrně neklidný, protože nejvýznamnější volatilní obchodní den přišel v pátek večer, kdy se aktivum propadlo k 18 600 USD. Po zmapování tohoto několikadenního minima se však býci vzchopili a posunuli jej na sever. Víkend jako takový se podobal tomu předchozímu – to znamená, že objemy obchodů byly poměrně nízké a bitcoin stál většinou kolem 19 000 USD.

V pondělí to vypadalo jinak, protože BTC poprvé po několika dnech vzrostl na 19 700 USD. Zatímco komunita doufala v další vzestup, který ji vynese na 20 000 USD, situace se změnila a bitcoin se vrátil zpět dolů na 19 000 USD. Od této chvíle se aktivum stále obchoduje několik set dolarů nad touto hranicí.

Naproti tomu většina altů nyní sedí v klidu. Ethereum se po menším denním nárůstu nachází poblíž 1 350 USD. [1]

Technická analýza: NATGAS EU – Cena plynu na burze strmě klesla

Kryptoměny, metaverse, NFT

Dogecoin stále bojuje navzdory kruté kryptografické zimě

Dogecoin se i přes medvědí trh nadále těší nepřetržité podpoře. Meme coin je stále v první desítce největších kryptoměn podle tržní kapitalizace a na medvědím trhu se prosadil i přes to, co se zdálo být nemožné. DOGE odmítl ustoupit z boje a rozrostl svou komunitu v době, kdy se kryptoprojekty snaží udržet.

Základna držitelů Dogecoinu od té doby překročila 4 miliony ještě na býčím trhu, ale výprodeje způsobily pokles základny jeho držitelů. Ale posledních několik měsíců bylo pro Dogecoin dobrých.

Údaje ukazují, že základna držitelů Dogecoinu vzrostla za poslední 3 měsíce o více než 100 000. To by nyní na medvědím trhu pro meme coin obvykle nebylo masivní číslo, ale přichází v době, kdy se ceně digitálního aktiva na trhu nedaří.

Ještě v červenci se celková základna držitelů DOGE nacházela těsně nad 4,36 milionu. Za poslední tři měsíce se toto číslo zvýšilo přibližně o 2,2 %. V době psaní tohoto článku se toto číslo nyní nachází na úrovni 4 458 849. [2a]

Megabohatí lidé z HK a Singapuru se zajímají o investice do kryptoměn

Zdá se, že hongkongská a singapurská bohatá elita se s nadšením zajímá o digitální aktiva poté, co nová zpráva společnosti KPMG naznačuje, že více než 90 % rodinných kanceláří a vysoce majetných osob (HNWI) má zájem investovat do oblasti digitálních aktiv nebo tak již učinilo.

Podle zprávy společností KPMG China a Aspen Digital z 24. října s názvem “Investování do digitálních aktiv” až 58 % rodinných kanceláří a HNWI respondentů nedávného průzkumu již investuje do digitálních aktiv a 34 % “to plánuje”.

Průzkum zjišťoval puls 30 rodinných kanceláří a HNWI v Hongkongu a Singapuru, přičemž většina respondentů spravuje aktiva v rozmezí 10 až 500 milionů dolarů. KPMG uvedla, že velké rozšíření kryptoměn mezi ultra-bohatými lidmi zvýšilo důvěru v tento sektor, což bylo podpořeno nárůstem “pozornosti mainstreamových institucí”. [2b]

Španělsko si nárokuje 3. pozici pro nejvýjimečnější růst krypto bankomatů

Přestože současná situace na trhu okleštila ducha mnoha investorů, kryptoměny jsou i nadále využívány v globálních finančních systémech na druhé straně. Stejně tak jsou jednou z těchto klíčových oblastí krypto bankomaty, které ukazují, jak se kryptoměny stále více stávají každodenní záležitostí.

Vliv vzestupů a pádů na trhu do jisté míry zastavil vývoj kryptoměn. Mezitím se Španělsko umístilo jako třetí země na světě s největším počtem krypto bankomatů po Spojených státech a Kanadě.

Podle zjištění CoinATMRadar má Španělsko instalováno 215 bankomatů, na rozdíl od Salvadoru, který v době psaní tohoto článku čítal 212 bankomatů. Nyní tato země představuje 0,6 % globálních krypto bankomatů. Tento milník umožnil zemi stáhnout nohy Salvadoru a zařadit jej na čtvrtou příčku seznamu. [2c]

Banky, burzy, firmy

Nová pravidla společnosti Apple zdvojnásobují 30% “daň” z NFT a geograficky omezují burzy

Technologická společnost Apple upřesnila svá pravidla pro App Store týkající se nezaměnitelných tokenů (NFT) a kryptoburz. Nová pravidla potvrzují, jak budou nákupy NFT zdaněny a k čemu mohou a nemohou být použity, a zároveň objasňují pravidla týkající se toho, kdy může být aplikace pro kryptoburzu uvedena v seznamu.

V aktualizaci z 24. října byly do pokynů App Store přidány formulace, které umožňují nákupy NFT v aplikaci, ale zakazují, aby se NFT získané jinde používaly k jiným účelům než k prohlížení. Umožňuje také aplikacím používat nákupy v aplikaci k “prodeji a prodeji služeb” souvisejících s NFT, jako je “ražba, kótování a převod”.

Technologická společnost však zřejmě zdvojnásobuje svou “jablečnou daň” z NFT, která zahrnuje nákupy NFT v aplikaci do standardní 30% provize ze všech nákupů, tím, že zajišťuje, aby všechny nákupy NFT byly prováděny v aplikaci. [3a]

Twitter údajně vytváří kryptopeněženku

Twitter tento týden pokračuje ve svém úsilí stát se lídrem v oblasti web3. Podle zpráv, které jako první zveřejnila zavedená softwarová frontendová vývojářka Jane Manchun Wong, se pro společnost provozující sociální média připravuje nová kryptopeněženka založená na technologii web3.

Ze strany společnosti provozující sociální média v této věci nedošlo k žádnému oficiálnímu potvrzení ani zmínce. Jak Wong poznamenává, očekává se, že peněženka bude podporovat vklady a výběry, ale počáteční podpora tokenů je nejasná, stejně jako mnoho dalších podrobností. V souladu s tím neexistuje žádný časový plán kolem toho, kdy bychom mohli slyšet nějaké potvrzení nebo okolní podrobnosti.

Twitter vyvinul soustředěnou snahu být přítomen v kryptu po vedení bývalým spoluzakladatelem a generálním ředitelem Jack Dorsey, v čemž pokračuje současný generální ředitel Parag Agrawal. [3b]

CBDC, regulace

ASIC žaluje společnost BPS Financial kvůli propagaci kryptografických produktů

Australský finanční regulátor vydal ostré varování australským poskytovatelům kryptoaktiv v souvislosti se zahájením občanskoprávního řízení proti australské firmě BPS Financial Pty Ltd (BPS) kvůli “zavádějícím” prohlášením týkajícím se jejího krypto tokenu Qoin.

V oznámení z 25. října Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) uvedla, že zahájila občanskoprávní sankční řízení proti společnosti BPS Financial za to, že 79 000 uživatelům poskytla “nepravdivá, zavádějící nebo klamavá prohlášení” o svém krypto tokenu Qoin.

Tvrdí, že se společnost dopustila “nelicencovaného jednání” v souvislosti s Qoinem, digitální měnou uvedenou na trh v říjnu 2019, která umožňuje zúčastněným obchodníkům přijímat jako platbu za zboží a služby. Místopředsedkyně ASIC Sarah Court uvedla, že tento případ by měl sloužit jako varování pro všechny vydavatele kryptoměn, že ASIC sleduje trh s kryptoměnami, zda nedochází k nesprávnému jednání. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img