[Odpolední zprávy] • Dogecoin (DOGE) jako platební metoda dostupná milionům spotřebitelů • a další články

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od konce září, kdy cena BTC klesla pod 41 000 USD, se postupně zvyšuje. Po několika hodinových nárůstech se dostala nad 43 000 USD a poté během několika dní znovu získala 47 000 USD.

To vedlo k tomu, že v sobotu zaklepala na 48 000 USD, kde chvíli setrvala. V neděli se Bitcoin krátce vrátil na 47 000 USD, ale býci nad ním znovu získali kontrolu a poslali ho opět na sever.

Tentokrát BTC dokonce poprvé od začátku září překročil 49 000 USD. Pokračovat vzhůru se mu však nepodařilo a následné odmítnutí vedlo k poklesu o více než 1 500 USD.

Většina altcoinů si v posledních dnech vedla podobně jako jejich lídr. Ethereum se propadlo až na 2 900 USD, ale oživení trhu ho včera vyhnalo zpět nad 3 400 USD. Mírný retracement v posledních 24 hodinách však nyní ETH stlačil pod tuto úroveň. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní close jako Bullish Engulfing

Kryptoměny

Dogecoin (DOGE) jako platební metoda dostupná milionům spotřebitelů

Společnost Verifone (NYSE: PAY), jeden z předních světových poskytovatelů platebních řešení, oznámila “rozšíření blockchainové platební technologie BitPay tak, aby umožňovala platby v kryptoměnách spotřebitelům na platformách Verifone in-store a eCommerce Cloud Services ve Spojených státech”.

V tiskové zprávě vydané 28. září společnost Verifone uvedla, že v tento den bylo spuštěno její nové řešení “krypto plateb”, které je výsledkem partnerství se společností BitPay, předním světovým zpracovatelem krypto plateb. Toto řešení umožňuje obchodníkům “rozšířit svou zákaznickou základnu a podpořit přijímání kryptopeněz a zároveň být chráněni před kolísáním cen na trzích s kryptoměnami”. Společnost Verifone očekává, že bude “pro obchodníky snadno implementovatelné a pro zákazníky intuitivní”. [2a]

Několik krypto velryb v poslední době urvalo přes 46 milionů dolarů SHIB

Generální ředitel společnosti PAC Protocol David Gokhshtein se na Twitteru pochlubil zprávou, že od čtvrtka se jedné krypto velrybě podařilo urvat biliony SHIB.

V komentářovém vlákně jeden z aktivistů SHIB na Twitteru napsal, že v posledních dvou týdnech nakupuje Shiba Inu více velryb. Dosud největší nákup měl hodnotu 46 milionů dolarů – přibližně šest bilionů SHIB.

Později, v sobotu, stejná velryba získala 276 miliard SHIB ve třech obrovských sumách, a to ve třech případech: 116 miliard, 159 miliard a další miliardu SHIB. Transakce byly provedeny v rozmezí pouhých několika hodin. [2b]

Na Novém Zélandu byl spuštěn první investiční fond pouze pro bitcoiny

Podle nedávné místní zprávy společnost Vault Digital Funds poskytla novozélandským investorům nový fond s názvem Vault International Bitcoin Fund.

Jeho prostřednictvím by měli možnost přidat tuto třídu aktiv do svého portfolia, aniž by ji museli přímo vlastnit. Janine Grainger​, spoluzakladatelka společnosti, poznamenala, že iniciativa bude mít poněkud jiné zaměření než většina tradičních investičních fondů. Byla by vhodná pro lidi s investičním plánem na více než deset let.

Nicméně Vinnie Gardiner, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti, varoval lidi zabývající se kryptoměnami před riziky v této oblasti:

“Bitcoin není vhodný pro každého. Je to něco, co by lidé neměli brát na lehkou váhu.”

[2c]

Banky, burzy, firmy

Coinbase hlásí hack 6 000 krypto účtů po SMS chybě

Více než 6 000 uživatelů Coinbase se minulý týden dočkalo vyčerpání svých peněz, protože hackeři využili chybu v ověřování k obejití bezpečnostního prvku společnosti v podobě SMS, uvedla technologická publikace Bleeping Computer.

Společnost Coinbase uvedla, že ukradené částky uhradí, aby nahradila škody, a v době tisku neinformovala o dalším narušení bezpečnosti.

Hackeři využili zranitelnost k obejití funkce SMS ověřování, kterou Coinbase zavedla k zajištění bezpečnosti uživatelů. Nezákonně získali přístup k e-mailovým adresám, heslům a přidruženým telefonním číslům uživatelů a tyto informace použili k přihlášení. [3a]

CBDC, Regulace

Japonské daňové úřady odhalily, že zisky z kryptoměn jsou nedostatečně vykazovány

Japonské úřady vyšetřují případy daňových úniků plynoucích z přechodů na kryptoměny, jak 3. října odhalil Nikkei. Údajně kvůli těmto transakcím zůstalo nepřiznáno celkem 1,4 miliardy jenů (zhruba 6 milionů dolarů). Úřady provedly rozsáhlé vyšetřování uživatelů kryptoměn v regionu Kantó a zjistily, že mnoho jednotlivců a společností se pohybuje v právně šedých oblastech.

Za tímto účelem se japonské daňové úřady zaměří na zlepšení pokynů pro zdanění třídy krypto trhu. Mezi kontrolovaná města patří Saitama, Točigi, Gunma, Niigata a Nagano.

Zpráva konkrétně zmiňuje token ADA společnosti Cardano, který letos zaznamenal obrovský nárůst ceny. Zisky z tohoto aktiva vedly v letošním roce k mnoha nezaznamenaným ziskům. ADA je v Japonsku velmi populární a mnoho občanů patří k prvním investorům do této kryptoměny. [4a]

Laos provede studii CBDC s japonským start-upem Soramitsu

Podle zprávy Nikkei Asia je Laos další zemí, která zvažuje zavedení digitální měny centrální banky. Země jihovýchodní Asie uzavřela dohodu s japonským startupem Soramitsu, který již dříve spolupracoval na podobné iniciativě s Kambodžou. Ta již CBDC vydala, a to takovou, která se ve zprávě společnosti PwC o nejlepších CBDC umístila vedle bahamského sand dolaru.

Laoská centrální banka a společnost Soramitsu os zkoumají proveditelnost CBDC v této zemi. Počáteční studie bude zahájena do konce měsíce, protože země se snaží digitalizovat svou ekonomiku. Nikkei uvádí, že banka Laoské lidově demokratické republiky podepsala s Japonskou agenturou pro mezinárodní spolupráci memorandum o porozumění týkající se studie rozvoje CBDC.

Podobně jako u jiných větších zemí, které pracují na CBDC, se očekává, že národní digitální měna by pomohla pochopit, jak ekonomika funguje, a nabídla by cenné údaje. Kromě toho podpoří finanční inkluzi, která je pro mnoho zemí klíčovou motivací. Soramitsu povede studii, která má zjistit, jak se mohou zapojit banky a zprostředkovatelé. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: