[Odpolední zprávy] • CryptoCom se stává první kryptoburzou, která splňuje standardy SOC 2 • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena primární kryptoměny se v posledních dnech pohybuje jako na horské dráze. Minulý týden se BTC propadl na měsíční minimum pod 56 000 USD, než přešel do ofenzivy a během víkendu se dotkl 60 000 USD.

S příchodem pondělí se však medvědi vrátili a opět zatlačili – tentokrát na úroveň kolem 57 000 USD. Býci tento pohyb zachytili a vyhnali aktivum až nad 59 000 USD, ale tento vzestup byl pouze krátkodobý.

V následujících hodinách se Bitcoin prudce propadl a ztratil přes 3 000 USD na denní minimum 55 750 USD. Následovaly další pokusy o zotavení, které však zaznamenaly jen malý až nulový úspěch. Od této chvíle se BTC zastavil pod 57 000 USD.

Altcoiny vykreslily skromné nárůsty. Ethereum si v průběhu dne připsalo 5 % a nachází se nad úrovní 4 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – konec poklesu v dohlednu?

Kryptoměny

Ripple vyvíjí strategii kryptoměn pro Palauskou republiku

Společnost Ripple se sídlem v San Francisku, poskytovatel podnikového blockchainu, oznámila partnerství s Palauskou republikou, tropickou zemí v západním Pacifiku, která se skládá ze zhruba 340 těsně seskupených ostrovů.

Zpočátku bude společnost pracovat na rozvoji přeshraničních plateb v této zemi. Podle prezidenta Surangela Whippse mladšího je také na cestě pomoci Palau spustit první státem podporovaný stablecoin, který by mohl fungovat jako národní měna země.

Palau se rozhodlo pro partnerství se společností Ripple kvůli rychlosti a efektivitě XRP Ledger a také díky rozsáhlým zkušenostem společnosti s vývojem řešení pro platby na bázi blockchainu. [2b]

Elon Musk vyzývá držitele Dogecoinu, aby opustili centralizované burzy

Po krátké roztržce s generálním ředitelem společnosti Binance Changpengem Zhaoem si generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk vzal na mušku kryptoburzy.

V nedávném tweetu se miliardář vyslovuje pro stažení peněz z centralizovaných obchodních platforem, aby držitelé Dogecoinu měli kontrolu nad svými vlastními soukromými klíči.

Není to poprvé, co Musk podpořil „ne vaše klíče, ne vaše krypto“. V únoru na Twitteru napsal, že jakékoli kryptoměnové peněžence, která neumožňuje uživatelům kontrolovat své prostředky, by se měli „za každou cenu vyhnout“. [2c]

Banky, burzy, firmy

CryptoCom se stává první kryptoburzou, která splňuje standardy SOC 2

Společnost CryptoCom se sídlem v Singapuru oznámila, že díky auditu provedenému globální poradenskou firmou Deloitte získala certifikaci SOC 2. Stala se tak první kryptoburzou, která dosáhla tohoto mezinárodně uznávaného standardu v oblasti tradičních financí.

Tip: Registrovat na tuto burzu a NFT platformu se můžete zde. Pokud si objednáte visa kartu Ruby, obdržíte navíc bonus 25 USD.

Podle nedávné tiskové zprávy společnost Crypto.com úspěšně dokončila audit SOC 2 (Service Organization Control) – běžný standard v tradičních financích, který potvrzuje důvěryhodnost informačních postupů, zásad a operací společnosti.

To znamená, že společnost Crypto.com získala certifikát nejbezpečnější platformy pro obchodování s kryptoměnami a první kryptoburzy, která prošla standardy SOC 2. Za auditem stojí mezinárodní společnost Deloitte, která poskytuje audity, konzultace, daňové a poradenské služby světovým značkám. [3a]

Australský penzijní fond investuje do kryptoměn 66 miliard dolarů

Na výroční valné hromadě australského penzijního fondu Rest Super sdělil jeho ředitel členům, že se fond těší na přerozdělení části svých prostředků na trh s digitálními aktivy a získání expozice v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví, uvádí Business Insider.

Veřejné vystavení trhu s kryptoměnami učiní z Rest Super první penzijní fond v Austrálii, který bude investovat do digitálních aktiv. Investiční ředitel společnosti na schůzce uvedl, že i když je toto odvětví stále volatilní, fond do něj přesto přesune malou část prostředků. [3b]

CBDC, Regulace

Zásahy v Indii pokračují a na zimu se plánuje zákaz kryptoměn

Indie se chystá zakázat většinu kryptoaktiv, až v zimě představí nový zákon o regulaci tohoto odvětví.

Na programu zasedání je uveden „Zákon o kryptoměnách a regulaci oficiálních digitálních měn, 2021“. Návrh zákona se zabývá také rámcem pro oficiální digitální měnu centrální banky, kterou bude vydávat Indická rezervní banka.

Indie nyní kráčí ve stopách Číny a snaží se vymýtit používání decentralizovaných kryptoaktiv ve prospěch vlastní státem kontrolované CBDC. Je to již podruhé, co byl návrh zákona týkající se kryptoměn zařazen k předložení v parlamentu, ale na začátku letošního roku předložen nebyl. [4a]

V Jižní Koreji se připravuje nový zákon pro krypto průmysl

Jihokorejská Komise pro finanční služby (FSC) sestavila soubor návrhů nového krypto zákona včetně trestních postihů pro nekalé subjekty na trhu. Sestavená zpráva byla předložena národnímu shromáždění k posouzení.

FSC včera předložila národnímu shromáždění k posouzení základní osnovu pro konstrukci nového zákona o odvětví virtuálních aktiv. Soustřeďuje se na 10 návrhů zákonodárců týkajících se virtuálních aktiv.

Zatímco stávající zákon o oznamování a používání některých finančních informací se zaměřuje především na boj proti praní špinavých peněz v oblasti kryptoměn, nový zákon si klade za cíl komplexnější dohled nad trhem a odvětvím. Zpráva FSC zahrnuje sankce proti nekalým obchodním praktikám, jako je používání nezveřejněných informací, manipulace s tržními cenami nebo podvodné transakce. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: