[Odpolední zprávy] • Coinbase si vzala první půjčku krytou bitcoiny od Goldman Sachs • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po neúspěšném pokusu z minulého týdne, kdy BTC dvakrát vystřelil nad 40 000 USD, ale byl násilně odmítnut, zůstala kryptoměna hluboko pod touto kýženou hranicí. Medvědi navíc měli nad trhem téměř úplnou kontrolu a nedovolili BTC zahájit žádný run-up. Právě naopak, tlačili aktivum na jih a to se několikrát propadlo pod 38 000 USD.

Naposledy to bylo před 24 hodinami, kdy bitcoin klesl na denní minimum 37 500 USD. Nicméně BTC na tento pokles ceny zareagoval dobře a začal celkem rychle získávat hodnotu zpět.

Během několika hodin vyskočil o více než 1 000 USD a přiblížil se k 39 000 USD. V době psaní těchto řádků se nachází poblíž této úrovně.

Po nedávných cenových výkyvech se většina altcoinů v posledních dvou dnech uklidnila. Ethereum se z lokálního maxima 3 000 USD dostalo na několikatýdenní minimum kolem 2 700 USD, ale získalo zpět půdu pod nohama a nyní se nachází na úrovni 2 850 dolarů. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Den D je tady

Kryptoměny

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina jsou poplatky za druhé vrstvě stále příliš drahé

Spoluzakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin reagoval na tweet týkající se poplatků na druhé vrstvě, v němž naznačil, že mnohé sítě jsou stále příliš drahé. Dne 3. května zveřejnil zastánce etherea a průmyslový analytik Ryan Sean Adams snímek obrazovky s předními platformami vrstvy dva a jejich příslušnými síťovými poplatky.

Nejvyšší byl u Arbitrum One za 0,85 USD za odeslání ETH a 1,19 USD za výměnu tokenu, zatímco nejnižší u Metis Network za 0,02 USD za odeslání ETH a 0,15 USD za výměnu tokenu. Buterin na tweet odpověděl prohlášením:

„Potřebujeme se dostat pod 0,05 USD, aby to bylo skutečně přijatelné, imo. Ale rozhodně děláme velký pokrok a i proto-danksharding může na chvíli stačit, abychom se tam dostali!“

[2a]

Banky, burzy, firmy

Coinbase si vzala první půjčku krytou bitcoiny od Goldman Sachs

Největší americká kryptoměnová burza Coinbase byla odhalena jako tajemná firma, která si vzala od Goldman Sachs první půjčku na Wall Street krytou bitcoiny.

Agentura Bloomberg v úterý uvedla, že půjčku krytou BTC, kterou poskytla společnost Goldman, si vzala společnost Coinbase jako způsob, jak prohloubit vazby mezi světem krypto a tradičními financemi.

Hodnota půjčky v dolarech nebyla zveřejněna, ale byla zajištěna částí z celkového množství 4 487 bitcoinů, které Coinbase drží, v dnešní hodnotě přibližně 170 milionů dolarů. Půjčka je vybavena 24hodinovým řízením rizik, ale vyžaduje, aby Coinbase doplnila svůj kolaterál v BTC, pokud ceny klesnou příliš nízko. [3a]

Jihokorejská KakaoBank zvažuje partnerství s kryptoburzou

Jihokorejská digitální banka KakaoBank v úterý na své čtvrtletní konferenci o obchodních výsledcích oznámila, že zvažuje partnerství s místní kryptoburzou.

Podle místních předpisů vyžadují kryptoburzy, aby bankovní partneři poskytovali účty pro vklady a výběry na skutečné jméno, aby mohli nabízet služby převodu hotovosti na krypto, a splňovali tak normy proti praní špinavých peněz.

Místní zprávy naznačují, že společnost Kakao zkoumá možnosti partnerství se společností Coinone, což digitální banka popřela. [3b]

CBDC, Regulace

Nastupující korejská administrativa usiluje o ukončení sucha v oblasti ICO

Vláda nově zvoleného jihokorejského prezidenta Yoon Suk-yeola zařadila schvalování prvotních nabídek mincí (ICO) mezi 110 národních úkolů, které oznámila v pondělí. Pravicová vláda připraví pro ICO dvoupruhový regulační rámec tím, že digitální aktiva zařadí mezi cenné papíry a necenné papíry.

Cílem návrhu zákona je řídit vydávání a kótování digitálních tokenů a zabránit nekalým obchodním jednáním, uvádí prezidentský přechodný výbor. Jihokorejská Komise pro finanční služby (FSC) zakázala ICO v roce 2017 poté, co v místním odvětví zaznamenala nadměrné spekulace a finanční trestné činy.

Yoonova administrativa zahrnula plán na vytvoření legislativy s předběžným názvem Digital Asset Basic Act, která bude obsahovat pokyny týkající se vydávání digitálních aktiv, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT), ochrany investorů a stabilizace digitálních transakcí. [4a]

Komise pro cenné papíry a burzy vytváří zásahovou jednotku pro boj s kryptozločinem

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) uvedla, že rozšiřuje svůj tým pro vymáhání kryptoaktiv o 20 pozic, aby posílila své úsilí v boji proti kyberkriminalitě spojené s kryptoměnami.

Komise pro cenné papíry a burzy v úterý uvedla, že počet jejích zaměstnanců v oddělení zaměřeném na kryptokriminalitu v rámci jejího oddělení pro vymáhání práva vzroste na 50.

Téměř zdvojnásobení velikosti této jednotky umožní SEC identifikovat problémy se zveřejňováním informací a kontrolou s ohledem na kybernetickou bezpečnost, uvedl v prohlášení předseda SEC Gary Gensler. [4b]

Havaj schválil pracovní skupinu pro regulaci bitcoinu a technologie Web3

Havaj se nyní na regulaci kryptoměn vážně zaměřuje. Po celém světě se snaha o kryptoregulaci nadále formuje, protože stále více vlád se snaží vytvořit regulační rámce pro digitální aktiva. Nejnovějším státem, který tak učiní, by se mohla stát Havaj, kde senátní výbor doporučil vytvoření pracovní skupiny pro regulaci kryptoměn a technologie blockchain.

Dva výbory havajské státní blockchainové legislativy jednomyslně podpořily vytvoření specializované pracovní skupiny, která by zkoumala a regulovala ekosystémy kryptoměn a blockchainu: Výbory pro obchod a ochranu spotřebitele (CPN) a pro správu věcí veřejných (WAM).

Havajský zákon chce prozkoumat, jak může vláda regulovat, dohlížet a případně využívat technologii blockchainu a kryptoměn. [4c]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: