[Odpolední zprávy] • Coinbase oznamuje podporu hardwarových peněženek, počínaje Ledgerem • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od masivního cenového propadu, který se odehrál během víkendu, se BTC nepodařilo dosáhnout výrazných zisků a rozhodně překonat kýženou hranici 50 000 USD. Užuž se zdálo se, že se to aktivu podařilo před dvěma dny, kdy se obchodovalo výrazně nad touto hranicí a dokonce se dotklo 52 000 USD. Medvědi však další růst nedovolili.

Právě naopak, zatlačili kryptoměnu na jih a včera ji srazili pod 49 000 USD. V následujících hodinách se BTC pokusil o další vzestup, který vyvrcholil dosažením 51 000 USD. Nad ní se však Bitcoin opět neudržel a aktuálně se obchoduje pod 50 000 USD.

Ethereum se během sobotního propadu propadlo z hodnoty nad 4 600 USD na 3 500 USD, ale rychle se odrazilo a získalo zpět 4 000 USD. V denním měřítku však ETH kleslo o 1 % a nachází se těsně nad 4 300 dolary. [1]

Technická analýza: BTC/USD – blíží se retest 47 000 USD?

Kryptoměny

Cardano se uvedením konvertoru AGIX ERC20 posouvá o obrovský kus dopředu

Komunita Cardano otevírá své dveře zbytku blockchainové komunity odhalením konvertoru. To otevře příval aktivit na Cardanu, zatímco uživatelé čekají na spuštění mainnetu.

Dne 7. prosince oznámila organizace IOHK, která stojí za vývojem Cardana, spuštění testnetu konvertoru AGIX ERC20. Při příchodu s touto nabídkou síť uzavřela partnerství se společností SingularityNET, což uživatelům umožňuje přesouvat tokeny AGIX mezi Cardanem a Ethereem prostřednictvím mostu.

V posledních měsících Cardano jako síť učinilo z blockchainové interoperability nedílnou součást svého vývoje. Za tímto účelem tým IOHK oznámil další spolupráci při vytváření několika mostů, které síť propojí s dalšími blockchainy. [2a]

Shiba Inu nyní s podporou Avalanche Bridge

Avalanche Bridge, který v červenci představila společnost Ava Labs, nyní podporuje meme kryptoměnu Shiba Inu. Nástroj umožňuje bezproblémový přesun ETH tokenů do mainnetu Avalanche. Uživatelé mohou s pomocí mostu převádět také wrapped verze BTC a ETH.

Nativní token Avalanche, AVAX, koncem listopadu v rámci rekordní rallye překonal tržní kapitalizaci Shiba Inu. Obě kryptoměny zůstávají těsně za sebou na 12. a 13. místě.

Generální ředitel společnosti Ava Labs Emin Gün Sirer nedávno označil Shiba Inu za „hru s nulovým součtem“ a dodal, že nejvýkonnější kryptoměna letošního roku není jeho šálkem čaje. [2b]

Banky, burzy, firmy

Indická kryptoburza CoinDCX se v roce 2022 stane globální, říká její výkonný ředitel

Přetrvávající nejistota kolem regulace kryptoměn v Indii nebrání domácím krypto společnostem ve spuštění globálních nabídek.

Indická kryptoburza CoinDCX se podle jednoho z vedoucích pracovníků společnosti chystá v roce 2022 pokročit se svou globální platformou pro obchodování s kryptoměnami – nazvanou Cosmex.

Ramalingam Subramanian, vedoucí oddělení značky, marketingu a komunikace ve společnosti CoinDCX, řekl, že CoinDCX má značné ambice, pokud jde o globální expanzi burzy, protože její připravovaná platforma bude cílit na globální publikum. [3a]

Coinbase oznamuje podporu hardwarových peněženek, počínaje Ledgerem

Největší burza Coinbase oznámila, že začne podporovat hardwarové peněženky, počínaje platformou Ledger. Obě společnosti to oznámily na konferenci Ledger Open, která se koná 9. a 10. prosince v Paříži.

Ledger je hlavním dodavatelem studených hardwarových peněženek, které uchovávají soukromé klíče uživatelů bezpečněji než horké online peněženky.

Uživatelé pomocí rozšíření prohlížeče Coinbase Wallet budou moci připojit své hardwarové peněženky Ledger, zachovat si vlastní úschovu a plnou kontrolu nad svými aktivy. Partnerství bude zaváděno postupně, počínaje prvním čtvrtletím roku 2022. Dále bude hardwarové peněženky Ledger podporovat také mobilní aplikace Coinbase. [3b]

CBDC, Regulace

Čínská centrální banka chce propojit e-CNY s hongkongským systémem rychlejších plateb

Mu Čchang-čchun, generální ředitel Institutu digitální měny Čínské lidové banky, dnes uvedl, že centrální banka spolupracuje s Hongkongským měnovým úřadem (HKMA) na testování přeshraničních platebních funkcí pro e-CNY, tolik očekávanou digitální měnu čínské centrální banky (CBDC).

Mu na webináři, který společně uspořádaly PBOC a HKMA, uvedl, že centrální banka zahájila společný projekt s HKMA s cílem „prozkoumat možnosti využití CBDC ke zlepšení přeshraničních plateb“.

Úředník PBOC uvedl, že tým provedl předběžné technické testy s omezeným počtem obyvatel Hongkongu, kteří si mohli vytvořit peněženky e-CNY se základními funkcemi, jako je dobíjení, převod a platby u některých obchodníků. [4a]

Guvernér australské centrální banky je skeptický ohledně zavedení CBDC

Guvernér australské centrální banky (Reserve Bank of Australia) uvedl, že země zatím nevidí důvod pro zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Měnící se technologie a vnímání veřejnosti to však mohou změnit, protože země usnadňuje digitální ekonomiku.

Guvernér australské centrální banky Philip Lowe uvedl, že úředníci si nejsou absolutně jisti, zda uvolní digitální měnu centrální banky (CBDC). Guvernér Lowe tuto informaci nabídl ve svém projevu 9. prosince a uvedl, že k zavedení CBDC by klidně mohlo dojít, ale že k tomu zatím není žádný podnět. Jako jeden z důvodů uvedl úspěch australského digitálního platebního systému.

Řekl však, že země by CBDC v budoucnu klidně mohla vydat, ale to bude záviset na tom, jak se bude technologie vyvíjet, a také na vnímání veřejnosti. Co je však důležitější, uvedl také, že orgány země zkoumají tuto třídu aktiv z hlediska regulace, a současně varoval investory před tímto trhem. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

„Cardano se uvedením konvertoru AGIX ERC20 posouvá o obrovský kus dopředu“
Kdyby to tak mělo vliv i na kurz, tak by to bylo super 👍

Lhts

Cena? Jaka je nyní na Cardanu inflace ? Musi přijít opravdové využití Blockchainu.

Reklama: