[Odpolední zprávy] • Celsius je “Ponziho schéma”, tvrdí bývalý zaměstnanec v nové žalobě • a další články

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od netypicky klidného víkendu, kdy bitcoin stál především kolem 19 000 USD bez výraznějších pohybů oběma směry, se tomuto aktivu daří.

S blížícím se koncem amerického státního svátku začala kryptoměna postupně získávat na hodnotě. Nejprve se přiblížila k hranici 20 000 USD, zpochybnila ji a nakonec se nad ni podle zpráv dostala.

O den později BTC vyskočil na několikadenní maximum těsně pod 21 000 USD. Býci však pokračovali v tlaku a tlačili ji dále na sever. V důsledku toho se bitcoin před několika hodinami dostal na denní maximum téměř 22 500 USD, což je zároveň nejvyšší cenová pozice, kterou aktivum zaznamenalo od poloviny června.

Podobně jako u bitcoinu většina altcoinů poskočila výše v denním měřítku. Ethereum vede s nárůstem o 5,5 %. V důsledku toho se druhá největší kryptoměna vyšplhala na vlastní několikatýdenní maximum kolem 1 250 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Máme brzký průraz z obratové struktury

Kryptoměny

Společnost Aave plánuje spustit Stablecoin, říká CEO

Společnost Aave odhalila své plány na spuštění stablecoinu GHO vázaného na americký dolar, který je součástí snahy o rozšíření příjmů a “zvýšení konkurenceschopnosti” půjček na protokolu DeFi.

Podle návrhu společnosti Aave Companies, která stojí za firmou Aave, bude GHO zajištěna řadou kryptoměnových aktiv, která dlužníci na platformě poskytnou jako zástavu.

V návrhu na fóru pro správu společnosti Aave se uvádí, že uživatelé budou moci razit stablecoin pomocí aktiv, která poskytli jako kolaterál. Stejná aktiva by i nadále vydělávala úroky, zatímco jsou používány jako kolaterál. [2a]

Banky, burzy, firmy

Celsius je “Ponziho schéma”, tvrdí bývalý zaměstnanec v nové žalobě

Problémovou platformu pro krypto půjčky Celsius zažaloval její bývalý zaměstnavatel a obvinil ji z provozování Ponziho schématu, které vedlo ke zmrazení prostředků zákazníků.

Bývalý investiční manažer společnosti Celsius Jason Stone prostřednictvím své firmy, označené jako KeyFi, v žalobě podané 7. července u newyorského soudu tvrdí, že společnost byla zapojena do manipulace s kryptotrhem, aniž by zavedla základní účetní opatření na ochranu vkladů zákazníků.

Podle žaloby společnost, která nedávno zmrazila výběry od zákazníků, usilovala o vlastní prospěch tím, že manipulovala s cenou své původní kryptoměny CEL. Společnost Celsius je například obviněna z toho, že využívala vklady zákazníka v bitcoinech k nafukování hodnoty CEL. [3a]

Španělská dceřiná společnost Binance byla schválena jako poskytovatel kryptografických služeb

Španělská dceřiná společnost kryptoburzy Binance, Moon Tech Spain, získala od španělské centrální banky registraci jako poskytovatel služeb virtuálních aktiv (VASP), oznámila firma v pátek.

Registrace umožní společnosti Binance nabízet ve Španělsku služby výměny a úschovy kryptoaktiv v souladu s požadavky pravidel tamní centrální banky proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML/CTF).

Na schválení se čekalo od konce ledna a následuje po evropských registracích ve Francii a Itálii. Společnost také nedávno získala licence k činnosti v Bahrajnu a Dubaji. [3b]

Nízké daně v Singapuru lákají japonské společnosti působící v oblasti webu 3.0

Velký počet japonských společností působících v oblasti webu 3.0 se stěhuje do Singapuru nebo tam alespoň zakládá nové pobočky, řekli v pátek Forkastu vedoucí pracovníci japonské společnosti Oasys, která se zabývá budováním infrastruktury pro blockchain.

Japonské firmy působící v sektoru web 3.0 musí platit daně z nerealizovaných zisků, pokud vydají token a ten zvýší svou hodnotu, řekl Ryo Matsubara, zástupce ředitele společnosti Oasys, na akci IVS Crypto 2022 v Okinawě.

“Může se stát, že zkrachujeme, protože budeme muset zaplatit daň,”

– řekl.

Matsubara a ředitel společnosti Oasys Daiki Moriyama v rozhovoru uvedli, že obtížné regulační prostředí v Japonsku vedlo firmu k hybridnímu provoznímu přístupu, kdy se rozhodla působit v Singapuru.

Podle Matsubary počet japonských startupů, které se přesunou do Singapuru, pravděpodobně do roku 2022 dosáhne 100, protože městský stát nabízí výhody, pokud jde o fyzickou blízkost a časové pásmo. [3c]

CBDC, Regulace

Americké ministerstvo financí vyvíjí rámec pro cestu k mezinárodní krypto regulaci

Zatímco americké úřady zintenzivňují práci na vývoji kryptoregulativ, tamní ministerstvo financí předložilo prezidentu Joeovi Bidenovi rámec, který má usnadnit mezinárodní spolupráci při zavádění těchto regulací a standardů na mezinárodní úrovni.

Jedná se pravděpodobně o významný posun, který může připravit půdu pro intenzivnější úsilí Washingtonu o vytvoření mezinárodních předpisů pro tento sektor.

“Rámec byl připraven ve spolupráci s ministrem zahraničí, ministrem obchodu, správcem americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) a vedoucími dalších příslušných agentur,”

– uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Ministerstvo financí vypracovalo svůj návrh v reakci na prezidentův exekutivní příkaz o zajištění odpovědného rozvoje digitálních aktiv z 9. března, který nastiňuje meziagenturní přístup k řešení rizik spojených s využíváním kryptoaktiv, ale také k využití jejich potenciálních přínosů. [4a]

Družstevní záložny varují před náklady na vytvoření CBDC

Lobbistická skupina se sídlem ve Spojených státech se vyslovila proti vývoji digitální měny centrální banky (CBDC) ve Spojených státech. Národní asociace federálně pojištěných družstevních záložen (National Association of Federally-Insured Credit Unions, NAFCU) se domnívá, že náklady na projekt převyšují “hypotetické přínosy”.

Ve veřejném dopise americkému ministerstvu obchodu z úterý Andrew Morris, hlavní poradce pro výzkum a politiku v NAFCU, tvrdí, že náklady by převážily nad přínosy a že existují lepší alternativy pro dosažení stejných cílů. Dopis přišel v reakci na žádost ministerstva o vyjádření (RFC) k digitálním aktivům.

Ačkoli plné znění dopisu není v současné době k dispozici, podle sdělení NAFCU upozorňoval na iniciativy soukromého a veřejného sektoru v oblasti plateb, aby ilustroval dostupnost méně rušivých alternativ pro dosažení zlepšení plateb, a zdůraznil úlohu, kterou úvěrové družstva již hrají, pokud jde o oslovení nedostatečně obsluhovaných skupin obyvatelstva. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Wake up !!!

Pozdě,ale přece.
Je to ponziho letadlová pyramida.
A aby bylo veselejší, Tesla je účastníkem tohoto podvodu.