[Odpolední zprávy] • Cardano spouští testnet platformy chytrých smluv Alonzo • a další články

4.6
(7)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Přestože Bitcoin získal zpět většinu ztrát z posledního propadu na 31 000 USD, nepodařilo se mu v posledních dnech dosáhnout žádného významného pohybu směrem nahoru. Včera aktivum opět vyskočilo na 40 000 dolarů a ještě o něco výš po zprávě o plánech Joea Bidena předložit koncem tohoto týdne návrh rozpočtu s výdaji ve výši 6 bilionů dolarů. Medvědi však i tento pokus zastavili a srazili jej zpět na současnou úroveň kolem 37 000 dolarů.

Altcoiny v posledních několika týdnech napodobily výkon svého lídra a situace je v posledních 24 hodinách do jisté míry podobná. Většina z nich však zaznamenala ještě výraznější ztráty než Bitcoin. Ethereum, které bylo ještě před několika dny blízko dosažení 3 000 USD, po dalším 6,5% poklesu od včerejška kleslo pod 2 600 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – solidní retracement, ale na jak dlouho?

Přehled trhu: 40 000 za Bitcoin, Palkadot mimo pattern!

Kryptoměny

Cardano spouští testnet platformy chytrých smluv Alonzo

Projekt Cardano představil dne 27. května plán zavádění své nové platformy pro chytré kontrakty. Nazývá se Alonzo a první testnet pro tuto platformu již byl spuštěn. Oznámil to jeden z přidružených subjektů projektu, společnost Input Output Hong Kong (IOHK).

Spuštění systému Alonzo proběhne v několika fázích, přičemž každá fáze bude označena barvou. Po současné modré fázi budou následovat fáze Alonzo White a Alonzo Purple. IOHK rovněž uvedla, že již zahájila nábor „malé, vybrané skupiny SPO & #Plutus Pioneers, kteří pomohou položit základy“.

Alonzo je hard fork, který do sítě Cardano zavede nové funkce. Učiní tak prostřednictvím integrace skriptů Plutus, což znamená, že v síti Cardano bude možné povolit chytré kontrakty. To nakonec povede k vývoji nových decentralizovaných aplikací (dApps) – včetně těch souvisejících s decentralizovanými financemi (DeFi). [2a]

Úřad SAE vydal varování před mincí Dubai Coin

Dubaj je technologicky přívětivý region, a proto zde nikdy není nouze o nové a slibné projekty, včetně kryptoměn a blockchainu, ale příliv nových kryptoměn ztěžuje nováčkům rozlišování pochybných kampaní od těch spolehlivých.

Dubajská mediální kancelář oznámila, že úřady nikdy neschválily digitální měnu s názvem Dubai Coin, která zaznamenala 1000% skok, když byl projekt na začátku tohoto týdne spuštěn jako „oficiální digitální měna Dubaje“.

„Není to oficiální kryptoměna města,“ je uvedeno v oznámení. „Webové stránky propagující Dubai Coin jsou promyšlenou phishingovou kampaní, která má za cíl ukrást osobní údaje jejich návštěvníků.“ [2b]

Banky, burzy, firmy

Americká sankční agentura OFAC se bude více spoléhat na Chainalysis

Americký Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv požádal o další předplatné analytického softwaru Chainalysis, aby mohl zintenzivnit své úsilí o dohled nad blockchainovými transakcemi.

Ve veřejném oznámení rozeslaném 26. května úřad potvrdil svůj záměr předplatit si balíčky školení a podpory společnosti Chainalysis Rumker pro to, co považuje za „kritický výzkum“, a dále tak rozšířit svůj arzenál nástrojů dohledu.

Veřejné oznámení z tohoto týdne představuje druhou takovou žádost, kterou agentura tento měsíc podala, když 4. května podala předchozí žádost o nástroje pro dohled nad blockchainem společnosti Chainalysis. [3a]

Společnost Wisdom Tree podala u SEC žádost o Ethereum ETF

Po vzoru společnosti VanEck podala společnost Wisdom Tree na začátku tohoto měsíce u Komise pro cenné papíry Spojených států žádost o vytvoření burzovně obchodovaného fondu Ether (ETH). Podle podání ze dne 27. května by akcie ETF byly kótovány na burze Chicago Board Options Exchange BZX.

Dne 7. května podal žádost o ETF obchodovaný na stejné burze také konkurenční emitent ETF, společnost VanEck. Žádost společnosti Wisdom Tree přichází v době, kdy SEC zahájila formální přezkum žádostí o ETF na Bitcoin (BTC), které podaly společnosti Fidelity, respektive SkyBridge. Tato žádost není zdaleka prvním rodeem společnosti Wisdom Tree, která v posledních letech podala řadu žádostí o Bitcoin ETF. [3b]

CBDC, Regulace

Guvernér Bank of Japan kritizuje Bitcoin a zpochybňuje jeho využití při vypořádání.

Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda včera v rozhovoru zpochybnil použití Bitcoinu, uvedla agentura Bloomberg. Banka v současné době testuje „digitální jen“, digitální verzi své fiat měny, ale k tématu kryptoměn zůstává rozpačitá.

„Většina obchodů je spekulativní a volatilita je mimořádně vysoká. Jako prostředek vypořádání se téměř nepoužívá.“

řekl Kuroda a zpochybnil využití Bitcoinu jako investičního prostředku ve srovnání s tradičními finančními aktivy. Tyto komentáře jsou podobné těm, které zopakoval předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell z počátku tohoto roku, když řekl, že trh s kryptoměnami je z velké části prostředkem spekulace. [4a]

Krypto sektor čelí přísnějšímu vymáhání kvůli porušování sankcí, uvádí zpráva

Společnosti Elliptic ve své zprávě nazvané „Sanctions Compliance in Cryptocurrencies uvádí, že od května 2019 podnikl Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv amerického ministerstva financí pět významných akcí v oblasti vymáhání práva týkajících se sankcí a „aktérů hrozeb“ využívajících kryptoměny.

Uvádí, že v prosinci 2020 a únoru 2021 vydal OFAC občanskoprávní sankce za porušení sankcí vůči kryptopodnikům, což představuje varování pro tento sektor, že porušení sankcí bude trestáno, a předznamenává zpřísnění požadavků na dodržování předpisů.

Společnost Elliptic ve své zprávě uvádí, že krypto peněženky uvedené na seznamu OFAC Specially Designated Nationals and Blocked Persons List (Seznamu určených osob a blokovaných osob) do dnešního dne obdržely v BTC a ETH celkem více než 175 milionů USD. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: