[Odpolední zprávy] • Cardano se díky tisícům projektů dále rozšiřuje • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně volatilních, počínaje 6. červnem, kdy vyskočila z necelých 30 000 USD na několikadenní maximum téměř 32 000 USD.

V tu chvíli se však situace poměrně rychle změnila, když se BTC během několika hodin propadl o více než 2 000 USD na 29 200 USD. Nicméně následoval další cenový nárůst a bitcoin se krátce poté ocitl nad 31 500 USD.

Výkyvy pokračovaly ještě o něco déle, což BTC opět posunulo na jih ke 30 000 USD. Od té doby však kryptoměna zůstává kolem této úrovně relativně klidná a nyní se nachází těsně nad ní.

Altcoiny zažívaly od začátku týdne podobnou volatilitu, ale většina z nich je nyní výrazně klidnější. Ethereum se obchoduje nad 1 800 USD. [1]

Technická analýza: BNB/USD – Medvědům dochází dech

Kryptoměny

Komunita apecoin hlasuje pro setrvání na ethereu

Komunita apecoin se podle údajů ze snímku rozhodla zůstat na ETH blockchainu. Pro zachování projektu v rámci tohoto ekosystému se vyslovilo 54 % hlasujících.

Na začátku května se kvůli virtuálnímu prodeji pozemků organizovanému společností Yuga Labs stala síť ethereum dočasně nepoužitelnou kvůli nebetyčně vysokým poplatkům. Uživatelé byli údajně nuceni vypláznout tisíce dolarů za jednotlivé transakce kvůli extrémnímu přetížení sítě.

Společnost Yuga Labs naznačila, že musela přejít na vlastní řetězec, aby podobným katastrofám v budoucnu zabránila. Většina členů komunity ale rozhodla, že přechod na jiný řetězec by byl pro projekt příliš drahý a riskantní. [2a]

Cardano se díky tisícům projektů dále rozšiřuje

Nad cardanem (ADA), jednou z největších a nejslibnějších blockchainových sítí na trhu kryptoměn, se vyvíjí více než 1 000 projektů. Je zde přesně 1003 projektů, které budují řešení nad cardanem. Vyplývá to z nedávného tweetu, který sdílela společnost Input Output HK, jedna z hlavních skupin pracujících na vývoji cardana.

Jak uvádí Input Output HK, na vývoji cardana pracuje přesně 1 003 projektů. Zajímavé je, že 40,4 % těchto projektů vytváří řešení NFT Collection, 6 % souvisí s komunitou a sociálními sítěmi, 4,8 % se týká vývojářských nástrojů, API a knihoven a 4,2 % se zaměřuje na hry.

Některé další projekty se týkají dat, průzkumníků, trackerů, DeFi, decentralizovaných burz, řešení identity, launchpadů, půjčování, metaverse a mnoha dalších věcí. To ukazuje, že cardano expanduje navzdory nedávnému poklesu trhu a pohybu bitcoinu (BTC) pod 30 000 USD. [2b]

Deloitte: 75 % maloobchodníků chce do 24 měsíců platit kryptoměnami

Podle nového průzkumu, který zveřejnila společnost Deloitte, plánují tři čtvrtiny maloobchodníků ve Spojených státech během příštích dvou let přijímat platby v kryptoměnách nebo stablecoinech.

Zjistilo se také, že více než polovina velkých maloobchodníků s tržbami nad 500 milionů dolarů v současnosti vynakládá 1 milion dolarů nebo více na vybudování potřebné infrastruktury, aby se to mohlo uskutečnit.

Informace byly zveřejněny ve zprávě společnosti Deloitte „Merchants Getting Ready For Crypto“ (Obchodníci se připravují na kryptografii), která byla vydána ve spolupráci se společností PayPal ve středu. Velká většina, zhruba 85 % dotázaných obchodníků, uvedla, že předpokládá, že platby kryptoměnami budou v jejich odvětvích do pěti let všudypřítomné. [2c]

Banky, burzy, firmy

OpenSea se zavazuje zakročit proti podvodům a porušování duševního vlastnictví

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti OpenSea Derin Finzer prohlásil, že tržiště s nezaměnitelnými tokeny (NFT) zdvojnásobí své úsilí o omezení podvodů a plagiátorství na platformě.

Ve středečním příspěvku na blogu Finzer napsal, že ačkoli jsou podvody, krádeže duševního vlastnictví (IP) a plagiátorství podle podmínek OpenSea zakázány, „v našem měřítku komplexní zásady nestačí“.

Dosud platforma vybudovala systémy, které se snaží bojovat proti většině zakázaných činností, a to pomocí nového systému ověřování, „systému prevence kopírování“ skenování obrázků a vylepšené funkce vyhledávání, která má lidem pomoci najít autentický obsah. [3a]

CBDC, Regulace

Kryptoprůmysl projevuje lásku k novému „průmyslově přátelskému“ návrhu zákona regulujícímu digitální aktiva

Vzhledem k velikosti trhu a nadcházejícímu legislativnímu náporu je důležité posoudit současný stav nové dvoustranické legislativy představené tento týden.

Krypto sektor si nový rámec pro regulaci digitálních aktiv pochvaluje, avšak obhájce spotřebitelů vyjádřil obavy z části, která deleguje většinu regulačních pravomocí na americkou Komisi pro obchodování s komoditními futures.

Návrh zákona, který prosazují americké senátorky Kirsten Gillibrand (D-NY) a Cynthia Lummis (R-WY), představuje první významný krok směrem k dohledu nad sektorem, kterým v poslední době otřásla imploze stablecoinů a úpadek kryptotrhu.

Návrh zákona rovněž uvádí v život první hmatatelnou dvoustrannou legislativu, jejímž cílem je zkrotit sektor kryptoaktiv „divokého západu“ tím, že digitální aktiva budou klasifikována jako komodity, jako je rýže nebo cukr, a umožní CFTC regulovat vznikající odvětví. [4a]

Jamajka se stala první zemí, která vyhlásila CBDC jako zákonné platidlo

Jamajská centrální banka (Bank of Jamaica, BoJ) legalizovala svůj CBDC, aby tak poskytla alternativu ke své ekonomice založené na hotovosti.

Podle zpráv jamajský senát povolil centrální bance vydávat její CBDC, známý jako Jamaica Digital Exchange neboli Jam-Dex. Podle guvernéra Bank of Jamaica Richarda Bylese bude Jam-Dex oficiálně spuštěn pro domácí použití koncem tohoto měsíce.

Digitální jamajský dolar „nabízí bezpečnější a pohodlnější alternativu k fyzickým bankovkám a mincím a lze jej používat bez bankovního účtu,“ řekl Byles v rozhovoru pro Blockworks.

Jam-Dex je ve fázi pilotního testování od srpna loňského roku. Společnost BeInCrypto na začátku tohoto roku informovala, že bude zaveden v prvním čtvrtletí, ale zpoždění jej posunulo do druhého čtvrtletí. [4b]

Pro více informací se nezapomeňte také přidat na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img