[Odpolední zprávy] • Bostonský Fed hledá projektového manažera pro rozvoj CBDC • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna má za sebou v posledních dnech nepříznivý vývoj ceny. Dne 31. prosince poněkud nečekaně vystřelila vzhůru, než se během několika hodin razantněji propadla o 3 000 USD až pod 46 000 USD.

Nový rok začala pozitivněji a dvakrát se přiblížila k 48 000 USD. Tuto hranici se jí však nepodařilo překonat a následné odmítnutí ji vyhnalo na jih k 47 000 USD, kde se na chvíli zastavila, jak jsme informovali včera.

Od té doby však převzali kontrolu medvědi, kteří BTC opět stlačili dolů na intradenní minimum 45 800 USD. K současné chvíli se Bitcoin odrazil a získal zpět 46 000 USD, ale v denním měřítku je stále v červených číslech.

Většině altů s větší kapitalizací se v poslední době nepodařilo dosáhnout žádného výrazného cenového růstu. Ukázkovým příkladem je Ethereum, které se zhruba před týdnem obchodovalo nad hranicí 4 000 USD. Jeho hodnota však začala postupně klesat a nyní se po dalším 1% poklesu od včerejška nachází pod 3 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – již několik dní bez odrazu

Kryptoměny

Za posledních 24 hodin bylo spáleno 9,7 milionu kusů SHIB, 41 % celkové zásoby již bylo zničeno

Podle nedávného tweetu twitterového účtu @shibburn bylo za poslední den spáleno, tj. trvale staženo z oběhu, téměř 10 milionů SHIB.

Za posledních čtyřiadvacet hodin bylo do určené peněženky odesláno celkem 9 758 993 SHIB, informuje uživatel Twitteru @shibburn. Podle jeho tweetu bylo ke “spálení” tak velkého množství psí kryptoměny potřeba šest převodů do mrtvé peněženky.

Mezitím údaje poskytnuté společností etherscan ukazují, že v posledních pěti dnech’ různé týmy v rámci komunity SHIB spálily přibližně 30 milionů tokenů Shiba Inu.

Tweet @shibburn připomíná, že komunita do této chvíle spálila něco přes jednačtyřicet procent celkové nabídky SHIB (1 kvadrilion) – 410 300 575 781 510 tokenů. [2a]

Melania Trump oslavuje Bitcoin navzdory Trumpově předpovědi o konečné ‘krypto explozi’

V pondělí si kryptokomunita připomněla 13. výročí Bitcoinu od Genesis Block na akci, na které Melania Trump obdivovala vynález Satoshiho Nakamota, který změnil život.

První dáma, která se nyní rychle stává silou, s níž je třeba počítat v blockchainovém průmyslu, sdílela snímek obrazovky bloku 0 a podělila se o svou radost nad prvním blokem, který se nyní stal ústřední součástí bitcoinové mytologie.

[2b]

Banky, burzy, firmy

Nejlepší italská soukromá banka Banca Generali umožní uživatelům nakupovat bitcoiny

Podle nedávné zprávy Wealth budou moci klienti banky Banca Generali nakupovat a prodávat Bitcoin prostřednictvím aplikace banky. Banka bude do svého systému Home Banking integrovat platformu společnosti Conio Inc. a umožní tak svým uživatelům zapojit se do obchodování s kryptoměnami, aniž by museli opustit online infrastrukturu banky.

Banka koupila podíl ve společnosti Conio v hodnotě 14 milionů dolarů v prosinci 2020 a od té doby poskytuje svým uživatelům úschovu bitcoinů. [3a]

Výkonný ředitel Coinbase říká, že brzy přijdou zásadní vylepšení škálování Etherea

Produktový ředitel Coinbase Surojit Chatterjee je posledním, kdo zveřejnil své předpovědi pro kryptoprůmysl v roce 2022 a předpovídá zásadní pokrok ve škálování Etherea.

Vedoucí představitelé odvětví, analytici a investoři sdílejí své předpovědi pro rok 2022 v oblasti krypto ekosystému a Surojit Chatterjee ze společnosti Coinbase je přesvědčen, že Ethereum bude v čele Webu3 a kryptoekonomiky, protože se bude škálovat.

CPO se o své předpovědi podělil 4. ledna v příspěvku na blogu společnosti, v němž uvedl, že škálovatelnost Etherea se bude zlepšovat, ale prosazovat se budou i alternativní sítě 1. vrstvy. [3b]

CBDC, Regulace

Bostonský Fed hledá projektového manažera pro rozvoj CBDC

Federální rezervní banka v Bostonu hledá nového ředitele, který povede vývoj digitální měny centrální banky.

Podle příspěvku na síti LinkedIn z 1. ledna bude ředitel projektového řízení “posunovat úsilí Federálního rezervního systému o vytvoření, správu a testování softwaru pro další porozumění digitální měně”.

Fed na výzkumu CBDC spolupracuje s Institutem digitální měny MIT, což je partnerství, díky němuž se bostonská pobočka americké centrální banky dostala do čela vývoje. Podle asistenta viceprezidenta Roberta Benche bude tento projekt rovněž udržovat svůj výzkum jako otevřený zdrojový kód. [4a]

Estonská vláda kryptoměny nezakazuje, ale připravuje návrh zákona na zpřísnění regulace

Estonské ministerstvo financí vydalo oficiální vysvětlení k nedávno předloženému návrhu zákona, který rozvířil fámy o možném zákazu kryptoměn.

Podle vyvrácení byl návrh zákona, který ještě musí projít třemi parlamentními čteními, vypracován a předložen ve snaze zpřísnit stávající licencování poskytovatelů kryptografických služeb a nebude mít vliv na fyzické osoby, které vlastní kryptoměny a obchodují s nimi.

“Nařízení se nevztahuje na zákazníky, ale na poskytovatele služeb virtuálních aktiv (VASP), kteří vykonávají činnost pro fyzickou nebo právnickou osobu nebo jejím jménem jako stálou obchodní činnost. To znamená, že právní předpis neobsahuje žádná opatření, která by zákazníkům zakazovala vlastnit virtuální aktiva a obchodovat s nimi, a v žádném případě nevyžaduje, aby zákazníci sdíleli své soukromé klíče k peněženkám,” uvádí se v oficiálním vyvrácení. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img