Odpolední zprávy • Bitcoin se odrazil a roste • ETH z roku 2015 zhodnoceny o 220 000 % • a další zprávy

5
(5)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u dnešního přehledu zpráv ze světa kryptoměn

Kryptotrhy v čele s BTC se vzpamatovaly a rostou

Posledních několik dní se největší kryptoměně příliš nedařilo, zejména poté, co o víkendu ztratila kýženou hranici 40 000 dolarů. V následujících hodinách se situace jen zhoršila, když se BTC propadl na nejnižší cenovou pozici od začátku února na úrovni těsně nad 36 000 USD. Altcoiny v posledních dnech trpěly ještě více než bitcoin, ale jejich volatilnější povaha dnes vedla k působivému zotavení. Nejpůsobivější zisk z altů s větší kapitalizací nám předvedla Terra po oznámení o získání 1 miliardy dolarů pro rezervy stablecoinu Bitcoin UST. LUNA od té doby prudce vzrostla o 15 % a nyní se nachází na téměř 60 dolarech.

ETH velryba zhodnotila své coiny o 220 000%

ETH velryba, která poprvé od roku 2015 přesunula svých 1 947 ETH, zhodnotila cenu těchto dodnes spících coinů z původní hodnoty v roce 2015, což bylo 2 336 USD na 5,15 mil. USD v dnešních cenách. To je zhodnocení o 220 000 %. Transakce si poprvé všimla služba Whale Alert.

Celková hodnota BTC uzamčených v Lightning Network dosáhla 1,3 mld. USD

Počet bitcoinů, uzamčených v Lightning Network, se podle DeFi Pulse ztrojnásobil z 1 089 BTC v roce 2021 na 3 479 BTC, přestože bitcoin propadl pod hranici 40 000 dolarů. Celková hodnota uzamčených bitcoinů je v současnosti 1,3 miliardy dolarů. Katalyzátorem trojnásobného nárůstu celkového počtu uzamčených bitcoinů je schopnost LN umožnit rychlé a levné transakce v síti Bitcoin.

Aktivita na tržišti OpenSea poklesla o 30 % po hackerském útoku

Podle agentury Bloomberg došlo k poklesu aktivity uživatelů na OpenSea po krádeži NFT v hodnotě 3 milionů dolarů. Platforma dva dny pracovala na neutralizaci útoku a ochraně prostředků uživatelů. Anonymní hacker ukradl nejméně 254 tokenů z největšího tržiště NFT sdílením e-mailu, který uživatele žádal, aby převedli svá aktiva na nový inteligentní kontrakt. Kontrakt, který představoval přímý způsob, jak poskytnout přístup ke svým nefungujícím tokenům jiné osobě, podepsalo nejméně 17 velkých obchodníků. Celková hodnota ukradených tokenů činila podle generálního ředitele společnosti OpenSea 1,7 milionu dolarů, ale nezávislí výzkumníci uvedli, že skutečná škoda způsobená hackerem se mohla pohybovat mezi 2 a 3 miliony dolarů.

SEC by mohla prohrát soud proti Ripple

V prosinci 2020 podala americká Komise pro cenné papíry a burzy žalobu na společnost Ripple a její výkonné ředitele Brada Garlinghouse a Chrise Larsena. Nejnovější vývoj v kauze každopádně naznačuje, že společnost Ripple je prozatím na vítězné straně, neboť vyhrála řadu významných návrhů, které by mohly být klíčové pro její obhajobu spravedlivým návrhem. Konkrétně soud minulý týden rozhodl ve prospěch společnosti Ripple a odtajnil dva důležité dokumenty. A během nedávného podcastu s Tony Edwardem se Joseph Hall – bývalý řídící výkonný pracovník SEC pro politiku – vyjádřil ke stavu případu. Podle Halla nemusí žaloba proti společnosti Ripple skončit tak, jak SEC předpokládala.

Zdroje:
cryptopotato.com, beincrypto.com, bitcoinist.com, u.today

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filip
Hodnocení článku :
     

Super info, stručný jasný, palec hore

Kenny

Ještě at poda zalobu GreyScale proti SECu at uz konecne schvali to BTC spotove ETF. Tohle uz je taky nekonecna pisnicka v podobe zabrzdenyho SECu. Zajimave je ze v Kanade uz BTC spotove ETF uz nejakou dobu funguje.

Vojtech

Zrovna GS to, hádám, třeba i schválí 🙂

AjRep

komu jinýmu, když ne jim 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: